Autor Wątek: Dzień Dobry...  (Przeczytany 4388 razy)

Arvi

  • Gość
Dzień Dobry...
« dnia: Listopad 18, 2016, 07:36:34 am »
Człowiek się zarejestrował, coby z wyszukiwarki skorzystać ... ale i przywitać się wypada, więc by nie przedłużać.

Cześć wszystkim.

Trafiliśmy tutaj z połowicą zupełnie przypadkowo.
Prywatnie jeżdżę pierwszą generacją MX-5 i jestem w tym samochodzie zakochany.
Problemem jest rzeczona połowica, która pozazdrościła samochodu i zdecydowała się pogonić nudną E39 w kombi (2.0 diesel) i zażyczyła sobie samochód z pazurem, ale wygodny, ale wyjątkowy, ale ciekawy, ale inny, ale fajny, ale taki jak twój tylko z dachem i 5 osobowy, no taki ... wiesz jaki.

Po przejrzeniu kilku ofert do których wstyd się przyznać, po odrzuceniu przez połowicę 9-3 w cabrio i RX-8 dostałem na fb wiadomość od znajomego, że jego tata sprzedaje S-Type (niestety 2001) ... i aż głupio mi się zrobiło, że nie zacząłem od tego cudaka wyszukiwania pojazdu dla połowicy.

Prywatnie jestem fanem motoryzacji zeszłego wieku, najnowsze kształty zupełnie do mnie nie przemawiają więc S-Type ze swoim staroszkolnym wnętrzem do mnie cudownie przemawia...
Pytanie tylko, czy jutro jedziemy po samochód dla mnie, czy dla połowicy :)

Ale mam wielką nadzieję, że w przyszłym tygodniu dołączymy do waszego zacnego grona nie tylko w formie rejestracji na forum :).

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze...

P.S. Jakbyście trafili na typa w czerwonej MX-5 (NA), który w okolicach stolicy bacznie się waszemu Jaguarowi przygląda, to wybaczcie - ale badam modele :D

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2016, 07:51:19 am »
Witaj :-)) uważaj na...Twoją Połowice bo jak juz będzie jeździła Jagiem to...wielu przedstawicieli płci brzydkiej sie będzie koło niej kręcić :-))

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2016, 07:58:17 am »
Witaj na forum i powodzeniu w poszukiwaniu S'ki :) Pamiętaj, że koty bywają kapryśne i kot kotu nierówny :) Bolączką eSek są progi, dlatego dokładnie oglądaj podwozie. Nie są to nowe auta, więc pewnie dopiero po kupnie będziesz odkrywał wszystkie jego uroki. Ja na chwilę obecną nadal jestem zakochany w swojej eSce, ale serce to faktycznie mogłaby mieć 4.2 R :P Najlepiej nie napalać się na pierwszy lepszy egzemplarz, tylko trochę nimi pojeździć, posłuchać, pooglądać. Podejrzewam, że w Wawie jest sporo forumowiczów z eSkami, może ktoś dałby Ci się przejechać abyś wiedział, czego nie kupować. Być może też ktoś pomoże Ci w ocenie auta. Na forum mamy dział, gdzie ludzie wrzucają znalezione samochody na różnych portalach - wtedy większa ilość użytkowników może się wypowiedzieć na temat danego samochodu.

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2016, 08:08:15 am »
Dzięki wielkie za uwagi ... zarówno dotyczące połowicy jak i progów.
Nie wiem, czym się bardziej martwić :D

Z rudą jestem zaprzyjaźniony, bo MX-5 pali około 10-12 litrów paliwa, 0,25 oleju, i 0,5 kg rdzy na 100 km :D

Jestem właśnie w trakcie lektury "na co uważać kupując S-type oraz jak nie zakochać się w pierwszym egzemplarzu i kupować rozsądnie"

Ale - i przeczucie mnie raczej nie myli - skończy się na tym, że będziemy mieć niedługo pierwszego w naszym życiu Kota ... to tylko kwestia czasu.


Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2016, 09:16:48 am »
Witaj  jcpf-stanby
jak s- typek to facio wiec czasami możesz mieć konkurencje   :D
a tak na poważnie 3.0 to dobry silnik  i 4.2 , 2,5 piszą że troszkę słaby a 4,0 miał kłopoty z silnikiem.
Pozdrowienia dla was.
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Wojtas

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • jeden z kotkow
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2016, 17:13:25 pm »
RX 8 nie chciała  :-gwizd
moja to w swojej zakochana i kiedy wystawiłem Mazde na sprzedaz to sie prawie poryczała   :-zly
XJSC Targa 1986
XJS  Coupe  1990
XJSC Cabrio  1991
i kilka innych wynalazków motoryzacji

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2016, 19:47:01 pm »
No właśnie nie chciała, bo ciasno, bo kiepsko się będzie tyłem parkowało, bo pali dużo (jedziemy obejrzeć S-Type z 4.0 pod maską - więc sić :D)

Trafiliśmy na model z pewnego źródła. Wszystko co działo się z tym samochodem w rękach obecnego właściciela zostanie nam opowiedziane, więc zobaczymy jaki będzie wyrok. Dla mnie zawsze pewny sprzedający jest więcej wart niż optymalny egzemplarz pojazdu. Ale wszystko się okaże jutro.

Zresztą, ja już od jakiegoś czasu przestałem się oszukiwać, że moje rekomendacje coś dają - skoro samochód ma być dla połowicy, to ja mogę co najwyżej przygotować się na nadchodzące wydatki związane z motorem...

