Autor Wątek: Elektroniczny System Antykorozyjny  (Przeczytany 47450 razy)

bombki

  • Gość
Elektroniczny System Antykorozyjny
« dnia: Luty 18, 2008, 18:55:58 pm »
http://moto.allegro.pl/item315017567_elektroniczny_system_antykorozyjny_promocja_od_tc4.html
czy ktoś z was korzystał z czegoś takiego? Proszę o opinie na temat tego rodzaju zabezpieczenia przed korozją

kuba

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2008, 11:32:50 am »
   Pierwszy raz uslyszalem o tym jakis rok temu na zasadzie "sluchajcie jaka metode wyludzania pieniedzy z ludzi wymyslili". Teoretycznie bardzo madrze opisuja dzialanie tego ustrojstwa, ale jakos szczerze mowiac nie jestem w stanie uwierzyc w sprawne dzialanie tego urzadzenia. Moze sie myle, ale nie robilbym sobie wielkich nadzieii.

bombki

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2008, 15:26:36 pm »
Kuba dzięki za chęci, ale bardziej mi zależy na opinii forumowiczów którzy mieli z tym czymś jakieś doświadczenia

Offline emka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2008, 15:56:11 pm »
Metoda katodowego zabezpieczenia antykorozyjnego jest znana od lat i powszechnie stosowana w przemyśle. W związku z tym laicy niech najpierw poczytają na ten temat (ogromna dziedzina nauki).
Inna sprawa to oferowany aparat, który może służyć do nabijania w butelkę, ale chyba nie zaszkodzi.
Pozdrawiam.

Luqasek

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2008, 17:47:17 pm »
u mnie na uczelni jest cała katedra która zajmuje się korozją, zwłaszcza instalacji morskich i statków (w koncu wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa :)) a kilka osób zajmuje się problematyką katodowego zabezpieczania wszelakich metalowych konstrukcji. jak już pisał/a emka ta metoda znajduje praktyczne zastosowanie w ochronie statków i wież wiertniczych. i tylko pozostaje pytanie czy to konkretne zaprezentowane na zdjęciach urządzenie jest w odpowiedni sposób skonstruowane i wykonane, i czy te elektrody są z cynku? z tego co pamiętam z wykładów takie właśnie powinny być

kuba

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2008, 17:57:56 pm »
   przepraszam ze sie wtracam, ale widze ze zaczynamy powoli dochodzic do wniosku, ze to naprawde dziala:) widze ze byly odniesia do statkow i innych duzych rzeczy. Od jak dawna wogole istnieje takie urzadzenie?

Offline emka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2008, 22:48:24 pm »
40 lat temu kończyłem politechnikę i już była to znana metoda. Pamiętam, że do polskich fiatów i wartburgów, których karoseria nie wytrzymywała więcej niż 3 lata, montowało się takie urządzenia. Czy były skuteczniejsze od bitexu? - nie potrafię powiedzieć.

memento1984

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2008, 22:50:46 pm »
patent stary jak swiat : ) z takie smieszne pieniadze napewno warto to sobie zalozyc - zastanawia mnie tylko zywotnosc takiego urzadzenia, i ewentualnie jak mozna sie zorientowac ze zle zamontowane/zepsute w czasie uzytkowania.

Maciej London

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2008, 23:34:01 pm »
Witajcie-jesli chodzi o reklamowany w/w system antykorozyjny nie potrafie nic powiedziec bo go nie znam - natomiast w 1990 roku sprowadzilem z USA Pasata GL 5 w automacie i w tym samochodzie byl zamontowany podobny system-daje slowo przedwojennego harcerza ze po przejezdzonych osmiu latach po naszym kraju nie bylo grama rdzy w samochodzie-sprzedalem pojazd koledze- on jezdzil tym samochodem do 2004 roku i jak sprzedawal go- to mechanik ktory ogladal pojazd nie chcial wierzyc ze to orginalny lakier. Pozdro-Maciej :-V :-V

bombki

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2008, 23:48:16 pm »
dzięki za info, po takich opiniach chyba to zainstaluje, koszta niewielkie a może się okazać zbawienne

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2008, 03:23:34 am »
pamietam ze moj brat mial w latach 90ych LADA NIVA (uuuuu hehe) gdzie
wedlug informacje sprzedawca (kupiwal uzywany) taki cos byl zamontowany
przez importer od nowa. faktycznie auto nie mial rdza az do kassacja niedlugo
po zakupu .... auto mial z 7 lat jak brat go kupowal.

memento1984

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2008, 17:14:39 pm »
no tak jak sie spodziewalem, im wiekszy samochod to jedno ustrojstwo nie starczy - zapewne zle doswiadczenia zwiazane sa z nieprawidlowym montazem lub zlym doborem urzadzenia do masy pojazdu. :-A

Pipcyk

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2008, 14:12:37 pm »
Kupiłem wyżej opisywane ustrojstwo.
Paczkę już odebrałem i urządzenie leży u mnie na biurku.
Zamierzam przeprowadzić eksperyment polegający na powieszeniu  czterech blaszek wyciętych z tego samego arkusza w jakiejś wilgotnej komorze, powiedzmy na 7 dni.
Dwie blaszki będą zabezpieczone owym urządzaniem , dwie pozostałe nie.
Obserwacje opisze w oddzielnym temacie.

qbaty

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2008, 15:31:03 pm »
czekam z niecierpliwością na wyniki testu, bo jest to dość intrygujące. podaj też od kogo kupiłeś, bo na allegro widziałem to ustrojstwo u minimum 2 sprzedawców

Pipcyk

  • Gość
Odp: Elektroniczny System Antykorozyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2008, 16:35:11 pm »
czekam z niecierpliwością na wyniki testu, bo jest to dość intrygujące. podaj też od kogo kupiłeś, bo na allegro widziałem to ustrojstwo u minimum 2 sprzedawców

Cierpliwości  ;)
Jak to wszystko sprawdzę , zrobię podsumowanie.
Na razie niczego nie będę publikował żeby nie wpędzić kogoś w niepotrzebne wydatki.
Jeszcze raz , cierpliwości, dzisiaj to uruchomię, ładuje już żelowy akumulator żeby zasilał urządzenie na czas testu.