Autor Wątek: s type automat 6hp26  (Przeczytany 8471 razy)

Offline ziwoj

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Kocham to forum
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2018, 23:43:26 pm »
Miejsca w których odeszło uszczelnienie raczej nie zostały wypłukane , po rozpołowieniu góra zeszła sama natomiast do dolnej części przekładka dość mocno przylegała i trzeba było to na siłę rozerwać po prostu skleiło się to od docisku ,generalnie wszystkie braki uszczelnienia na przekładce pasują do tych które zostały na płycie .Ale dzięki za wskazówki na pewno się przydadzą .
S-Type 2.5 v6 automat 2002r. lift

Offline rav

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • S Type 2003 3.0 Sport
Odp: s type automat 6hp26
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 23, 2018, 06:59:25 am »
Witam. Czy błąd "Restricted Perfomance" może mieć wpływ także na pracę skrzyni biegów? Skrzynia pracowała bardzo fajnie przy kupnie auta. Zrobiłem 2 tysiące km i wymieniłem w niej statycznie olej z filtrem (tydzień temu). Miałem wrażenie, że jeszcze lepiej zaczęła pracować. 2, 2.5tyś obrotów i pyk, następny bieg, pięknie, aksamitnie, niezauważalnie... 3 dni temu zaczęła inaczej zmieniać, nie szarpie, ale czuć wyraźnie bardziej przełożenia (szczególnie 1-2, 2-3). Przy dynamicznym przyśpieszaniu jest ok (tak jakby wiedziała, co ma robić), ale gdy rozpędzam się powoli, to w granicach 2tyś obrotów już... nie wiem, jak to opisać. Lekki kangurek? Na np. 3 czy 4 biegu potrafi chwilę się "wahać się" przy 2.5tyś i dopiero wrzuci wyższy bieg (przy tym wrażenie lekkiego pchnięcia auta w przód). Ktoś, kto by się przejechał, pewnie powiedziałby, że jest ok, ale ja jeździłem tym autem przez ostatnie (prawie) 2 miesiące dzień w dzień i mam porównanie  :-nie Stąd pytanie czy check i często wyskakujący wyżej podany błąd może mieć w tej kwestii jakieś powiązanie? Olej spuszczony był bardzo ładny. 5l weszło, wlane na odpalonym, ciepłym silniku. Raczej skrzyniarze nic nie pochrzanili, bo później skrzynia chodziła super.
Był: czarny S-Type 2001 3.0
Jest: srebrny S-type 2003 Sport 3.0