Autor Wątek: Cewka  (Przeczytany 8138 razy)

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Cewka
« dnia: Czerwiec 06, 2014, 13:49:03 pm »
Witam
Dziś autem zaczęło szarpać i stracił moc. Wyświetliłem sobie błędy i mam:
Cytuj
P0305 Układ napędowy
Cylinder 5 Misfire Detected
Czyli cewka na 5 cylindrze. Teraz pytania.
Czy to może być tylko cewka, czy jeszcze coś innego albo tylko coś innego?
Jaką kupić i gdzie?
Jak się do niej dobrać?
Muszę ściągać kolektor dolotowy?
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Cewka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2014, 08:32:59 am »
Z którego roku masz samochód? Misfire dotyczy wypadania zapłonu, a ten może być spowodowany nie działającą cewką, cewką źle działającą, wypaloną świecą, przerwą w obwodzie, a jeżeli posiadasz moduł sterowania cewkami to może być też w nim przyczyna. Jakkolwiek najczęściej ten błąd dotyczy świecy lub cewki.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Cewka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2014, 09:32:18 am »
2001. Czy wymienić świece czy od razu kupić cewkę? I czy komplet czy tylko tą 5? Zaczęło się to jakieś 3 tyg. temu. Najpierw szarpało jak padał deszcz i tylko na gazie. Myślałem, że to wina gazu bo po zatankowaniu na innej stacji chodził bez zarzutu, a wypadanie zdarzało nu się sporadycznie i tylko na gazie. Od wczoraj wypadanie jest dość znaczne tak jakby nie palił na 1 cylinder i po skasowaniu błędu pojawia się on momentalnie ponownie, zarówno na gazie jak i na benzynie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

dukigiant

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2014, 16:37:00 pm »
Witam nie kupuj  Janmor to porażka ja kupiłem i a nowych cewkach nie dało się jeżdzic kup w  Englishcar tam ludzie wiedzą co i do jakiego modelu - pozdrawiam .

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Cewka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2014, 17:39:35 pm »
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

dukigiant

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2014, 19:59:42 pm »
Witam ja kupowałem te droższe od 2 lat nic się nie dzieje ale przed zakupem nalezy podać im ten numer z cewki  oni dopasują - M - . Numer cewki jest napisany na górze cewki .

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Cewka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2014, 15:43:15 pm »
No i po problemie. Wczoraj zakupiona założona nowa cewka. W salonie Jaguara w Krakowie kosztowała 240 zł. Wyszło taniej niż z przesyłką od EnglishCars :)
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

sromotnik

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2016, 14:12:37 pm »
Witam dziś mi zaczeło na Parkingu delikatnie auto drgać(tak jak by to był bas)pomyślałem że to może subwoofer bo drgania były co jakieś czas po wyłączeniu radio :-cry :-cry :-cry :-cry auto dalej co jakiś czas drgało no i ruszam ze świateł dosyć ostrzej a on nie idzie tak jak by to robił zawsze .. :-K :-K
I tu pytanie jak mogę sprawdzić czy to cewki kable itp itd jakim programem spróbować odczytać ?
moje auto to v8 1999r .Czy ktoś ma kogoś w okolicach Zielonej Góry kto się zna na rzeczy
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 14:17:22 pm wysłana przez sromotnik »

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Cewka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2016, 20:56:01 pm »
sromotnik, czy masz gasssssssssss, czy jezdzisz tylko na akcyzie?
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Cewka
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2016, 22:08:58 pm »
No dobra to która z tych. Droższa czy tańsza OEM
http://www.englishcars.pl/produkt-Cewka-zapłonowa-V6/2170
http://www.englishcars.pl/produkt-Cewka-zapłonowa-V6-OEM/2415
Już widzę że masz po problemie.
Ja kupowałem od Krzyska z V12 wymieniałem komplet plus świece , ale po demontażu cewek zobaczyłem że w komorze świecy jest odrobina oleju silnikowego była uszkodzona uszczelka pod kapą zaworową ( są dwie duża zew. i mała która odpowiada za uszczelnienie komór ze świecami ) nastąpiło przebicie i stąd wypadał  zapłon na jednym cylindrze .
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

sromotnik

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2016, 09:49:47 am »
sromotnik, czy masz gasssssssssss, czy jezdzisz tylko na akcyzie?

Nie mam gassssuu jutro będę zaglądał

sromotnik

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2016, 16:20:27 pm »
dziś zajrzałem w cewki komputer pokazał wypadanie zapłonu na cylindrze nr 5 co do sprawdzenia czy to na pewno cewka zamieniłem cewkę n. 5 na 6. I tu Zdziwienie komputer nie pokazał żadnego błędu oprócz P1000 ( ktoś mówił że jakaś adaptacja musi się ukończyć , nie wiem jeszcze nie zaglądałem do tego błędu ) wracając do tematu doszedłem do wniosku że może jakaś wtyczka była nie dopięta po przekładce wyszło że działa , a po przejechaniu 20 km dalej powróciły delikatne wibracje na postoju jak i spadek mocy oraz nie równa praca przy prędkości o koło 80 km /h ...dalej nie było okazji się rozpędzić .Zajechałem do następnego mechanika a u niego na jego kompie wyskoczyło takie cudo. W Poniedziałek oddaje do kogoś co może pomóc .... Czy ktoś z was podobny problem przerabiał . Dodam że nie mam gazu.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Cewka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2016, 21:19:01 pm »
Błąd wypadania zapłonu nie wyskoczy od razu jak cewka coś tam daje iskrę.Wykręć świece na 5-tym i dokładnie obejrzyj porcelankę...jak zauważysz ślad,ryske jakby od ołówka to cewkę co była na 5-tym wyrzuć do kosza  :)a co do tych błędów co Ci wyskoczyły to niech sie wypowiedzą mądrzejsi ode mnie...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Cewka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2016, 22:51:00 pm »
No tyle Ci sprawdził co korekty paliwowe i to tez jakiś kosmos bo 42%. Checka wywala na dzień dobry. Na drugej sondzie 99%.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

sromotnik

  • Gość
Odp: Cewka
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2016, 16:24:04 pm »
W poniedziałek powinienem coś więcej wiedzieć może sonda padła albo pada no właśnie CHCEKA nie wyświetla na blacie

dodano:

Dalej nic nie wiem gość okazał się kombinatorem  dwa dni auto trzymał nawet nie zajrzał a chajs na jakąś śmieszną zaliczkę chciał..Jak mu powiedziałem że zabieram bo nic nie robione to nawet nie wiedział o które auto  chodzi.
Będę próbował sam.  Na początku Zrobię uszczelki pokryw zaworów oraz oringi pod świecami, nowa cewka może nowe świece później będę dalej szukał albo sprzedawał :(
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,22017.msg263761.html#msg263761
Proszę mi powiedzieć czy układ cylindrów w tym temacie jest poprawny mam auto 1999r. czyli gdzie szukać cylindra nr 5 z której strony silnika ? Może coś źle ja policzyłem i nie za te cewki się brałem .
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 21:16:57 pm wysłana przez Choina »