Autor Wątek: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????  (Przeczytany 83411 razy)

skap

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2008, 01:39:14 am »
Byc może nie zostane zlinczowany za swoje poglady dotyczace LPG, może autor watku sie za mną chociaz wstawi ;)

Robson

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2008, 01:44:11 am »
...., ponieważ forum jaguarclubpoland.net wręcz słynie z otwartości i wyrozumiałości, .....


Tu piszesz święte słowa ;D :-V :-R

Co do kosztów jazdy na paliwie i gazie. Biorąc pod uwage że przeważnie auto na gazie pali więcej, to oszczędność wychodzi ok 1.30 na litrze paliwa. Np: auto pali 10 litrów na 100 km paliwa co daje nam kwote ok 40 zł, na gazie auto spali ok 12 litrów na 100 km co da mam ok 27 zł. Czyli różnicy pozostaje 13 zł. Pod uwage do rozważań wziąłem moje BMW 520 przy cenie paliwa 3.98 i cenie gazu 2.21

papatkiole

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2008, 01:48:42 am »
nikt nikogo nie oskarża, forum jest po to by wyrażać własne opinie :-V



P.S. wisz co skap jeszcze jedno takie moje przemyślenie, nie uważasz że wkładając do  jaga gaz robisz z Kota zwykłą "wozidupę", auto już traci swój urok, już nie ma tego efektu gdy de;ektujesz się każdym przejechanym kilometrem, bo masz to jako chleb powszedni.
Nie wykluczam że kiedyś i mnie przymusi do włożenia LPG, ale na chwilę obecną nie chce sobie popsuć frajdy jażdżenia jagiem ;) ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 01:57:24 am wysłana przez papatkiole »

skap

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2008, 02:14:19 am »
Papatki nie sadze abym myslał w trakcie jazdy czym właśnie karmi się motor, paliwo 95, 98, V-Pover, LPG, gaz ziemny, wodór, prąd i co tam jeszcze nie wymyslą...podczas jazdy właśnie zaprzątam sobie głowę tą rozkoszą jazdy, którą daje nam wszystkim Jaguar.
Nawiasem mówiąc mój kot nie jest po to by ładnie prezentował się w garażu, pod kościołem, czy w jakimkolwiek innym miejscu, on ma dawać właśnie mi niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju słodycz podczas jazdy.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2008, 09:39:34 am »
zakładajcie gaz, zakładajcie... będziecie zadowoleni do pierwszej wymiany uszczelki pod głowicą, potem będzie już z górki, jeszcze tylko zawory, wtryski, cewki, kable i można zrobić wstępny bilans strat ;)
XJR-S 6.0 Asprey#99

ja$

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2008, 09:47:59 am »
jagoholic -święte słowa pisze....zakładajcie gaz....będzie Was tanio jazda kosztowała   8) 8),ale w warsztacie niedługo zostawicie tyle kasy ,że wam sie odechce gazu !!! i rozum wam wróci do głowy :-V :-V

czapka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2008, 11:05:37 am »
Już sie sporo opisałem na ten temat i nie chciałem znowu się włączać w dyskusję natury "moralnej".
Nie mogę jednak milczeć gdy pisane są bzdury (bez urazy) typu "gaz zniszczy Ci silnik".
Powtórzę więc jeszcze raz. Dobrze dobrana, prawidłowo założona i zaprogramowana instalacja nie ma żadnego negatywnego wpływu na silnik.
 

ja$

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2008, 11:33:40 am »
czapka nie wiem kto tu pisze bzdury !!! bez urazy--wiem że masz koty....ale kilka lat temu w serwisie w nowym aucie wsadzono mi sekwencyjny gaz, drogo było jak cholera ,ale jak sie duzo jeżdzi to się zwraca....po przebiegu 160 tys kilometrów  auto nadawało się tylko na Słomczyn na giełde a miało niecałe 2,5 roku ,także nie pisz ,że gaz nie ma wpływu na silnik - bo w tym przypadku silnik był zniszczony przez gaz!!! :-yipee :-yipee

czapka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2008, 12:01:50 pm »
Jasiu, nie chcę się tu sprzeczać ale chyba niedokładnie przeczytałeś co napisałem. "Dobrze dobrana, prawidłowo założona i zaprogramowana instalacja".

