Autor Wątek: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek  (Przeczytany 2024 razy)

Offline Janeks13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« dnia: Sierpień 22, 2017, 08:04:59 am »
Witam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów próbował zastąpić siłownik centralnego zamka ( TYŁ )   na uniwersalny ?

U mnie nie działa tylny lewy  a prawy tylny ma kaprysy

Ktoś coś ?    czy tylko oryginał ?
Janek

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2017, 17:05:46 pm »
Jak mowisz ze nie dziala to w ogole nie rusza sie kompletnie? I co masz na mysli przez 'kaprysy'?

Offline Janeks13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2017, 08:13:01 am »
Lewy nie działa w ogóle  (umarł )   
Prawy działa ale nie zawsze -zamyka  a nie otwiera   .

Ale wczoraj  poszedłem za ciosem  i kupiłem zwykły uniwersalny siłownik z centralnego zameku za 10 pln .

Po delikatnej modyfikacji  działa bez zastrzeżeni :)   dziś kupuję drugi  i problem z centralnym zamkiem będzie chyba zakończony .

Problem mam też z zamkiem od strony kierowcy , po włożeniu kluczyka i próbie otwarcia zamka nie idzie go odryglować . Natomiast zamknąć da się bez problemu .  Czy da się to usprawnić ?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2017, 05:27:09 am »
 Janeks13  do tylnych drzwi  uniwersalne  siłowniki działają , ale  gdy już je zmienisz to  wyczyść zamki  one mają stary smar i kurz . i często przestają  lekko chodzić niszcząc siłowniki . głównie dzieje się to po zimie ale nie jest to reguła.  Za dawnych czasów podczas serwisów czyściło się zamki tak samo jak wymieniało gumę na wycieraczkach to tzw serwis gdy zmienia się olej w silniku.
 co do zamka i kluczyka . nie wiem z którego roku masz auto ale  kiedy pierwsze tibbe klucze zrobili (1990 ) był duży problem  . później zreperowali .
 
 pamiętaj każdym  kluczem tibbe zamkniesz auto bez względy jak jest wycięty   . otworzysz tylko  dobrym .
 Spróbuj dobra firmę która ma maszynę do docinania kluczy tibbe . Twój klucz jest zużyty i co najgorsze zaczyna niszczyć zamek .  Może masz drugi klucz albo Valet -zielony . to sprawdz jak nim otwiera się zamek.
I love and hate Jaguars

Offline Janeks13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2017, 08:31:42 am »
Dzięki Jarku za info .
Zamki przesmarowałem bo faktyczne chodziły ciężko  .   
Niestety mam tylko jeden kluczyk :(  muszę podjechać do osoby która dorabia klucze i spróbować dorobić nowy   ( immo tam jest ? )

Offline Janeks13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:38:10 am »
Klucz dorobiony  ni dalej kapa :( Oczywiście ze strony pasażera otwiera i zamyka + odpala .
Umówiłem się z gościem że mam przywieść zamek to mi naprawi ponoć  :o

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:04:59 am »
   w latach 90 jaguar zrobił kit to przebudowy tych zamków  ( jak znajde # częsci to napisze).  Kiedyś to robiłem ale  to jest nie do zrobienia .  później  oddałem to  niby takiemu co od lat robił  w tym interesie  i  następnym dniu oddał pozwiedzał ze spędził 8 godzin i  nie dał rady . Na pewno  mozna zrobić ale ???  daj znać jak  wyszło z przebudową tego cylindra.
 Jest jeszcze inne wyjście . trochę roboty ale mozna to inaczej zrobić .  wyjąc cylinder z pasażera strony i wsadzić do zamka kierowcy.
 Jaguar po 1995  przestał robić zamki  na klucz od strony  pasażera . Raz ze zaoszczędzili trochę forsy a dwa ze i tak większość otwiera z pilota  . tak ze jak masz otworzyć drzwi damie to pilotem .
I love and hate Jaguars

Offline Janeks13

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar Xj 40 91 Centralny zamek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2017, 16:40:25 pm »
Na szybko założyłem  Alarm i podpiąłem pod centralny   Ale  chcę aby ten zamek działał :)  lubię jak wszytko jest sprawne w aucie :) Takie zboczenie mam