Autor Wątek: Mycie kotka  (Przeczytany 3220 razy)

maateuszfm

  • Gość
Mycie kotka
« dnia: Lipiec 02, 2013, 15:18:24 pm »
Witajcie. Mam ogromny problem. Od niedawna posiadam jaguara xf. ma piękny biały kolor a jego dach jest czarny. Myłem auto już kilka razy zwykłym szamponem z woskiem,ale zawsze zostawały okropne smugi na dachu.białym lakierze i chromach. Proszę o jakieś rady z serii: jak dobrze umyć auto i zadbać o lakier. :-help

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:49:09 pm »
Byle czym, ale trzeba wytrzeć do sucha.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

BOGDA

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:59:43 pm »
ja kupuję wosk z K2 zawiera  carnaubę jak dobrze wypolerujesz każdą część maski to pięknie się błyszczy... i znikają wszelkie przebarwienia i smugi .. 

cichy_

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2013, 18:19:29 pm »
Szampon to najlepiej bez wosku, raz na jakiś czas użyj samego wosku, nałóż wypoleruj. Po myciu, tak jak wspomniał Choina trzeba dokładnie wytrzeć, co by nic nie zaschło na aucie. I warto zaopatrzyć się w Quick Detailer , stosować po każdym myciu, a lakier będzie się pięknie błyszczał, QD zlikwiduje też smugi i przyschnięte plamki po wodzie :-super

lysyyy

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2013, 18:34:08 pm »
A wszystko to twarda woda... Ja mam porównanie - myję samochód wodą ze studni, to żadnych zacieków nie ma, a jak ostatnio na szybko spłukałem auto wodą z sieci, to przez następne 2 mycia nie mogłem pozbyć się białych zacieków z kamienia wody nie wytarłem auta...)

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2013, 18:59:52 pm »
Jeśli chcesz dbać o dobry stan lakieru to na początek polecam:

- pianownica ręczna
- coś do usunięcia smoły i innych zanieczyszczeń
- piana aktywna
- potem umycie dobrym szamponem
- jeśli nie zejdą ślady brudu to proponuję glinkę , powinna usunąć zabrudzenia
- dobry ręcznik do wytarcia (taki co nie rysuje lakieru)
- wosk
- do codziennej pielęgnacji po myciu jakiś QD


ja kota myję tylko sam i od momentu jak jest w moim posiadaniu tylko ręcznie.
Jak chcesz więcej info to pisz na PW

cichy_

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2013, 19:41:45 pm »
Jeśli chcesz dbać o dobry stan lakieru to na początek polecam:

- pianownica ręczna
- coś do usunięcia smoły i innych zanieczyszczeń
- piana aktywna
- potem umycie dobrym szamponem
- jeśli nie zejdą ślady brudu to proponuję glinkę , powinna usunąć zabrudzenia
- dobry ręcznik do wytarcia (taki co nie rysuje lakieru)
- wosk
- do codziennej pielęgnacji po myciu jakiś QD


ja kota myję tylko sam i od momentu jak jest w moim posiadaniu tylko ręcznie.
Jak chcesz więcej info to pisz na PW
To jeśli już tak zagłębiamy się w temat to przed woskiem dobrze skorzystać z cleanera :-super
A tak po za tym to polecam lekturę http://forum.kosmetykaaut.pl/, coś tam zawsze dla siebie można znaleźć.

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2013, 20:00:31 pm »
jestem tam

cichy_

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2013, 20:23:47 pm »
Tak się domyślałem, sądząc po orientacji w temacie :-V. Bardziej pisałem do maateuszfm i osób mniej zorientowanych w detailingu.

the_driver

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:05:24 pm »
Z moich informacji auto najlepiej jest wycierać irchą, bardzo dobrze wchłania wodę, nie ryzuje lakieru i nie zostawia żadnych smug, ręcznik to raczej słabe rozwiązanie  ;) sprawa nakładania wosku to też oddziela historia, warto używać dobrego wosku (po stałych jest najlepszy efekt, płynne mają za dużo wody), rozprowadzamy go miękką gąbką i polerujemy ściereczką z mikrofibry (mała reklama, w bmw jako akcesoria sprzedają takie 3 sztuki za niecałe 20 pln, są świetne ;) i do użycia wielokrotnego, można je prać  ;D )

Patgor

  • Gość
Odp: Mycie kotka
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2013, 22:45:48 pm »
Z moich informacji auto najlepiej jest wycierać irchą,

Żadną irchą, bo porysujesz sobie lakier (jaguarowy do najtwardszych nie należy). Poczytaj sobie o car detailingu, bo jest coraz bardziej popularny i na dodatek w PL macie bardzo dobre forum. Ja swojego kota czyszczę w ten sposób, no ale to już inna para kaloszy...http://www.luxcardetailing.com/our-projects/jaguar-x-type

Połączono

Najlepsze są duże ręczniki z mikrofibry. Poszukaj sobie w sklepach z produktami do auto detailingu. Ja osobiście używam
Microfiber Madness Dry Me Crazy Ultra Soft Drying Towel i Swissvax Micro-Fluffy Clean Towel.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 09:16:13 am wysłana przez Choina »