Autor Wątek: Słabe światła mijania  (Przeczytany 33455 razy)

kusfelan

  • Gość
Słabe światła mijania
« dnia: Grudzień 07, 2009, 21:48:51 pm »
Witam. Jak to jest u Was z oświetleniem  drogi w nocy podczas jazdy na światłach mijania. U mnie jest tragedia. Pomimo wymiany żarówek na "H1 night philipsa" nadal jest ciemno ( więcej światła dostaje od auta jadącego za mną  , naprawdę). Czy ten model X-Type z 2004r. 2.0d naprawdę tak już ma? A może w nowszych rocznikach nie ma już tego problemu ? (Klosz lampy czysty i wzrok mój oki). Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Huckleberry

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2009, 21:58:11 pm »
Mam dokładnie ten sam rocznik i silnik, ale każdy X-Type "tak ma". Spróbuj ustawić następujące rzeczy:

- zwiększ poziom padania światła (małe pokrętło na panelu pod kierownicą)
- sprawdź ustawienie światła na ruch prawostronny (suwaczek w kloszu lampy).

Ogólnie wiadomo że X-Type ma słabe światła, głownie przez mały klosz. Ale ja jakoś poradziłem sobie wstawiając xenony Osram Night Breaker +90% po jednym komplecie do świateł długich i mijania. Teraz świeci aż miło. Polecam!  8)

kusfelan

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:30:05 pm »
Więc potwierdzasz fakt,że miot tych kociaków ma problem ze wzrokiem :(  a to jest naprawdę przykre i nie mieści  mi się w głowie , że takie auto jest pozbawione świateł. Ciekawe czy ktoś pisał do JAGUARA z zapytaniem dlaczego tak jest bo w końcu rok 2002 kiedy rozpoczęto produkować ten model był wcale nie tak dawno. a technologie...?

artleks

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:34:40 pm »
NIE - w moim światla są bardzo dobre - powiem nawet więcej - Rewelacyjne. Szczegolnie mijania sa znacznie lepsze niz w innych markach. Długie są dobre, ale mijania rewelacyje -  ?????? ?????? ??????

kusfelan

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:38:50 pm »
Masz chyba nowszy model?

artleks

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:41:40 pm »
ale światla chyba nie byly zmieniane...

Rob_W

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2009, 23:03:47 pm »
Mój jest ze stycznia 2005 i światła są rewelacyjne ...

qbaty

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:53:37 am »
Panowie, polecam wizytę na jakiejkolwiek stacji diagnostycznej (SKP) i sprawdzenie ustawienia świateł :-W

Innowierca

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 20:41:33 pm »
Mam dokładnie ten sam rocznik i silnik, ale każdy X-Type "tak ma". Spróbuj ustawić następujące rzeczy:

- zwiększ poziom padania światła (małe pokrętło na panelu pod kierownicą)
- sprawdź ustawienie światła na ruch prawostronny (suwaczek w kloszu lampy).

Ogólnie wiadomo że X-Type ma słabe światła, głownie przez mały klosz. Ale ja jakoś poradziłem sobie wstawiając xenony Osram Night Breaker +90% po jednym komplecie do świateł długich i mijania. Teraz świeci aż miło. Polecam!  8)

To małe pokrętło na panelu pod kierownicą służy rzeczywiście do zmiany natężenia światła, ale na tablicy rozdzielczej a nie przed autem  :-R . Poza tym nie potwierdzam tego, że X ma słabe światła. Mój ma bardzo dobre, a nie ma jakiś magicznych żarówek.  Może masz coś nie tak z napięciem idącym na lampy? Może alternator siada? W sumie wtedy byś miał też pewnie problem z odpalaniem itd. Sprawdź napięcie na akumulatorze przy silniku zgaszonym, zapalonym, na światłach, bez nich, dodaj gazu i sprawdź jakie jest napięcie... Według mnie coś jest nie tak z instalacją jeśli słabo świecą. Poza tym nie wiem czemu nie próbujesz zacząć sprawdzać problemu poprzez sprawdzenie świateł na stacji diagnostycznej??? Z resztą sądząc po tym, jak u nas się jeździ nocą, 80% ludzi nawet nie wie, że światła można ustawić.

robertth

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:01:13 pm »
Jeśli mogę coś dorzucić, to zgadzam się z kolegami, że wizyta na stacji diagnostycznej jest podstawą...
Dodam jeszcze, że warto odwiedzić dobrą.

W X-Type, jest nie tylko regulacja swiateł w pionie, ale także w poziomie. Jeśli lewa świeci sobie (bardziej w lewo), a prawa sobie (bardziej w prawo), to ich "wypadkowa" na srodku przed autem będzie mała. Stąd może pojawiać sie mała ich efektywność.

Najlepiej przed pojechaniem na stację, sprawdzić, czy wszystkie regulacje w lampie są ok i działają. (trzy śruby z tworzywa sztucznego, na klucz ampulowy, widoczne patrząc z góry na reflektor)

Huckleberry

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2009, 00:35:15 am »
Innowierca, z tego co mówisz wnioskuję, że nie masz możliwości ustawienia poziomu padania światła. A ja mam 2 pokrętła. Pokrętło do natężenia światła panelu, o którym mówisz znajduje się tuż obok.  :-gwizd

Innowierca

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2009, 07:40:20 am »
No jest drugie, ale ono służy do zmiany wysokości padania światła. Może trochę zakręciłeś się w przedostatnim poście a ja to przetrawiłem po swojemu  ;)


Roberth, każde auto ma regulację w poziomie. Obojętnie jaki diagnosta bierze maszynkę, wie że  gdzieś tam są śrubki od regulacji, jak je znajdzie to sobie poradzi  8)

rutrix

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:28:45 am »
Faktycznie alternatywą może stać się dla Ciebie zainwestowanie w światła xenonowe. Świecą rewelacyjnie, widoczność I klasa, a i inne korzyści z xenonów, zwłaszcza kiedy się zbliżasz do jadącego przed Tobą marudera na lewym pasie. :)

Innowierca

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2009, 13:06:36 pm »
Ale mówisz tutaj w takim razie o bixenonie. W sumie zajebista sprawa, ale potrzebne są łącznie 4 przetwornice i 4 żarniki.

robertth

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2009, 19:52:42 pm »

Roberth, każde auto ma regulację w poziomie. Obojętnie jaki diagnosta bierze maszynkę, wie że  gdzieś tam są śrubki od regulacji, jak je znajdzie to sobie poradzi  8)

Dla mnie jest to oczywiste  :-super
Ale nie każdy diagnosta zwraca uwagę na regulacje w poziomie, często patrzą tylko na wysokość...
Druga rzecz, jeśli nie będzie sprawnych regulacji, to i diagnosta nie poradzi, a parę groszy za sprawdzenie może przytulić... :-gwizd