Autor Wątek: Kupiłem X-type'a. Co dalej?  (Przeczytany 52351 razy)

compablo

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2009, 12:37:56 pm »
Witam,
ja kupiłem x-typa w lipcu. Wymieniałem olej+filtr, filtr powietrza, filtr kabinowy i klocki hamulcowe. Wszystkie te części i olej, oprócz filtra powietrza pasują od Mondeo. W związku z powyższym kupiłem oryginały Motorcrafta w sklepiku ewcar.pl w Warszawie. Olej Ford Motorcraft Formula F 5w30 jest zalecany i produkowany przez koncern Castrol-BP, a o połowę tańszy -  w związku z powyższym nie szukałem innych. - http://ewcar.pl/pl,product,376174,olej,5w,30,5l,formula,f,motorcraft,14e9ec.html

Pozdrawiam

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2009, 19:10:15 pm »
Czyli jazda Kotem jest tańsza niż myślałem. Fajnie Teraz mam Mercedesa W210, poprzednio W124 i każdy mówi, że eksploatacja Mercedesa pochłania dużo pieniędzy. Guzik prawda. Auto jak każde inne. W sumie tańsze bo do V70 muszę kupić cały wahacz (310PLN) na którym zrobie 25tys km zanim końcówki zaczną stukać, a w mietku guma kosztowała 40 zł a wahacz wytrzymuje 200-300tys. Jaguara odradzał mi brat, bo jego znajomy ma jakiegoś młodego XK8 i że zmiana tarcz kosztowała go 6tys zł. I tak to jest słuchać opinii innych. Najlepiej jeździć na hulajnodze, bo kauczukowe kółka są tanie...

Compablo - dzięki za namiary i radę
Pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2009, 19:14:29 pm »
ciekawa historia z tym olejem. na ogol (conajmniej w jagu) oleje w aso sa drosze niz od producenta oleju a nie sadze ze producent samochodowy (obojetny czy ford czy inny) sprzedaje olej o niskej jakosci.

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2009, 19:43:35 pm »
Mam znajomego w salonie VW i mówi że u nich litr Castrola Edge cośtam kosztuje 70 albo 75 zł. Sprawdzaliśmy taki sam olej na Allegro - 170zł bańka 5L :)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2009, 23:23:42 pm »
Mam znajomego w salonie VW i mówi że u nich litr Castrola Edge cośtam kosztuje 70 albo 75 zł. Sprawdzaliśmy taki sam olej na Allegro - 170zł bańka 5L :)

z tymi olejami to trzeba uważać bo jest wiele rozlewni garażowych. niby wszystko spoko oryginał ,a w środku nie to za co płacimy.
podobnie jest z amortyzatorami, sam trafiłem na podróbki bilsteina...

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2009, 21:22:17 pm »
No Koledzy. Właśnie wróciłem z podróży po auto (420km w jedną stronę).  Auto ma 62tys oryginalnego przebiegu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz wygląda jak nowe (poza tylnym zderzakiem gdzie ktoś dotknął tyłem do ściany i popękał lakier bezbarwny). Silnik chodzi jak marzenie - nie spodziewałem się aż tak dobrej elastyczności, myślałem że to będzie porównywalne auto jeśli chodzi o osiągi z moim V70tdi. Myliłem się - ogólnie rzecz biorąc po jeździe kotem na Volvo nie chce mi się nawet patrzeć ani go słuchać:). W weekend wrzucę foty, bo teraz już jest za późno.

P.S.

przygotujcie się na lawinę pytań z mojej strony:)

A, i jeszcze jedno: jak włącza się bluetooth w aucie?

artleks

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2009, 21:29:05 pm »
 :-yipee :-yipee :-yipee :-yipee
Super że kotek już w domu  :-super

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2009, 21:58:12 pm »
a tak z ciekawości Innowierco, to który debil w którym ASO podał Ci takie info, że nie możesz sprawdzić samochodu i jego historii??

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2009, 00:30:41 am »
gratuluje odbioru  :-super czekamy na fotek oraz prezentacji na wigilie  ;) :) ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2009, 00:46:43 am »
co do bluetootha sprawdz tutaj:

http://bluetooth.jaguar.com/

kliknij na X-type, podaj ostatnich 6 cyferek vin i dostaniesz informacje, czy wogole masz
bluetooth (bo nie bylo to od zawsze standard) a potem mozesz dopasowac swoja
komorke i masz dokladny instrukcje. good luck !

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2009, 20:05:21 pm »
a tak z ciekawości Innowierco, to który debil w którym ASO podał Ci takie info, że nie możesz sprawdzić samochodu i jego historii??

Znalazłem na goglach pierwsze lepsze ASO Jaguara i zadzwoniłem. Nawet teraz nie wiem gdzie, napewno do Warszawy. Co do BT to jutro sprawdzę,  przed chwilą wróciłem z Torunia i nie mam już siły.

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2009, 09:25:22 am »
A powiedzcie mi odnośnie Bluetootha taką rzecz: gdzie jest przycisk  SEND/END ICON   
Jak się okazało BT powinien być sądząc po tej instrukcji, tyle że wpisuje kod i nie wiem co dalej..... wpisać go na włączonym radiu? w jakiej pozycji ma być kluczyć? Cholera nie wiem co robie źle i tak szukam różnych powodów :(


Enter ##3#*# using the keypad and press the green Send/End icon (“Discover me” appears on the screen)

compablo

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2009, 16:30:39 pm »
co do bluetootha sprawdz tutaj:

http://bluetooth.jaguar.com/

kliknij na X-type, podaj ostatnich 6 cyferek vin i dostaniesz informacje, czy wogole masz
bluetooth (bo nie bylo to od zawsze standard) a potem mozesz dopasowac swoja
komorke i masz dokladny instrukcje. good luck !

Cenna informacja. Okazuje się, że wg mojego VIN też mam bluetootha w aucie. Wieczorkiem sprawdzę.


Innowierco, czy ten przycisk send/end to nie jest przypadkiem ta zielona słuchaweczka ??????

Innowierca

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2009, 17:22:04 pm »
Też tak kombinowałem, ale niestety to nie to  :-[ Zielonego pojęcia nie mam o jaki przycisk chodzi. Może ktoś próbował juz coś takiego zrobić?


Inne pytanie:

czy podczas otwierania bagażnika (niezależnie czy z guzika przy klapie czy w pilocie) klapa ma sama podnosić się ku górze, czy po prostu odbija zamek i trzeba pociągnąć ją ręką?

artleks

  • Gość
Odp: Kupiłem X-type'a. Co dalej?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2009, 17:27:25 pm »