A jeżeli ktoś nie wie co robi to silnik może zniszczyć nawet np. olejem.

jannaf

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2008, 12:24:43 pm »
Chwilę wcześniej zostałem wywołany do odpowiedzi przez Skapa, więc napiszę że temat mojego wątku jest rzczywiście prowokujący (coś o tabu i rzekach  :-[ ) i wywołał kontrowersyjną dyskusję (to akurat świetnie  :-V ). Myśle jednak, że ile byśmy się wzajemnie nie przekonywali, to przy tak spolaryzowanych poglądach ( o podłożu wręch traumatyczno- emocjonalnym) nikt nikogo do niczego nie jest w stanie przekonać. Uważam, że biorąc pod uwagę umieszczenie tematu w Dziale technicznym, odrzućmy emocje i skoncentrujmy się na sferze właśnie technicznej.
Moje doświadczenia z instalacją gazową to 120.000 km przejechane w Fordzie SCORPIO 2.0l DOHC na instalacji zwykłej tj. mieszalnikowej (ale sterowanej "komputerem"). Auto kupiłem już z założoną instalacją i przy zakupie chciałem, żeby sprzedający zdemontował sobie gaz, zabrał w cho----rę, bo ja silnika truć nie zamierzam. No a po pierwszym kontrolnym tankowaniu, jeździłem już tylko na LPG. Rzeczywiście wymieniłem uszczelkę pod głowicą (ale auto miało już wtedy 210tys. km). Gaz rozwalił mi też katalizator, przez felerną cewkę zapłonową bo zanim na dobre padła to powodowała chwilowy zanik iskry i niespalony gaz dotarł do gorącego katalizatora (było fajne bum  >:( ). Po 5 latach auto sprzedałem kumplowi i on zrobił tym autem jeszcze kolejne 50 tys. km do ok 280 tys.km. (też na gazie). Wyobraźcie sobie, że tego staruszka mu na koniec ukradli spod bloku, więc nie wiem czy z tym gazem nie turla się ktoś do dziś.   
żaden remont silnika nie był konieczny do końca a auto najmniej problemów wykazywało właśnie z silnikiem.
Tak więc LPG nie jest chyba takie straszne.
Obiektywnie patrząc to LPG ma takie zalety, że w przypadku zbyt bogatej mieszanki nie spływa przez pierścienie do miski i nie rozrzedza oleju oraz ma większą niż benzyna liczbę oktanową, przez co nie występuje w silniku zagrożenie spalania stukowego.
Wada to wyższa temperatura spalania, mogąca zakłócać bilans cieplny wysilonego silnika (ale silnik Jaga nie jest wysilony).

papatkiole

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2008, 12:28:10 pm »
czapka nie wierze że syf który wypłucze instalacja gazowa pozostaje bez wpływu na silnik, żeby nie wiem jak dobra była i jak dobrze zgrana to i wypłucze silnik czy tego chcesz czy nie, silnik to później zmieli i jeżeli sobie z tym poradzi to oki, jak nie to będą koszta. Widziałem kilka silników po instalacjach gazowych, widziałem też nowe auta z oryginalną serwisową instalacją i jakoś nie znosiły tego najlepiej wręcz zużycie silników nie wróżyło różowej przyszłości. Każdy ma swoje zdanie i opinię, sam miałem kilka aut z gazem i teraz bardzo mocno się zastanawiam czy założyć czy nie, póki co odwlekam na razie ten problem.

czapka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2008, 12:51:18 pm »
A o jakim płukaniu mówisz?
I co to jest oryginalna, serwisowa instalacja?

papatkiole

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2008, 12:54:40 pm »
mniej więcej tak samo zadziała LPG co specyfiki do czyszczenia silnika
zalecana instalacja przewz producenta montowana przez autoryzowany serwis danej marki

czapka

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2008, 13:01:24 pm »
Ale gazu nie ma w układzie olejowym tylko paliwowym.
Uwierz, że na co dzień mam u siebie auta, które robią po 400 tys na gazie i nic im się nie dzieje.

Otóż to. Nie ma czegoś takiego jak fabryczny gaz. Są to zwykłe instalacje najczęściej zakładane przez autoryzowaną firmę a nie przez serwis. Sam zakładam "fabryczne instalacje" do nowych Opli, Fordów i Citroenów (klient jest głęboko przekonany, że zrobiła to fabryka  ;D)

papatkiole

  • Gość
Odp: Instalacja gazowa - temat tabu czy temat rzeka ????
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2008, 13:06:04 pm »
Jak jest auto na gwarancji to nie mozesz sobie załozyć od tak w pierwszym lepszym zakładzie LPG, przynajmniej znajomy tak miał dwa lata temu w toyocie, powiezieli że jak załozy na własną rekę to traci gwarancję.