Autor Wątek: NIVO - 1993r.  (Przeczytany 2805 razy)

JB-007

  • Gość
NIVO - 1993r.
« dnia: Październik 09, 2012, 16:02:13 pm »
Pytanko, odpukać póki co zawieszenie pracuje idelanie - jego równoważona praca niezaleznie od załadunku jest niesamowita :)
Jak poznam, że z tymi amorami dzieje się coś nie tak /będą mocno twarde, czy bardzo sprężyste...,etc./  ??

Prośba o informację - dodam, że auto po odpaleniu /klkanaście sekund/ idzie około 1-2 cm do góry i swobodnie opada przechylając się minimalnie na lewo i prawo - jakby stabilizował przechył. Potem jest już ok. - wiem, że ideą tego rozwiązania jest wyrównanie poziomu podczas jazdy korzystając z naturalnej grawitacji przy podskokach.

Czy ktoś już w tym kraju regeneruje takowe - konwersja to już nie to samo... :(

BlackV6

  • Gość
Odp: NIVO - 1993r.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2012, 16:50:01 pm »
Ktoś ze znajomych próbował regenerować te zawieszenie NIVO tylko że w mercedesie chyba ,popytam go czy dał radę i za ile to zrobił (jeśli zrobił )

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: NIVO - 1993r.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 20:19:14 pm »
Witaj, bardzo mi sie spodoba podejscie nieco inna niz popularny w Polsce "trzeba to wyrzucic i mam spokoj".

Niestety, nie ma mozliwosci na regeneracje a Nivomaty maja 2 wrogi:

1. Polskie drogi
2. Czas

Nivomaty nie cierpia dziur w drogach a z czasem zdyfunduje z nich gas. Zakup nowych Nivomatow oraz
fachowy montaz (nie kazdy to potrafi) kosztuje mniej wiecej tyle samo ile kosztuje konwersja.

JB-007

  • Gość
Odp: NIVO - 1993r.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2012, 00:02:31 am »
Dzięki :)
- wnioskuje, że z odparowanym gazem będą w stanie ściśniętym - co w układzie z położoną sprężyną będzie razem twarde jak beton :(
Czy komuś przytrafiło się to podczas jazdy - da się z tym gdzieś dojechać ?

Jeszcze prośba o info, będę spał spokojnie jak coś zrobię dla tego zawieszenia - może zmienię olej, etc... ktoś wie czy HSMO będzie dobry i jak wygląda procedura wymiany ?

jagnie

  • Gość
Odp: NIVO - 1993r.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2012, 00:31:25 am »
czy masz xj12 czy xj6

JB-007

  • Gość
Odp: NIVO - 1993r.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2012, 23:11:18 pm »
XJ40 jedyne takie...  :)