Autor Wątek: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.  (Przeczytany 5410 razy)

adriansajecki

  • Gość
x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« dnia: Czerwiec 05, 2009, 22:15:27 pm »
Mam pytanie.
Może ktoś wie coś na tema radia oraz nagłośnienia( Daimler six 96r.).
Jakiej mocy jest radio?
Czy ma wzmacniacz i jak tak to jakiej mocy?
Jakie są głośniki? Czy 4 ohm? Bo gdzieś czytałem że są 6ohm.
Czy ktoś wkładał woofer.
Czy ktoś bawił się z modyfikacją? Jeśli tak to co robił i jaka była czystość dzwięku np. przy zostawieniu fabrycznego radia a wymianie głośników. Podzielcie się swoją wiedzą na ten temat.

Siara_nh

  • Gość
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2009, 08:55:35 am »
Witam,skoro praktycznie to samo napisałeś mi na priva to juz może odpowiem tutaj:)
ja bym proponował jednak zmienić seryjne radio jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku

seryjne radio z tego co pamiętam nie ma wejścia na wzmaka, no chyba że byś miał całe nagłośnienie Harman Kardon (czego pewnie nie masz skoro nie masz tam wzmaka ani suba)
jeśli pozostał byś przy seryjnym radiu to mimo ze nie masz wejście na wzmaka, można go podpiąć puszczając sygnał z głośnika, kupuje sie taki gadżecik na allegro:)

głośniki u mnie były 4ohm
w sowim wcześniejszym jagu wsadzałem woofer - efekt elegancki , tylko trzeba ściągnać wygłuszenie z pułki i zamontować ją tak żeby po dłuższym używaniu nie drżała od wibracji
jeśli szkoda CI miejsca w bagażniki bo podejrzewam że tam chcesz wsadzić woofer to są jeszcze dwa rozwiązania
- zamontować głośnik w pułce tak jak to mają jaguary z nagłośnieniem Harman Kardon, albo
- zainwestować w suba pod siedzenie , osobiście jeszcze nie testowałem, ale znajomy mówił ze gra rewelacyjnie i ja chyba się na to skusze


jeszcze odnośnie głośników
w drzwiach masz 13 czy 16? jeśli jeszcze 13
to śmiało zmień na odseparowany zestaw na zwrotnicach , jakbyś potrzebował fotki jak się za to zabrać to podaj emaila to CI podeśle
- pasuje zebys wygłuszył wszystki dzwi , to naprawde duzo daje

jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało
pozdrawiam

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:28:58 am »
standard - Alpine
premium sound system - Alpine + Harman-Kardon.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2009, 10:59:19 am »
Seryjne radio ma wyjście na wzmacniacz Harman Kardona. Trzeba tylko zrobić sobie kabelek i mieć wzmacniacz.
Ja akurat dysponuję takim wzmacniaczem HK i na 99% będę go sprzedawał. Także jeśli ktoś jest chętny to odstąpię.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

adriansajecki

  • Gość
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:07:15 pm »
Nie chce zmieniać seryjnego radia. Dla mnie to popsuje wygląd.
Wiec z tego co piszecie to każde radio ma wyjście na wzmacniacz ale nie każdy jag ma wzmacniacz. Tylko pewnie jest to wyjście na woofer tak ?
Wiec jeśli chodzi o wymianę głośników to wzmacniacz bez którego głośniki nie zagrają  trzeba podłączyć pod kable głośnikowe (przejście rca). Może ktoś wie jaka w drzwiach może być głębokość głośników? Ile tam jest miejsca?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2009, 13:32:18 pm »
Każde radio (nie tylko Jaguara) ma wyjście sygnału - na przykład na głośniki. I z tego wyjścia głośnikowego po wysokiej można podłączyć wzmacniacz albo zastosować adaptery o których wspomniał Siara. Na takim podłączeniu mamy duże straty sygnału i raczej wybierają je desperaci, którzy MUSZĄ mieć wzmacniacz czy woofer. Nie ważna jakość, ważne że jest wzmacniacz.

Druga opcja to udać się do elektronika z radiem i poprosić o wyjście sygnału z przedwzmacniacza po niskiej. Dorobi nam 4 kabelki zakończone czinczami i możemy podłączyć każdy dostępny wzmacniacz na rynku.

Trzecia opcja to użyć seryjny wzmacniacz Harman Kardona. Wyjście i sterowanie wzmacniaczem jest w radio. Wzmacniacz jest wyposażony najprawdopodobniej w filtry podziału dla każdego głośnika i zasila aż 9 lub 11 głośników z wooferem włącznie. Pod niego tylko podłączamy głośniki i nic nie trzeba ustawiać. Wszystko jest we wzmacniaczu. Można dokupić do wzmacniacz, a nawet wskazane, głosniki HK.

Wiem kto ma takie na sprzedanie zestaw głośników HK.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Luqasek

  • Gość
Odp: x300 specyfikacja radie i głośników, modyfikacja audio.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2009, 15:32:26 pm »
Hej! A czy ktoś przerabiał problem podłączenia jakiegoś mp3 pod instalację która została po telefonie. Jak kupiłem Jaga to już nie było w nim telefonu, został tylko w podłokietniku uchwyt z kabelkami, które dalej wpięte są w instalację samochodu. Dodam, że mam nagłośnienie H-K. Pozdrawiam i czekam na jakieś porady  :-tylko