Autor Wątek: Ogrzewana przednia szyba  (Przeczytany 20429 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Ogrzewana przednia szyba
« dnia: Czerwiec 01, 2011, 21:35:11 pm »
Szanowni i niezawodni koledzy: przekopałem forum może jestem ślepy ale nie zauważyłem wątku który odnosiłby się do tematu który mnie dzisiaj trapi.
Otóż w trakcie wymiany szyby przedniej - dla porządku nieogrzewanej (przy okazji dziękuję koledze Zadkowi 07 za namiar na super firmę) okazało się że mój kot ma instalację do szyby ogrzewanej. Moi fachmani zaproponowali mi montaż szyby podgrzewanej (co mnie podjarało bo w poprzednim aucie miałem taki wynalazek i byłem rozgoryczony że mój X nie miał tak fajnego wynalazku) no ale okazało się że mój nie ma knefla którym to ogrzewanie można włączyć wg instrukcji (mam dwa knefle: jeden do tylnej szyby a drugi DEF do rozmrażania szyby przedniej). Czy ktoś z szanownych kolegów może mi powiedzieć czy jest jakiś patent by mając instalację (pięknie fabrycznie zaślepioną), i nie mając rzeczonego knefla cieszyć się zimową porą ogrzewaną przednią szybą ????? Jest na to jakiś patent ? Czy jest to wykonalne ? Co trzeba zrobić i gdzie zakombinować ? Sprawa jest o tyle pilna gdyż jutro rano mam dać odpowiedź czy mają montować szybę zwykłą czy też może ogrzewaną. Zatem proszę o  :-help i bardzo dziękuję za jak zwykle niezawodną pomoc !
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2011, 21:49:20 pm »
Kolego mialem tak samo jak Ty. Ori byl bez grzanej ale przy wymianie gosc powiedzial ze jest instalacja i czy zakladac grzana czy zwykla. Powiedzialem ze grzana i dziala. Nie mam guzika od przedniej grzanej ale jak nacisne def to sie zalacza grzanie.. wiec zakladaj grzana szybe.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

zadek07

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2011, 21:53:41 pm »
Ikar tak jak mowilem instalacja jest, przycisk DEF i wszystko smiga  :-tylko

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2011, 21:59:30 pm »
Luko - czy grzanie szyby w takim patencie jak twój wyłącza się po 3 minutach (jak stoi w instrukcji) ?
Nie musiałeś uzupełniać żadnego przekaźnika ? Za radą niezawodnego kolegi Zadka sprawdziłem miernikiem czy jest napięcie w instalacji grzania szyby (miernik ani drgnął) i rzuciłem okiem do skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami i brakuje w niej jednego przekaźnika. Może to jest powód że miernik ani drgnął ? Kolega Zadek pewnie mi tu coś podpowie , bo jest więcej niż kumaty :)
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:23:50 pm »
Hmm.. nie czekam 3 minut.. choc szczerze to czasem sie zastanawialem dlaczego musze chwile poczekac az zaczenie topniec ale myslalem ze taka warstwa lodu sie przez noc zebrala ze sobie nie radzi przy -20.. hmm.. dales mi do myslenia teraz ale powiem Ci ze czasem bywalo tak ze wciskalem def i po paru sek juz wycieraczki ladnie zbieraly roztopiony snieg..wiec raczej nie ma tu nic wspolnego z tymi 3 mintuami.. moze przy posiadaniu oddzielnego wlacznika trzeba tyle czekac. Odnośnie przekaźnika to nie powiem bo nie wiem..mechanik jak wymienial szybe to po prostu wymienil ale o zadnym przekazniku nie wspominal, ale jutro zrobie zdj skrzynki bezpiecznikow to zobaczysz sam.   :-V
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2011, 23:32:03 pm »
tu go znajdziesz:


Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2011, 07:36:03 am »
Kogutki - dzięki za obrazek ale myk jest taki że moja skrzynka ma zupełnie inny kształt i zupełnie inne ułożenie tak bezpieczników jak i przekaźników (mój X to rocznik 2004 z silnikiem 2.0 D) ale doceniam bardzo chęć pomocy.
Byłbym zatem niezmiernie wdzięczny koledze luko za fotkę jego skrzynki - a może inny forumowicz (co to ma i ogrzewana szybę i mój rocznik) walnie fotkę i pomoże koledze rozwiązać mały ale istotny dylemat.
A zatem cytując klasyka: "To co towarzysze ? Pomożecie ?"
Pozdrawiam
X-Type 2004, 2,0 D

zadek07

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2011, 07:50:00 am »
Ale teraz pytanie brzmi czy przy takich temperetaurach jak jest czy grzanie sie wogole wlaczy? Moze bierze dane z czujnika temperatury i stwierdza ze nie musi wlaczac ogrzewania szyby

