Autor Wątek: Xf diesel czy benzyna  (Przeczytany 4546 razy)

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Xf diesel czy benzyna
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:43:32 am »
Cytuj
Obawiam się, ze obaj/oboje/obie nic nie wiedzie o tym silniku i nawet nie chce się wam poszukać.
I wcale nie chodzi o Jaguara tylko o silnik stosowany w PSA, Fordzie czy XF.
Pierwszy przykład z brzegu
https://www.youtube.com/watch?v=4fLsWBWWPkU
Temat 2.2 i jego serwisowania pojawia się wielokrotnie w filmach na tym kanale
https://www.youtube.com/channel/UCNeVwb7Mh1xSJoe8XbLaNuw/videos

Jedna z ciekawostek to rozrząd pasek + łańcuch.
Pasek z jednej łańcuch z drugiej strony. Nie spotkałem jeszcze XF z wymienionym łańcuchem bo to koszty i większość jeździ 'do końca'.

W pierwszym linku facet raczej chwali ten silnik więc w czym problem, poza tym on pokazuje silnik użytkowany w VANie, a to już inna bajka.

"lubię w nim świece żarowe rozwiercać" - czy to argument za tym silnikiem to pozostawiam twojej ocenie.
"lubię w nim robić serwis" - bo jest dużo pracy i można sporo skasować klienta jeśli ktoś ma ustaloną stawkę za roboczogodzinę.
2.2 jest ciekawą konstrukcją od strony technicznej/inżynierskiej, sporo unikatowych rozwiązań ale to powoduje duże koszty serwisowania po przejechaniu 180000km a tutaj raczej nikt nie planuje kupna nowego 2.2 tylko takie które już swoje bezproblemowe kilometry przejechały.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Xf diesel czy benzyna
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 07, 2019, 21:30:15 pm »
Rozumie że pozostałe silniki są całkowicie bezproblemowe.
Poprzednio miałem Insignie i dokładnie to samo słyszałem, jakie to awaryjne, jakie koszty serwisowe, a okazało się że w 2 lata zrobiłem 70 000 km całkowicie bezawaryjnie, a koszty serwisowe okazały się normalne.
Zobaczymy - serwis zrobie jak będę w PL bo wychodzi taniutko.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Xf diesel czy benzyna
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 07, 2019, 22:09:26 pm »
Ciekawa sprawa bo mi też mówiono że silnik specjalnej troski,że to i tamto aż strach pomyśleć,gdy kupiłem Modusa 1,5dci. Minęło 5 lat zrobiłem 80 kkm i jedyna naprawa to szczotki rozrusznika(!).Samochód służbowy do codziennej harówki.Pomijam oczywiście normalny serwis,opony itp.Zdaje mi się że tego typu opinie nie zawsze są uzasadnione.Nie chce oczywiście namawiać nikogo ani nawet przekonywać że 2,7 to cud,albo inne takie teksty,stwierdzam tylko na własnym doświadczeniu,bo miałem w życiu już kilkanaście różnych aut gaz,benzyna,diesel- że nie ma takiej reguły.Jak uda się kupić auto poszanowane i się szanuje to jest ok,a z trupka żebyś miodem smarował ,nie będziesz nigdy zadowolony.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Xf diesel czy benzyna
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2019, 22:33:54 pm »
Panowie - auto to tylko maszyna i ma prawo się zepsuć, a to dlaczego dwa identyczne samochody będą miały różne przypadłości to wie chyba tylko ten co mieszka w niebiosach.
Gdybym miał słuchać tego typu wypowiedzi to kupiłbym ale rower, a anie samochód.
Zobaczymy jak będzie, jak będzie się psuć to naprawie, a jak się wkurze to dam na złom i kupie inny.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000