Autor Wątek: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne  (Przeczytany 7672 razy)

greggor

  • Gość
wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« dnia: Październik 22, 2009, 10:26:21 am »
Koledzy, mam pytanie związane z takim oto zdarzeniem.... poszła mi przednia szyba od kamienia i została ona wymieniona na nową. Po wymianie zauważyłem, że lusterko wsteczne elektrochromatyczne już tak się nie ściemnia od świateł samochodów jak wcześniej, działa ale już nie w taki sam "sposób".... ściemnia się, jednak już nie w takim zakresie. Z instrukcji obsługi wyczytałem, że jeżeli układ lusterka zostanie odłączony od przedniej szyby musi on zostać ustawiony przez dealera.
Czy ktoś z Was miał już taki "przypadek" i gdzie lub kto może sobie z tym poradzić?  :-help

robertth

  • Gość
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2009, 20:54:48 pm »
 ?????? ?????? :-[ o co kaman?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2009, 13:22:07 pm »
a jesteś pewnien, że masz właściwą szybę?

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2009, 14:03:25 pm »
Jeżeli tak jest w instrukcji to może zadzwoń najpierw do dilera...

patron

  • Gość
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2009, 10:27:31 am »
Pytaj u dilera, ja wymieniałem szybę w prywatnej firmie ale kupowałem u dilera i wszystko jest OK generalnie dziwny problem, może to subiektywne odczucie? ps. tam się wkleja specjalny żel, który trzeba nałożyć przy każdej wymianie w miejscu gdzier czujnik przylega do szyby, służy on właśnie prawidłowej pracy czujnika, chodzi o jego czułość - wiem od firmy która wymieniała szybę, może ktoś tego nie zrobił albo zrobił niedokładnie... 

greggor

  • Gość
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2009, 18:32:03 pm »
Szybę już raz wymieniałem, pech chciał, że dostałem kamieniem po raz drugi. W zakładzie w którym była wymieniana szyba (AutoglassJaan) gość spisał numery fabryczne szyby i zamówił tą samą szybę z uwagi że to jest szyba nietypowa. Więc czy mam właściwą szybę...teoretycznie tak bo czujnik działa...a w praktyce to wiadomo jak jest w naszym kraju...bardzo różnie.  Co do subiektywnego odczucia...nie sądzę. Lusterko się ściemnia od świateł, ale zdecydowanie słabiej.  Być może problem tkwi tak jak mówisz w żelu, jest to jak najbardziej prawdopodobne. Wielkie dzięki za odpowiedzi tym bardziej, że problem raczej nieczęsty. :-thank

Offline all bundy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: wymiana szyby, a lusterko elektrochromatyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2014, 19:11:31 pm »
Właśnie rozbiłem szybę i muszę wymienić na nową .W mojej wersji jest podgrzewana szyba i lusterko zwykłe .Czy przy okazji wymiany szyby warto wstawić szybę z mocowaniem na lusterko fotochromatyczne.Czy  w podsufitce przy lampkach i sterowaniu szyberdachem jest juz przygotowana wtyczka do lusterka ?Czy jest jeszcze coś o czym warto wiedzić ?
Szyba Sekurit (z montażem) podgrzewana ze zwykłym lusterkiem 840 zł,szyba z zaciemnieniem i mocowaniem lusterka fotochromatycznego 880 zł. :-help