Autor Wątek: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno  (Przeczytany 5383 razy)

Offline Viator

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2021, 13:15:34 pm »
Zdecydowanie na pierwszym miejscu według mnie jest walka z korozją podwozia, a zaraz za nią, wspomniane przez QUD wszelkiej maści uciążliwe wycieki: płynu chłodniczego (u mnie już nie występują), oleju z uszczelnień miski olejowej, oleju ze sprężarki klimatyzacji (u mnie pojawiają się).
Upierdliwa w obsłudze jest np. wymiana świec, wymagająca zazwyczaj zakupu nietanich uszczelek kolektora. Dość problematyczna bywa diagnoza problemu, gdy własne umiejętności zawodzą - zwłaszcza, że nie każdy chce się tego podjąć.

Na pewno bodaj największym problemem mechanicznym w x-type, który może się przytrafić, są panewki, uszczelki pod głowicami oraz dezintegracja układu napędu 4x4. Za naprawę trzeba wydać kwotę odpowiadająca wartości niejednego x-typa, ale to piszę bez oparcia o własne doświadczenia.

Poza tym na pewno podczas eksploatacji będzie bez liku drobnych problemów, jak na przykład: problem z zamkiem drzwi, konieczność wymiany jakiegoś czujnika, pęknięty przewód płynu chłodniczego itd itp. Ot, proza życia  ;).
Warto, jeżeli ktoś to lubi, podszkolić się z mechaniki (przydaje się kanał) - to pozwala sporo zaoszczędzić.

Jak pisałem: kupujesz takie auto za 10k, rezerwuj drugie 10 i masz spokojne sumienie. Za 20k kupisz nieco młodszego passata, który też przecież nie będzie nowy i może się zepsuć  ;D
X-Type 2.1 i 3.0

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2021, 13:28:02 pm »
Nie wiem jaka opcja lepza, bo te za 10k i niżej są też z reguły wytyrane w środku a ja lubię jak samochód jest zadbany z zew. i wew. Te drożdze z reguły są ładne utrzymane tu i tu ale wiadomo jak to na początku coś tam wsadzić trzeba jak zawsze. Chyba generalnie wybrałbym opcje kupna droższego, no chyba , że przytrafiłaby się opcja tańsza ale taka, że by mi przypasiła wizualnie i bez dziur w podłodze ( w sensie do wyprowadzenia ) :)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.271
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2021, 17:42:45 pm »
Nieśmiertelne - zawsze kupuj najlepszy egzemplarz, na jaki Cię stać.

Choć w przypadku starych trupów od Jaguara dochodzi lekkie zakrzywienie rzeczywistości ;)

W przypadku takich aut jak X-type, czyli bez jakiejkolwiek wartości, raczej skupiłbym się na kolorze, wyposażeniu i napędzie, na którym mi zależy. Jeśli nie był zawinięty na słupie to wszystko można wyprowadzić - mechanikę, korozję progów. Ale iść na kompromisy - nie widzę tego.

PS. No i zawsze szukam solidnie wyposażonych samochodów - wiem, że będzie mi doskwierać później brak jakiegoś gadżetu ;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2021, 17:48:35 pm »
Upierdliwa w obsłudze jest np. wymiana świec, wymagająca zazwyczaj zakupu nietanich uszczelek kolektora.
Uszczelki kolektora nie mają nic do wymiany świec :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2021, 21:47:45 pm »
Nieśmiertelne - zawsze kupuj najlepszy egzemplarz, na jaki Cię stać.

Choć w przypadku starych trupów od Jaguara dochodzi lekkie zakrzywienie rzeczywistości ;)

W przypadku takich aut jak X-type, czyli bez jakiejkolwiek wartości, raczej skupiłbym się na kolorze, wyposażeniu i napędzie, na którym mi zależy. Jeśli nie był zawinięty na słupie to wszystko można wyprowadzić - mechanikę, korozję progów. Ale iść na kompromisy - nie widzę tego.

