Autor Wątek: Jaguar xj40 91r 3,2 manual - Jakie cisnienie w reduktorze gazu powinno być.  (Przeczytany 1476 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Cześć. Wymieniłem w moim Jagu reduktor gazowy bo po pierwsze okazało się ze ten który miałem był tylko do 140KM a po 2 już miał 6 lat bo kupiłem kota juz z założonym kilku miesięcnym gazem sekwencyjnym. Od jakiegoś czasu chodził na nim coraz gorzej, przy rozpędzaniu aż drżał cały i szalał na obrotach jałowych wymieniłem ost. na odpowiedni do 240KM i bez regulacji i podpinania pod kompa jest dobrze ale chciałby podpiąć i moje pytanie jakie powinno być ustawione ciśnienie w reduktorze bo teraz nie wiem jakie jest. Na tym ostatnim było koło 1,8 ale był zbyt mały więc nie wiem. Auto wydaje się dobrze chodzić ale Wiecie przy tamtym to dla mnie jest niebo a ziemia hehehe. Nawet sam sobie kupie przewód i podepne. Warto???

http://allegro.pl/interfejs-gazu-lpg-usb-ac-kme-aeb-ag-esgi-fvat-i5590834367.html
Kocia moc :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Jaguar xj40 91r 3,2 manual - Jakie cisnienie w reduktorze gazu powinno być.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2015, 17:46:04 pm »
Nie wiem jaki masz reduktor (nawet jak bym wiedział to nic konstruktywnego bym nie powiedział) ja mam reduktor dwuobwodowy, a ciśnienie 2bar. Ale nie masz się czym sugerować bo ciśnienie jest zależne od średnicy dysz wtryskowych (zakładam że masz instalację wtryskową) Jeśli tak to samo kręcenie ciśnieniem jest bez sensu, bo w zależności od średnicy dysz właśnie ciśnieniem i czasem otwarcia wtryskiwaczy ustala się dawki. Tylko że do tego trzeba mieć odpowiedni program i wiedzę żeby prawidłowo ustawić mapy wtrysków. Proponuję wizytę w dobrym zakładzie gazowniczym.  :-W

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Jaguar xj40 91r 3,2 manual - Jakie cisnienie w reduktorze gazu powinno być.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2015, 20:01:15 pm »
Mam sekwencję firmy Solaris czyli mało wysoka półka a reduktor Tomasetto Arktic. Póki co jest ok ale podjadę do kogoś żeby może to porządnie ustawił tylko zastanawiam sięczy każde auto ma jakieś swoje ustawienia czy gazownik będzie wiedział jak to i jakie parametry powinny być. Dzieki za odpowiedż :)
Kocia moc :)

Donkihot

  • Gość
Odp: Jaguar xj40 91r 3,2 manual - Jakie cisnienie w reduktorze gazu powinno być.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2015, 21:04:32 pm »
Ja mam reduktor KME Gold wtryski Keihin 2listwy po 3 sztuki i sterownik Stag 300 ze specjalnie przygotowanym oprogramowaniem. Tak czy inaczej dobry fachowiec najpierw musi przejechać się samochodem (na benzynie) żeby sczytać mapy i czasy wtrysków, potem na ich podstawie tak koryguje mapy i czasy wtrysku gazu żeby Mapy benzynowe i gazowe się idealnie pokryły i na koniec nanosi 10-15% korektę (chodzi o zwiększenie dawki gazu w porównaniu do dawek benzyny) aby zrekompensować różnicę w masie paliwa. to tak w telegraficznym skrócie. Jak chcesz żeby to latało super to trzeba by jeszcze zrobić szczegółową kalibrację na hamowni, ale to już dla fanatyków.
Ludzie którzy zajmują się tym zawodowo, nie zależnie od konfiguracji twojej instalacji na pewno sobie poradzą, a ty nawet nie będziesz czuł kiedy kotek pije mleczko a kiedy śmietankę  ;)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Jaguar xj40 91r 3,2 manual - Jakie cisnienie w reduktorze gazu powinno być.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2015, 22:29:02 pm »
Dzięki ;)
Kocia moc :)