Autor Wątek: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno  (Przeczytany 2909 razy)

Mazur

  • Gość
Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« dnia: Marzec 22, 2016, 22:51:02 pm »
Serwus,

czy ktoś z Was montował do kota drewnianą popielniczkę i ramkę wokół skrzyni biegów? O ile popielniczka niczym się nie różni od zwykłej to problem może być z ramką wokół skrzyni montowaną z automatu do manuala ze względu na mniejszy otwór na mieszek. Standardowa popielniczka pokryta jest badziewnym nalotem podatnym na zadrapania dlatego skłaniam się ku montażu tego z drewna łącznie z wspomnianą ramką.

Wszelkie rady mile widziane  :-super

Offline adrianL

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2016, 12:45:57 pm »
Cześć,
da się to zrobić bez problemów większych (sam też wymieniałem oba elementy). Jeśli chodzi o popielniczkę to sam przedni plastik idzie wyjąć, choć te plastikowe zaciski dosyć mocno trzymają więc uważaj żeby niczego nie połamać ani nie porysować  ;) Co do ramki to w automacie brakuje takiego plastiku od spodu, który dociska mieszek od wybieraka, odrobina kreatywności akurat w tym przypadku jest potrzebna bądź też spore umiejętności krawieckie. Moim zdaniem chyba najprościej jest zgrabnie przykleić mieszek od spodu.
Pozdrowienia

Mazur

  • Gość
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:47:54 pm »
Zrobione. Zabieg prosty a moim zdaniem efekt końcowy super. Standardowy plastik jest strasznie podatny na zarysowania a ten imitujący drewno dużo trwalszy i do tego elegancko komponuje się z deską rozdzielczą. Oceńcie sami!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 21:18:31 pm wysłana przez Mazur »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2016, 01:00:49 am »
Moim zdaniem bardzo fajnie wyszło - jakby fabryka tak wypuściła.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:26:36 am »
Zainspirowałeś mnie! Jesli się odrobię to trzasnę sobie takiego moda - wygląda super.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:34:39 am »
Mazur co prawda iksa już nie mam, ale też miałem takie coś zrobić. Zrób proszę zdjęcia lepszej jakości od góry i od dołu, ewentualnie napisz krok po kroku jak to wykonać. Na pewno przyda się innym.

PS. To nie imitacja drewna, to nie Rover. To Jaguar, to drewno tzw fornir przyklejony na aluminium i polakierowany kilka razy dla uzyskania głębi.
Jak nie wiesz jak wstawić zdjęcia, wyślij do mnie na maila.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:48:35 am »

PS. To nie imitacja drewna, to nie Rover. To Jaguar, to drewno tzw fornir przyklejony na aluminium i polakierowany kilka razy dla uzyskania głębi.

Jednej z osób z  forum Roverki.pl pękła, przy zdejmowaniu, listwa na desce. To był fornir. Przyjrzałem się kiedyś listwie w swoim, już byłym R400, i tam faktycznie było drewno.
By³ S-type
-pozostajê w rodzinie-
Jest XJR

Mazur

  • Gość
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2017, 15:30:10 pm »
Serwus,

lepiej późno nic w cale :) 
Efekt końcowy. Wygląda dużo lepiej niż standardowy łatwy w zarysowaniu plastik a koszt nie wielki.




Polecam!

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2017, 18:20:27 pm »
Super ! Też sobie tak zrobie :)

Czy części muszą pochodzić z Jaguara europejskiego czy z anglika też będzie OK?

Co do Rovera to tam też jest drewno. Z resztą jakość plastików i wykończenia wnętrza w R400 moim zdaniem pierwsza klasa, zwłaszcza biorąc pod uwagę z jakiego segmentu to auto (jestem posiadaczem R416Si z 1997 roku i byłym klubowiczem roverki.pl).
X-Type 3.0, Rover 416Si

Mazur

  • Gość
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:08:40 pm »
Z Anglika też podejdzie :) Miałem obawy ponieważ otwór na dźwignie w automacie jest wyraźnie mniejszy a manual ma spory skok pracy drążka zmiany biegów ale ostatecznie jest wystarczający. Trzeba się trochę nagimnastykować z mieszkiem żeby go tam zmieścić i zabezpieczyć od dołu ale jak widać da się.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2017, 08:02:24 am »
Ja niestety finalnie wymieniłem tylko popielniczkę, bo komplet jaki kupiłem okazał się składakiem i ni cholery ramka lewarka nie pasowała mi do reszty drewna.
Ale sama ramka tak jak wspominacie pasuje (obojętnie czy angol czy nie) i da się tam wsadzić mieszek z manuala.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Popielniczka i ramka skrzyni biegów drewno
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2017, 11:16:59 am »
Dzięki za podpowiedzi, może uda mi się znaleźć mój kolor w rozsądnych pieniądzach.

We wspomnianym wcześniej R416 też zrobiłem taki zabieg tyle że z samą ramką zmiany biegów (było banalnie łatwe na zatrzaski). I oczywiście część z UK nie pasowała.

A tu byłem przekonany, że z automatu nie podejdzie.
X-Type 3.0, Rover 416Si