PS. No i zawsze szukam solidnie wyposażonych samochodów - wiem, że będzie mi doskwierać później brak jakiegoś gadżetu ;)

Po kupnie ostatniego wiem ,że jak przyjdzie czas na zmianę jak teraz, kupię takiego jakiego sobie wymarzę ( i na jakiego mnie stać ;) ) to racja jest jedna jak wspomina kolega wyżej, kupie z takim silnikiem jaki chce i tylko taki, bez kompromisu i z jak najlepszym wyposażeniem ( bo tak lubię ) bo też nauczyłem się na błędach, kupiłem samochód bardzo zadbany z bardzo małym przebiegiem ALE bida edyszyn i teraz brakuje mi tego i tego i tego a teraz chodzę i szukam i myslę może czas spełnić jedno z motoryzacyjnych marzeń ?...Dlatego tutaj popieram jak najbardziej , kupujmy taki jaki sobie wymarzymy, jeden chce mieć pełną opcję a drugi połowe mniej bo nie jest mu reszta potrzebna ale ważne żeby wszystko inne się zgadzało. :)

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2021, 23:35:21 pm »
Witam szanowne grono już dawno tu pisałem, ale ciekawy wątek, JunakM07 moja rada, jeżeli chcesz kupić kota sercem to bież, ale jeżeli podchodzisz do tego zakupu w dużej mierze pragmatycznie to radzę Ci omijaj tą markę szerokim łukiem. Jaguar jest tani nie dlatego że to jest Jaguar, tylko z bardzo prostego powodu, te samochody psują się na potęgę, niestety niewielu tutaj napisze Ci prawdę, jeżeli coś może się w aucie popsuć to w Jaguarze na 100% się zepsuje niezależnie od modelu, wszystkie te auto w stosunku do Niemców są wykonane fatalnie, jak to mawia mój kolega auta robione nogami 😂😂😂, a  biorąc pod uwagę twoje podejście do aut, i uwzględniając 15-20 letniego Jaguara to gwarantuje Ci że nigdy go nie wyprowadzisz na prostą jak chociażby Mercedesa, zawsze będzie coś, więc jak masz słabe nerwy radzę Ci daj sobie spokój z tą marką będziesz zdrowszy, ale oczywiście zrobisz jak zechcesz

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 12, 2021, 08:20:52 am »
Dzięki za opinię marti, takie komentarze też są bardzo potrzebne bo wylewają kubeł zimnej wody na głowę. Ja do jaguara mam takie podejście , że nie pałam bezgraniczną miłością do tych samochodów i nie śnią mi się po nocach, po prostu podoba mi się i już dawno temu zamierzałem go kupić ale tu ktoś coś złego powiedział, tam coś poczytałem niedobrego i odwlekałem to w czasie bo właśnie tak sobie myślałem , jak będzie mi się ciągle psuł będe musiał z pierdołami jeździć co chwile gdzieś tam i tak w końcu kupiłem C5 X7 która też bardzo mi się podoba :) Wiecie ja mam taką prostą wizję : kupuje zadbany egzemplarz , daje do do warsztatu we Wrocławiu gdzie zajmują się tylko jaguarami, mówią mi co jest do zrobienia ( uszczelnienia, wycieki, luzy itp itd ) i cieszę się przez jakiś czas bezawaryjnym samochodem, a jak miałoby to wyglądać to tak , że po ogarnięciu wszystkiego za miesiąc wychodzi coś nowego i tak kilka razy w roku to będe musiał rzeczywiście się zastanowić czy nerwowo to wytrzymam.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 14:55:26 pm wysłana przez Choina »

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 12, 2021, 08:30:03 am »
Śmiało mogę napisać odpowiedź, bo będzie uczciwa -niedawno zrezygnowałem ze sprzedaży.
Nosiłem się z zamiarem zbycia Jaguara i kupna po prostu większego samochodu, szukałem Touarega. Po ataku zimy, kiedy znowu wyszły zalety Jaga dla mnie b.istotne, postanowiłem zostawić. Te zalety to:
- świetny napęd 4x4. Mam jeszcze Volvo XC70 z dołączanym napędem, jednak niebo a ziemia w kwestii bezpiecznej jazdy na śliskim (ruszanie, wchodzenie w zakręty) na korzyść Jaga
- niezła zwrotność (promień skrętu)
- szybkość przemieszczania się po mieście
- niezawodność wersji silnikowej w benzynie - w moim przypadku zima, pali na dotyk, bez kłopotu
oraz niezwiązane z zimą:
- przyjemność z jazdy, tak po prostu. Samochód z tym silnikiem daje mi sporo frajdy.
- całkiem pojemny bagażnik (kombi)
- z nieznanych mi przyczyn, chęć sprzedaży spotkała się z absolutnym sprzeciwem ze strony dzieci, którym się podobno bardzo wygodnie podróżuje z tyłu
- kompletnie się to nie kalkulowało

Nowe opony zimowe premium, niemal nowe letnie premium. W auto po zakupie włożone 2 razy tyle ile kosztowało. Pierwsza część wydatków to naprawy i wymiany konieczne (tak, te auta mają swoje wady, kaprysy i bolączki, poza tym przed sprzedażą nikt w nim nic nie robił). Tu lista napraw i wymian jest bardzo długa.
Druga część wydatków to te "niepotrzebne" - podwozie (hydropiaskowanie, pasywacja, konserwacja, woskowanie". Zero rdzy. 
Nowy lakier nadwozia.
Nowe hokeje (listwy a la chromowane), nowe uszczelki okno/drzwi - na całym samochodzie. Kompleksowa regenerację felg z malowaniem. Wymiana szyby przód (grzanie było spalone).
Generalnie kupa kasy.

