Autor Wątek: Drżenie silnika  (Przeczytany 5157 razy)

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 04, 2022, 05:56:05 am »
Jeżeli na zimym silniku po rozruchu i podczas ruszania (wiekszania predkosci obrotowej) słyszysz hałas to może to oznaczać początek problemów z rozrządem. Kultura pracy tego silnika nawet przy dobrych poduszkach jest taka że trudno się nia zauroczyc. Powodów halasu może być wiele, zacząłbym od odmy i weryfikacji czy nie puszcza oleju do intercoolera, jeżeli nie dolewasz za dużo oleju to turbo i pierścienie będą ok. Jeżeli dźwięk który Ci nie pasuje jest w całym zakresie obrotów to może kończą się łożyska w walkach balansujących. Jaki masz przebieg?

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 04, 2022, 21:36:45 pm »
@Zbyszek01 to nie ciężkie buty, to AWD. Tylny napęd ma mniejsze spalanie. Ja na baku zazwyczaj robię ponad 900km. Chodzi bardziej o to, że za każdym razem pokazuje inaczej po tankowaniu. Być może kata muszę wyczyścić.
@Robik dźwięki są tylko przy odpalaniu i to nie zawsze. I może jestem przewrażliwiony - to mój pierwszy diesel. Główny problem to drgania, na ich podstawie drążyłem dalej. Wiem, że jeśli poduchy są padnięte, to silnik jest dużo głośniejszy. No i widać, że się telepie mocno. Taki problem miałem w Mazdzie. Było słychać i trzęsło. Wymieniłem poduchy i silnik mi z auta zniknął - przy normalnej jeździe - Jak mu depne, to go słychać normalnie. Ale nic nie czuć, nigdy. I jest bajka, tak jak powinno być. A tu mnie to męczy, tym bardziej że o prawie 10 lat młodsze auto.
Aż tak się nie znam na silnikach, zwłaszcza na diesel'u, wiec oddaję do serwisu, niech znajdą przyczynę problemu.
Przebieg jak go brałem był 141kkm, teraz mam już 154kkm - Wymianę oleju i filtrów miałem przed odebraniem auta, a po ok. 12k wymieniłem ponownie - mam zamiar trzymać się interwału do 12k i tylko najlepszy olej i filtry.
Dbam o swoje auta, bo to moje bezpieczeństwo - wszyscy mi zawsze marudzą, że inwestuję w każde auto, które mam. A ja po prostu dbam i robię to dla siebie. A gdy potem sprzedaję, to mam pewność, że przyszły właściciel będzie zadowolony i nie będę miałgo na sumieniu, bo sprzedałem zepsute auto.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2022, 07:05:44 am »
Test poduszek nie jest trudny, każdy mechanik to ogarnie, pamiętam że przy zepsutej prawej poduszce silnika wystarczylo na postoju minimalnie zwiększyć obroty i silnikiem przestawało rzucać na lewo i prawo. W moim przypadku po wrzuceniu wstecznego biegu tłumik przez chwilę lubil rezonowac i hałasował. Zamontowalem poduszki z linka który wystawiłem wyżej w komentarzach i od tej pory cisza (40kkm).

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2022, 18:30:18 pm »
A ja dalej stawiam na poduszki. Jeśli są hałasy po odpaleniu to do roboty masz rozrząd lub wałek balansujący, ewentualnie jedno i drugie. A korek podskakuje bo raz że doładowany motor, a dwa że jeśli się trzęsie od poduszek to normalne jest to że i korek będzie podskakiwal.

AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 06, 2022, 20:19:48 pm »
Poduchy to pierwsze, co mi do głowy przyszło. Będzie sprawdzane. Łańcuch też biorę pod uwagę. Ale problem z korkiem to najprawdopodobniej zatkana odma. Spójrz zresztą sam na filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=TxnsUuVbDzo
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2022, 20:38:47 pm »
W moim jagu jak była strzelona poducha to silnik przesuwał się o dobre kilka cm w lewo i prawo, zdecydowanie mocniej niż na załączonym filmie.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2022, 21:07:04 pm »
Na filmiku pokazuje, jak zachowuje się korek i jakie jest ciśnienie w komorze - tak być nie powinno. Uszkodzenie poduchy zazwyczaj zaczyna się od drobnych drgań na postoju, z czasem zaczynają być wyczuwalne także podczas jazdy podczas puszczania gazu. U mnie jest obecnie na etapie drobnych drgań, ale czasami już i podczas jazdy. Nie do końca jest to połączone z obrotami, bo te drgania pojawiają się i znikają. Dlatego ogarnę wszystko, co mi wynajdą - i tak płaci za to sprzedawca auta, bo od czego ma się gwarancję.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 10, 2022, 08:57:41 am »
Witam, zeszło im trochę dłużej, ale już wiem co jest do roboty. Odma, jakis sensor (nie pamietam dokładnie) i łańcuch. W cłej tej sytuacji jedyne co mnie pociesza, to że obejmie to gwarancja i nie będę musiał za to płacić. Ale tydzień ponad bez auta będę...
Po drodze byćmożr cos jeszcze wyjdzie, ale to w sumie dobrze, niech wszystko za jednym zamachem zrobią i będę miał z głowy.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2022, 21:38:41 pm »
Sprzedawca oczywiście zaczął robić problemy, jak się okazało, jakie koszty. Odma zdemontowana i sprawdzona - czysta. Problemy z dmuchaniem spowodowane są łańcuchem. Drgania prawdopodobnie też. Jutro będę wyjaśniał, co dalej. Jak dalej będą robić problemy, to skończy się na prawniku, a wtedy pociągnę wszystko, co się da.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2022, 06:17:35 am »
Naprawiaj na fakturę w dobrym warsztacie, najlepiej w ASO. Na FB było kilku kolegów, którzy po wymianie łańcucha po krótkim czasie musieli kupować cały silnik, niezależnieod tego czy wymienili kompletny rozrząd (5800zl same części) czy same łańcuchy ślizgi i napinacze.

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2022, 20:40:51 pm »
A wiecie jak to jest z gwarancją. Polska czy Niemcy jedno bagno.
Sprzedawcy potrafią zasłonić się różnymi wpisami małym druczkiem lub dodaną gwiazdką.
Mało jest osób, które zmieniają auto z nudów. Raczej by się pozbyć problemu, który już wykryli ale liczą, że kupujący odrazu nie wykryje.
A prawnik..to długa historia. Można się sądzić. Mój szwagier też zawsze mówi, że opłaca prawnika więc daje jemy sprawę i koniec kłopotu.
Trzeba jednak pamiętać, że firmy mają kasę i lepszych prawników,bo na takich Ich stać.
Nie wiem na ile elastyczny jest sprzedawca ale znając życie nie będzie łatwo.
Chyba, że to dobra firma. Choć z tego co piszesz, już zaczyna marudzić.
Oni są zawsze mili jak kupuje się od nich auto.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 19, 2022, 15:07:02 pm »
To racja, zawsze są mili, jak ma się im zapłacić. Gwarancja w DE. Tu akurat mogę się rozchodzić o niezgodność towaru z umową, gdyż na umowie mam że auto było 100% sprawne. A nie było. Problemy były już wcześniej i jeśli chodzi o kwestię tego problemu w DE, to jest tu akurat dobrze za pośrednictwem prawnika takie rzeczy ogarniać i w większości przypadków jest się na wygranej pozycji. Mnie akurat najbardziej męczy brak czasu, żeby odwiedzić prawnika, ze względu na godziny pracy i obecny czas "przedświąteczny". Ale zobaczę co to wyjdzie.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2022, 21:47:45 pm »

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 23, 2022, 10:53:48 am »
Szok :o Jeszcze takiego czegos nie widzialem.  I to nie jest stare auto.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Drżenie silnika
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 23, 2022, 18:14:33 pm »
@Robik to prawie jak u mnie. Poszedł łańcuch, rozsynchronizowało zawory z tłokami i bucha para. Ja dalej walczę. Jur w ruch poszedł wczoraj prawnik. Sprawa praktycznie wygrana. Nie chcieli po dobroci, będą bulić.
XE 2015 2.0D Automat