Autor Wątek: Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?  (Przeczytany 3198 razy)

Mamba

  • Gość
Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?
« dnia: Styczeń 17, 2009, 01:42:40 am »
Witam. Prosilbym o rade w sprawie dosc... egystencjonalnej- tzn czy warto ;]
Na jaga mam maksymalnie 8.5 tys zl. Malo... wiem... Ale zakochalem sie w tych autach od pierwszej jazdy mozna powiedziec Czy kupie za te cene coś, czym bede w stanie troche pojezdzic i remontować na bierząco? A nie od razu do warsztatu i 5tys... Podobaja mi sie xj6 z lat 89-94.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=530319776

Warto np cos takiego? Faktycznie cena jest godna tego auta? Nie potrzebuję super ekonomicznego auta, ale np boje sie zeby nie spalal 20l pb w miescie na 100km... Dlatego mile widzine z instalacja LPG. W ogole jaguar na gaz daje rade? Tzn czy ten gaz do doszczetnie o srodka nie rozwala? Jak jaguarowate silniki radzą sobie z gazem?

Czy lepiej cos trochę nowszego i z nieco mniejszą pojemnością?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6536919

Jak jest z czesciami do jaguara? Tylko oryginaly, czy sa rozmaite zamienniki?

To chyba tyle, co chcialbym sie dowiedziec w pierwszej kolejnosci. Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam, wybaczcie moja "zielonosc" w temacie jaguarow :)

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:49:06 am »
Całkowity czas spędzony online:   12 min.
Poczytaj troche forum. Zdąrzyłeś się tylko zarejestrować i już zadajesz pytanie. Jakbyś poczytal troche forum to byś wiedział chociaż w którym dziale pytanie umieścić.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

daniel

  • Gość
Odp: Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:27:56 am »
Poczytaj, warto.
A w temacie tych ogłoszeń: to dwa zupełnie inne auta.
starszy - może być dużo bardziej awaryjny, ale po fotkach wygląda na dużo bardziej zadbany, co może sugerować jednak lepszy stan. W przypadku takich aut "zadbanie" jest kluczowa sprawą. Mnie sie ogólnie podoba, ale może dlatego, że przypomina mi pewne auto   ;D Trochę szkoda, że nie jest rok młodszy - wtedy w tym stanie bym brał.
nowszy - teoretycznie dużo lepszy (można powiedzieć, że to trzecia generacja czterdzoestek), ale wygląda na trochę zapuszczony.
Ja bym nie brał żadnego z nich, ale jeśli już to starszego, tak serce podpowiada, ale to nie najlepszy doradca w przypadku braku doświadczenia.
Zamienniki są, tańsze trochę niż orginały, ale na cuda nie licz. Jaguar kosztuje, nie zawsze w zakupie, ale to nie auto dla każdego (i dobrze).
Spalanie - hmm - paliwo w końcu jest tanie  ;)

Mamba

  • Gość
Odp: Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:49:02 pm »
Dzieki za podpowiedzi.
A co do czasu online... Zapewne jest mierzony od daty rejestracji, a to istotny detal w moim wypadku ;)

Tez mi cos podpowiada, ze warto brac chyba starszy model... Ale nie umiem tego uzasadnic ;)
Paliwo jak paliwo, pewnie dlugp sie nie utrzyma na poziomie 3,33zl, no ale trudno. Jaguar ma wygladac i zajebiscie jezdzic, a nie palić tyle co scenic (o jak ja nienawidze tych aut ).

puszkinen

  • Gość
Odp: Czy warto kupić jaga 89-93 xj6 3.2 do 3.6 maks?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:11:30 pm »
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=2174.0
polecam ten wątek
jasne że warto ja juz jednego kupiłemi chce następnego:)
szukaj ogladaj ja z nim kupiłem to obejrzałem 6 i kupiłem najmnijesze zło :-za