Zostały do zrobienia hamulce, czasem szarpie skrzynia na dwójce. Parę innych dupereli.

Z takim opisem i wszystkimi fakturami do wglądu planowałem wystawić samochód za 22 tysiące. I teraz - oczywiście, że nikt kto ma do wyboru auta o 1/3 lub 1/2 tańsze od handlarza by nie kupił. Natomiast myślę, że bez problemu znalazłaby się osoba, która chciałaby mieć taki samochód i świadoma stanu i włożonych pieniędzy kupiłaby za 2 dyszki, planując zostawić to auto na dłużej.
Sam tak szukałem wspomnianego Touarega, odpuszczając ogłoszenia z których nic nie wynikała, zatrzymując oko na tych, gdzie widziałem, że ktoś włożył i jakoś dbał.

I nie zgodzę się z opiniami, że to zwykłe auto jak inne. Może kiedyś, w momencie debiutu i przez kilka następnych lat tak było.
Obecnie przez niskie ceny samochodów X-type przeżywa drugą młodość. Większość niedoinwestowanych samochodów zniknie z rynku już w niedługim czasie.
Teraz już z niektórymi częściami jest problem, na inne trzeba czekać i sprowadzać. To najlepszy czas na zakup i "zrobienie" auta.
Wygląda jak milion dolarów (wiem, kwestia gustu ale przecież piszę swoją opinię) i choć nijak im do starszych i większych Jaguarów (klasyków), to robią małe ale zdecydowane kroki w kierunku youngtimers - da się nimi  jeździć na co dzień - to ogromna zaleta, której wiele starszych aut jest pozbawiona.

NO lepiej bym tego nie ujął! Brawo dla tego Pana! Każde słowo i każde zdanie te o dzieciech włącznie. Ten samochód po prostu się podoba, zwłaszcza w wersji kombi. I oczywiście są tacy którym się nie spodoba bo to gustu kwestia. W każdym razie jest radość z jazdy... :-clap

JunakM07, co do linków/ofert które podałeś to komisy i jak na załączonych obrazkach, samochody przygotowane do sprzedaży. W takich przypadkach jak i każdym innym, uzbrojony w wiedzę i "młotek" idziesz/jedziesz i oglądasz bo ze zdjęć generalnie nic nie wynika. Ot ładna sztuka...


Pzdr.


« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 08:42:00 am wysłana przez szpadel68 »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2021, 09:46:27 am »
Witam szanowne grono już dawno tu pisałem, ale ciekawy wątek, JunakM07 moja rada, jeżeli chcesz kupić kota sercem to bież, ale jeżeli podchodzisz do tego zakupu w dużej mierze pragmatycznie to radzę Ci omijaj tą markę szerokim łukiem. Jaguar jest tani nie dlatego że to jest Jaguar, tylko z bardzo prostego powodu, te samochody psują się na potęgę, niestety niewielu tutaj napisze Ci prawdę, jeżeli coś może się w aucie popsuć to w Jaguarze na 100% się zepsuje niezależnie od modelu, wszystkie te auto w stosunku do Niemców są wykonane fatalnie, jak to mawia mój kolega auta robione nogami 😂😂😂, a  biorąc pod uwagę twoje podejście do aut, i uwzględniając 15-20 letniego Jaguara to gwarantuje Ci że nigdy go nie wyprowadzisz na prostą jak chociażby Mercedesa, zawsze będzie coś, więc jak masz słabe nerwy radzę Ci daj sobie spokój z tą marką będziesz zdrowszy, ale oczywiście zrobisz jak zechcesz

Podpisuję się pod tym. To kwintesencja jaguara. Miałem dosyć ciągłego jeżdżenia do mechanika co chwilę z kolejnym czymś. A te ciągłe stuki, piszczenie, skrzypienie i to w dodatku raz ustępowało a innym razem się nasilało. Odradzam zdecydowanie

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2021, 11:31:28 am »
Ale nikt tu nie mówił/pisał inaczej...rdza, awarie i fun/fame z jazdy...gwiazdy są kapryśne tak jak i włoszki a są tacy co pokroją się za Alfę. Nie ma reguły a Ty masz pecha bo nie jest gorzej niż w innych markach. No dobra, rdza lubi go bardziej, ale nie bardziej niż np. Mercedesa czy Alfę...reszta to wypadkowa prawa Murphie'go - jak się ma coś popsuć, to się popsuje, nic nie jest wieczne i jak tak strasznie narzekasz i taki to koszmar to po co go trzymasz? Pogoń parcha...

