Autor Wątek: Słabe światła mijania  (Przeczytany 32886 razy)

rutrix

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:35:57 pm »
U siebie posiadam tylko xenon. Wystarcza.
Bixenon? - w sumie można, tylko rozpalenie świateł dlugich jest raczej krótkotrwałe, poza tym nie wpływa to korzystnie na żywotność takich lamp - ksenon jest wrażliwy na mruganie, włączanie i wyłączanie.

kusfelan

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:43:15 pm »
Dziś byłem w warsztacie i ustawili światła, jest rzeczywiście lepiej ale nie ma jak to nie którzy piszą "rewelacja". Jak pisałem mam żaróweczki H1 a co by było gdybym wstawił np. H2, H3 itd. ?

Innowierca

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:53:02 pm »
U siebie posiadam tylko xenon. Wystarcza.
Bixenon? - w sumie można, tylko rozpalenie świateł dlugich jest raczej krótkotrwałe, poza tym nie wpływa to korzystnie na żywotność takich lamp - ksenon jest wrażliwy na mruganie, włączanie i wyłączanie.

Miałem kiedyś bixenon, ale na żarówce H4. Taki dokładany. Nie wiem czy ktoś z Was grał w Wormsy, ale tam była taka bomba z krzyżykiem - jak się ją rzucało było słychać takie AAAAALLLELUJA! Zawsze to słyszałem przełączając z krótkich na długie  :-V  I w sumie nieźle to się sprawowało, jeździło z 2 lata dopóki nie sprzedałem auta. Ale wtedy były takie czasy, że policja miała w nosie jakie kto ma światła. Poza tym napewno moc mojego światła oślepiała innych, czego sam teraz nie toleruje. Tyle że tam inaczej nie mogłem - nie miałem nawet zamienników z soczewkami  :(

Whisnia

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:53:26 pm »
Kusfelan możesz co najwyżej pokombinować w obrębie H1 tzn H1 E1,E2 itd(na reflekorze masz napisane jakie ma być E...), poza tym są h1 inne dedykowane do reflektorów klasycznych, a inne do soczewek

robertth

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:44:08 pm »
poza tym są h1 inne dedykowane do reflektorów klasycznych, a inne do soczewek
możesz napisać jak to sprawdzić? jaka jest różnica?

qbaty

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:17:48 am »
poza tym są h1 inne dedykowane do reflektorów klasycznych, a inne do soczewek
możesz napisać jak to sprawdzić? jaka jest różnica?
Z tego co kojarzę to dla lamp klasycznych masz dopisek R lub "reflector", a dla soczewek L lub "lens".

Whisnia

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2009, 15:34:42 pm »
Tak właśnie to opisują

Dorsześ

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2009, 16:09:21 pm »
Jeśli już będziesz przymierzać się do kupna ksenonowych palników do swojego Kota, to staraj się szukać sprzętu firmowego.
Broń Boże OEM from China i innych azjatyckich wynalazków - to tyle odemnie.

piotr170169

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2009, 18:20:18 pm »
Nie mam ksenonów ani biksenonów, ale jechałem ponad 500 kilometrów na tylko jednej prawej, sprawnej lampie i nie było wcale tragicznie. Było to po kupnie samochodu i nie miałem pojęcia jak się wymienia żarówki w x-sie. Padał deszcz nad ranem była mgła, ale dojechałem szczęśliwie i bez większego zmęczenia wzroku. Rano wymieniłem obydwie żaróweczki na nowe (podobno gdy padnie jedna za chwilę pada druga) firmy Tungsram po 14 zyli za sztukę i uważam, że niepotrzebne mi są ksenony choć wiem jak się na nich jeżdzi.

robertth

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:20:07 pm »
Dziś byłem w warsztacie i ustawili światła, jest rzeczywiście lepiej ale nie ma jak to nie którzy piszą "rewelacja". Jak pisałem mam żaróweczki H1 a co by było gdybym wstawił np. H2, H3 itd. ?
A może problem tkwi w czymś innym, np. odbłyśnikach???

artleks

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2009, 07:24:13 am »
Wybrałem się dzisiaj w plener i zrobiłem zdjęcia - bez flesza
1. światła mijania
2. światła drogowe/długie


kusfelan

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2009, 08:06:35 am »
Takich świateł to właśnie nie mam. Whisnia pisze coś o podzale żarówek ,pierwsze co słyszę, szukałem niby tych żarówek " E" i szczerze nic w necie nie widzę . Myśle ,że h1 służą reflektorom lustrzanym i soczewkowym.

artleks

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2009, 08:20:31 am »
ja mam H1

Whisnia

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2009, 17:49:35 pm »
Takich świateł to właśnie nie mam. Whisnia pisze coś o podzale żarówek ,pierwsze co słyszę, szukałem niby tych żarówek " E" i szczerze nic w necie nie widzę . Myśle ,że h1 służą reflektorom lustrzanym i soczewkowym.
Na reflektorze jest napisane (obok tego gdzsie masz napisane jakie masz"h"), a na żarówce jest napisana na kołnierzu obok Volt i Watt

robertth

  • Gość
Odp: Słabe światła mijania
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2009, 18:47:23 pm »
Coś nie wydaje mi się, aby przyczyną były żarówki...