Ale muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem bazy danych tutaj na forum... i kultury użytkowników.

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2016, 23:01:31 pm »
Zastanów się dobrze nad 4.0 to badziewny motor z którym są kłopoty   jakiś czas temu na mobile było ich wiele wszystkie
 z opisem mo̱torschaden więc po co się pchać w kłopoty. S type to S type  3.0 lub 4.2  :-super
 
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2016, 13:34:31 pm »
Byliśmy i ma połowica przepadła.

Samochód ma pełną dokumentację, jest jak nowy w środku, udokumentowane 150.000, wymienione pół roku temu progi i tylko kilka bąbli na nadkolu. Cewki ogarnięte w tym roku wraz z tylnymi hamulcami. Właściciel przesympatyczny i pewny (bo znany). Gdyby nie to 4.0 byłoby idealnie.

Ja również obawiam się tego silnika, ale widzę niewielką szansę w przekonaniu mej połowicy by chwilę poczekała na lepszy motor.

Tak więc pewnie będę częstym gościem na tym forum, adresy pobliskich mechaników rekomendowanych przez forumowiczów zapisałem, a z faktem że pieniądze przeznaczone na odrestaurowanie Miaty pójdą na naprawę lub przeszczep serducha już się pogodziłem...

Ponownie dzięki za rady i do zobaczenia na mieście :)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2016, 17:06:10 pm »
Pamiętaj, większość z nas kupiła te auta sercem a nie głową.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2016, 17:30:48 pm »
Zupełnie się nie dziwię :).

Przez większość swojego życia byłem przekonany, że idealny samochód dla mnie, to pojazd powyżej tony z wielkim silnikiem budzącym ludzi dźwiękiem wydobywającym się z maski, a nie rur wydechowych... niestety, okazało się, że najlepiej czuję się w malutkim i lekkim pojeździe w którym głowę mam na wysokości większości klamek do samochodów.

Niestety, bo - mimo, że jeszcze formalnie nie kupiła - piekielnie zazdroszczę swej połowicy samochodu.
Dźwięk, wygląd, malutkie detale (których pewnie wszystkich nie zauważę, choćbym nie wiem jak długo szukał), jakość wykonania i ... to specyficzne coś. Ciężko to opisać, ale niektóre samochody to mają - większość nie.

Małgorzata się zakochała... i nie wiem, czy udźwigniemy naprawę motoru jak sprawdzą się najgorsze obawy, ale nie mam serca nadal jej tłumaczyć, że może nie tędy droga, że warto na inną wersję poczekać. Dzieci nie mamy, kredytu we frankach także nie, skarbówka uregulowana, czynsz płacony na czas ... najwyżej będziemy w trakcie napraw chleb ze smalcem jeść ... ale czego się nie robi dla zakochanej połowicy ... szczególnie, jeżeli obiektem miłości jest ktoś inny :D

Offline Wojtas

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • jeden z kotkow
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2016, 19:29:34 pm »
Prawdziwy Romantyk z Ciebie
cale szczeście ze moja na te część forum nie zaglada bo dopiero by bylo  ;)
4.0 nie jest az tak zły , jesli raz a porzadnie wszystko ogarniesz to bedzie tak jak z innymi
XJSC Targa 1986
XJS  Coupe  1990
XJSC Cabrio  1991
i kilka innych wynalazków motoryzacji

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2016, 18:48:52 pm »
... najwyżej będziemy w trakcie napraw chleb ze smalcem jeść ...

Hmm. Chleb ze smalcem  :-gwizd
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Andrzej308

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • XJR 97, S-Type 02, XJ 11
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2016, 18:22:17 pm »
Witaj.
A tam zaraz 4 litry Ja mam 2,5 i w zupełności wystarcza.
Oczywiście jak jakieś 4 litr masz obok w zapasie.
Tak naprawdę to rzeczywiście mogłaby być troszkę mocniejsza.
- "To nie jest tak, że uważamy się za najlepszy zespół na świecie. Sądzimy jedynie, że jesteśmy o wiele lepsi niż Numer Drugi, kimkolwiek by on nie był." R.Plant

Arvi

  • Gość
Odp: Dzień Dobry...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2016, 18:33:19 pm »
Samochód od wczoraj stał się częścią naszej rodziny, ale dopiero dzisiaj miałem okazję się przejechać ... i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Zarówno zwrotności, jak i mocy. To fakt, że łatwo daję się zachwycić, bo sam poruszam się 1.6, które ma troszku ponad 90KM, ale nadal ... wciśnięcie pedału gazu w moim przypadku jest bardzo emocjonalnym doznaniem do którego mam nadzieję, że nigdy się nie przyzwyczaję :).

Wpierw doszliśmy do wniosku, że Jaguar będzie facetem i nadaliśmy mu imię Stefan ... ale gdy ruszyliśmy spod świateł, a ja na końcu języka miałem: Ależ ten Stefan fajnie mruczy ... to jednak zmodyfikowaliśmy płeć, będzie damą i została mianowana Stellą (mamy pozytywne skojarzenie z tym imieniem przez mocno wiekowy serial: Seinfeld).

Mam nadzieję, że uda mi się namówić połowicę do założenia osobnego wątku dotyczącego nowego nabytku.

Tymczasem - do zobaczenia na drodze.

 :-yipee