Autor Wątek: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554  (Przeczytany 3469 razy)

MrDaimler

  • Gość
centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« dnia: Październik 19, 2012, 09:38:19 am »
Witam szanowne grono. Otóż mam problem z moim szanownym zamkiem centralnym. iteraz gogonca prozba do kogos z wolna chwilką, moniewaz jest u mnie załozony niefabryczny sterownik zamka i ktos uciął wtyk do orginału.  mam juz oryginał. i teraz goronca prozba do kogos by mi ktos opisał kolory przewodów od 1 do 9 ja tym starowniku. jest on po prawej stronie pod schowkiem. na plastiko maskujacym opisane jest door control czy cos takiego. jest tam do niego podłaczone 8 przewodów. na sterowniku natomiast napisane sa cyfry od 1 do 9 i tylko który kolorek do którego.. bardzo prosze... pozdrawiam

tomek1212

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2012, 19:38:28 pm »
Jutro mogę Ci na to popatrzeć.

roberturszula

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2012, 17:43:21 pm »
jeśli masz książkę to w zakładce 3261-12 na stronie od 31 do 34 jest opis wszystkich przewodów połączeniowych centralnego zamka.

tomek1212

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2012, 20:59:42 pm »
Patrzac od przodu sterownika, licząc od lewej:

1. brązowy z zielonym paskiem (gruby)
2. czarny (gruby)
3. fioletowy z pomarańczowym paskiem (gruby)
4. fioletowy z różowym paskiem (gruby)
5. żółty z pomarańczowym paskiem (cienki)
6. czerwony z żółtym paskiem (cienki)
7. fioletowy z brązowym paskiem (cienki)
8. zielony z niebieskim paskiem (cienki)
9. wolny

Większość przewodów jest dwukolorowych, wiadoma sprawa że pasek jest cieńszy od właściwego koloru kabla.

Z tego co pamiętam te pierwsze dwa to jest stałe zasilanie, fioletowe sterują siłownikiem (zamknij - otwórz zależnie od polaryzacji), natomiast te cienkie są sterujące ( z mikrowłaczników przy bębenku), ale pewności nie mam. jak chcesz mogę to pomierzyć na dniach.
Dość łatwo można pod to podpiąć pilota, nawet z domykaniem szyb i otwieraniem bagażnika.

MrDaimler

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2012, 16:04:32 pm »
podpiąłem sterownik i.... zamyka sie tylko klapka pakiwa:/ podajac prad na przewody od siłowników czyli te dwa grube fioletoew jest brak reakcji.. czy na ych przewodach jest jakis przekaznik lub bezpiecznik?? w hayens'ie nic nie znalazlem...
 :-help :-help

tomek1212

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2012, 16:14:28 pm »
Przekaźniki są w sterowniku, bezpiecznik jakby był spalony to powinien się świecić "piorun" na desce.
Pisałem, że te cienkie są do sterowania, tam naprawdę nie ma żadnej filozofii, sterowanie masą, bez ryglowania i innych tego typu zbędnych funkcji

MrDaimler

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2012, 16:39:17 pm »
no własnie wiem.. tylko czemu jak podaje na przewody od silowników napiecie na krótko to zaden nie reaguje? to mnie ciekawi. dodam ze siłowniki sprawne

tomek1212

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2012, 16:59:07 pm »
A jak podajesz ten prąd ? Na oba plus i minus, czy może jakoś inaczej ?
Poza tym pisałem wcześniej, że pewności nie mam co do samego zasilania siłowników. Pamiętam, że cienkie są sterujące od switcha w bebenku i to wlaśnie nimi najprościej jest wysterować wszystkie zamki jednocześnie, poza tym jest to zasilanie niskoprądowe. 

MrDaimler

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2012, 17:07:30 pm »
na te przewody fioletowe naprzemiennie podawalem prad tak jak wkazywa;y na to przekazniki w sterowniku.. plus i minys na te fioletowe i nic... a powinno działas wg schematu. a podam jeszcze prad na silownik od klapy bagarznika i zobacze co wtedy

tomek1212

  • Gość
Odp: centralny zamek opis pinów od sterownika dbc 1554
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2012, 20:28:15 pm »
Podawaj mase (najlepiej przez kontrolke, by niczego nie spalić) na te cienkie przewody, jeśli sterownik i siłowniki są sprawne to powinno działać.