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2011, 07:58:15 am »
Myślę (choć jak mówię z mechaniki a tym bardziej elektroniki samochodowej jestem totalny ciemniak) że temperatura zewnętrzna nie ma chyba związku. Dlaczego tak sądzę jako ciemniak ? Otóż w moim poprzednim aucie (Ford Focus) gdzie miałem grzaną szybę (i specjalny knefel) sprawdziłem grzanie przedniej szyby osuszając ją z nadmiaru pary gdy szyby parowały mi jak diabli podczas porannej jazdy a było to południu Europy przy wyższych niż obecne temperaturach. 
X-Type 2004, 2,0 D

Rob_W

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2011, 08:33:19 am »
W załączniku screen z Elec guide dla modelu z roku 2004 - mam nadzieję, że pomoże :-)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2011, 08:48:34 am »
WIELKIE  :-thank  :-thank  :-thank Rob.
Screen wszystko wyjaśnił - nie mam włożonego przekaźnika R6.
Klamka zapadła: szyba grzana zamówiona, pozostaje kupić jedynie przekaźnik (ma ktoś ideę jaki to może być koszt ?)  i (chyba) cieszyć się patrząc z rączkami w kieszeni jak lód i pieprzony śnieg sam sobie spływa z szyby  :D
Jak już wszystko sobie sprawię dam znać czy wszystko śmiga, może innego forumowicza pozbawimy sęku jaki mnie od wczoraj męczył.
X-Type 2004, 2,0 D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2011, 12:40:57 pm »
Moja skrzynka bezpiecznikow. Czyli mam R6. Mam pytanie przy okazji.. czy brakuje czegos, bo nie dziala mi automatyczne wlaczanie swiatel. Oczywiscie przy wlaczonym przelaczniku swiatel na automat.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2011, 15:12:29 pm »
Potwierdziłeś luko swoim zdjęciem co zapamiętałem czyli brak R6. Nie za bardzo kumam co masz na myśli pisząc o automatycznym włączaniu świateł ale obiecuję solennie zerknąć do moje skrzynki i powiem czy czegoś brakuje w stosunku do tego co jest w mojej.
Dzięki za fatygę i chęć pomocy !!!!!!!
Pozdrawiam
 
dodano

Dane słowo droższe pieniędzy: luko twoja skrzynka ma identyczną zawartość co moja, ba nawet jest bardziej wypasiona bo ma to czego nie mam ja tzn przekaźnika R6  cry
Ale już dzisiaj zamówiłem rzeczony przekaźnik R6 - cena 35 zeta więc nie powala z nóg.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2012, 16:35:11 pm wysłana przez Choina »
X-Type 2004, 2,0 D

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2011, 12:57:37 pm »
Pochwal się kolego,gdzie i za jaką kwotę kupiłeś tę szybę?

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Ogrzewana przednia szyba
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2011, 17:11:38 pm »
Szyba ogrzewana (rzecz jasna) jest marki PILKINGTON i kosztowała z montażem 860 zeta - myślę że cena jest znośna, tym bardziej że miałem na nią sponsora  :-super Wymiana szyby poszła na rachunek warsztatu gdzie moją poprzednią szybę nieopatrznie uszkodzono.
Jestem z Opolszczyzny i firma która dokonała wymiany też jest z opolskiego - jeżeli firma z tego województwa kogoś interesuje to proszę o kontakt na priva (co by nie łamać regulaminu forum). Firma jest bardzo rzetelna i godna polecenia: dojechała do mnie 60 km przy okazji wymiany szyby w innym autku (mieli oficjalne zlecenie z firmy ubezpieczeniowej), zrobiła na miejscu wymianę szybko, czyściutko i bardzo sprawnie. Szkoda że tak mało jest takich firm  :(
Dzisiaj odebrałem też rzeczony przekaźnik R6 - pozostaje tylko dylemat jak sprawdzić czy szyba grzeje w takich temperaturach  :)
X-Type 2004, 2,0 D