Autor Wątek: Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy  (Przeczytany 3533 razy)

-rebi-

  • Gość
Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy
« dnia: Grudzień 23, 2014, 13:22:29 pm »
Siemka :-)

Zacznę od tego że auto już od bliska roku nie sprawiło mi żadnego problemu X-Type  3.0 automat 2002rok.

Dziś rano zmieniłem przepływkę bo spalanie miałem za wysokie i odłączyłem akumulator żeby ,,nauczył się spalać od nowa,,.

Po dosłownie 5 minutach klemę z powrotem podłączyłem.

Po przejechaniu 5 km. wyświetliła się żółta lampka , napis GETRIEBE GESTOERT i auto zaczęło się gubić w zmianie biegów i szarpać.

Wtedy olśniło mnie że nie zrobiłem adaptacji skrzyni po odłączeniu prądu - jazdy z odpowiednimi obrotami na odpowiednich biegach.

Spalanie wreszcie spadło do normalnego 13 / 14 l w mieście ale pojawił się problem tego błędu.

Ktoś z forumowiczów miał taki błąd ?

Podpięcie do kompa to błędy P1000 P1111 P163 P1603, wszystkie skasowane.

Po ponownej jeździe żółta lampka wróciła + komunikat, BRAK CHECK ENGINE.

Trochę przerywa ale wyłącznie między 1-szym a 2-gim biegiem, dalej jest okej.

Niestety nie można wejść komputerem diagnostycznym do skrzyni automatycznej, mimo sprzętu z wyższej półki (8000zł) nawet wchodząc przez A3, Mondeo, Mazdę, Galaksy i całą resztę aut w których jest skrzynia jatco 506 ...

Czy te ,,jaja,, ze skrzynią spowodowane są moim błędem nie zaprogramowania jej po odłączeniu prądu ??

Zaznaczę iż od razu zacząłem jazdę na 4-tym biegu w wersji Sport (nie D) - ma to jakieś znaczenie ?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2014, 14:07:01 pm »
Pierwsze słyszę, ze trzeba robić adaptacje skrzyni. Co prawda mam Eskę ze skrzynią 6-biegową ale nigdy nie słyszałem o takich procedurach, przecież zmiana przełożeń wynika z ustawień komputera sterującego.

Bedek

  • Gość
Odp: Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:55:38 am »
Wiele razy odłączałem akumulator i po podłączeniu nigdy nie robiłem żadnych kalibracji - tylko D i w pedał :-super więc chyba to że masz ten komunikat to zbieg okoliczności, pewnie pojawił by się i bez tego.

kurak22

  • Gość
Odp: Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2014, 13:01:35 pm »
http://www.obd-codes.com/trouble_codes/jaguar/
Po odlączneniu aku jeździmy powili na nagrzanym silniku.

Bedek

  • Gość
Odp: Żółta kontrolka + napis GETRIEBE GESTOERT X-Type pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:17:24 am »
jak to na nagrzanym  ?????? a jak odłączymy akumulator na zimnym silniku to jak mamy go rozgrzac  ??????
Nigdy tego nie stosowałem i jest OK