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 17:58:46 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 12, 2021, 12:57:32 pm »
Bzdury na maksa.
Chcesz to się krój za jaguara, ja się wyleczyłem, chcesz niech cię zobowiązuje prawo murphiego, w końcu masz jaguara. Parchow się pozbywa i tak też zrobię a ty sobie miej
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 17:59:00 pm wysłana przez MicGin »

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 12, 2021, 13:18:39 pm »
SUPERRR!  :-clap Genialnie! Jednego mniej któremu to się wydawało że za małą kasę wyhaczy super brykę  :-hehe Do niektórych trzeba serca i pieniędzy ze szczyptą cierpliwości. Nikt, nikogo do niczego nie zmusza. Masz rację, lepiej kup Passerati albo ogólnie coś ze Szmelwagena...Po za tym po co ta irytacja? Meliskę albo co tam Wy teraz popijacie na "chill"...  :-super "bo naszym chłopkom brakuje luzu". Aaaaaa i nie mam się zamiaru za nic kroić. SAAB'a (nawet 3) też miałem i nikomu nie polecam a "barany" jeżdżą i co? Ktoś polubi markę albo nie. Źle podchodzisz do tej "rozmowy". Przedstawiamy za i przeciw, więc (?)...a żeby tego było (mi) mało to drugi z Jaguarów będzie taki  :-yipee   a X ma u mnie dożywocie...

https://encyklopedia.moto.pl/jaguar/xf/kombi/sportbrake-generacja-ii/17242/

Spokojności, Pzdr
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2021, 17:59:27 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline pawel39

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2021, 14:21:49 pm »
Ja naprawdę nie wiem co ci się wydaje, ale już na pewno nie myśl że wiesz co mi sie wydawało, bo widzę że wszystko wiesz o samochodach (ja akurat prawie nic) ale i ze wszystko też wiesz o mnie ( a akurat nie wiesz nic).
Zdrówka tobie i twoim samochodom. Mi wystarcza profilaktyka snu, ale jeżeli potrzebujesz ziółek i innych prochów to korzystaj.

Offline JunakM07

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 12, 2021, 14:43:33 pm »
Bez przepychanek panowie ;), bardzo dobrze jest usłyszeć czyjeś zdanie bez względu na to jakie ono jest, cieszę się bardzo , że są te dobre, ku przestrodze i te złe każde bardzo szanuję i każdy także powinien ;) :-JCPF Dzisiaj piątek :D także każdy niech sobie strzeli piwo(a) wieczorem i się wyluzuje  :-V

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Uczciwa cena za zadbanego jaguara - kupno
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 12, 2021, 15:18:06 pm »
Ja naprawdę nie wiem co ci się wydaje, ale już na pewno nie myśl że wiesz co mi sie wydawało, bo widzę że wszystko wiesz o samochodach (ja akurat prawie nic) ale i ze wszystko też wiesz o mnie ( a akurat nie wiesz nic).
Zdrówka tobie i twoim samochodom. Mi wystarcza profilaktyka snu, ale jeżeli potrzebujesz ziółek i innych prochów to korzystaj.

A to ładne jest. Wszystko, czyli nic. Jak ci się wydaje że wiesz to nic nie wiesz...nie nie jestem wróżem i nic nie wiem a już na pewno nie wróżę albo zgaduję. Tylko odpowiedz mi po co marnujesz czas swój i nasz w bezsensownych przepychankach? To że nie potrafisz ogarnąć opinii innych czy zdania innego niż własne to nie miejsce dla ciebie. To jest forum a co za tym idzie każdy może wyrazić swoją opinię a jeśli nie potrafisz tego zaakceptować to nie miejsce dla ciebie...wiesz pewnie czemu piszę do ciebie z małej? Bardzo cieszę się że dbasz o sen bo sen to zdrowie...

Tak, tak...twoje musi być ostatnie słowo...

Nie pzdr

P.S. A jeśli 39 w nick'u to wiek...to dziwię się...
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...