Autor Wątek: Pytanie przed zakupem X-type  (Przeczytany 11604 razy)

cobi

  • Gość
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2012, 10:51:35 am »
Cytuj
sredniej predkosci 180 km/h

Toz przy takiej prędkości w iksie to nic nie słychać  :-gwizd

misiakpysiak2

  • Gość
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2012, 11:38:44 am »
Cytuj
sredniej predkosci 180 km/h

Toz przy takiej prędkości w iksie to nic nie słychać 

hmmm zapraszam do Krakowa na przejażdżkę, po A4 z wspomnianą prędkością co prawda nie słychać przelatującego komara czy muchy ale nie odczuwam zwiększonego hałasu pomiędzy 180 a 140 km/h

ciekawostka żona wtedy spała i nawet jej brewka nie pykneła :)

Artur G.

  • Gość
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2012, 16:55:48 pm »
Oj tam, nie słuchaj kolegów  odnośnie  kosztów,  tylko  się chwalą  ;) :-tylko

Ja mam kupionego  w PL  w 2003r.  3.0.
Kupiony za 24.000 zł.  z przebiegiem 190.000 w styczniu  2011r.Zrobiłem przez 15 miesięcy  niecałe 10.000 km i poza  kosztami paliwa to:
- wymiana standardowa  olejów i filtrów  jakieś  500 zł.
- przegląd 100 zł. (w tej cenie smarowanie  jednego elementu  w zawieszeniu z tyłu bo popiskiwało)
- płyn  do  spryskiwaczy  -  50  zł.
- więcej nic. Wszystko działa.
Dziwne ale prawdziwe, fakt tylko 10.000 km. 
Jak czytam wątki  o kosztach  kilkutysięcznych  na  przełomie roku   to  :-R :-thumpdown

Najważniejsze kup   sprawdzony, pewny samochód  to nie  będzie problemów  albo zminimalizujesz   do możliwie  najniższego poziomu. No i  dbaj o niego, traktuj  jak członka rodziny  :-A

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2012, 17:26:14 pm »
Powiedźcie mi tak na szybko na co zwrócić uwagę przy zakupie X w 4x4 manual.
Jak sprawdzić reduktor? Jak on powinien pracować? Jak pracuje jak jest zepsuty?
Jak daje o sobie znać podpora wału? I inne rzeczy które wpadną na myśl.

Z góry wielkie dzięki.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Bedek

  • Gość
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 17, 2012, 22:41:29 pm »
O podporze wału jest dość spory wątek na tym forum, ale wynika z niego że uszkodzone łożysko podpory po prostu wyje a bardziej uaktywnia się jak jest zimno. Co do reduktora to jak już kiedyś napisałem w X-ie nie ma takowego ( to nie terenówka ) ma dwa mechanizmy różnicowe - przedni zintegrowany ze skrzynią begów i tylni w główce mostu, pomiędzy nimi sprzęgło lepkościowe znajdujące się w obudowie skrzyni biegów. Jak to zdjagnozować  ? pierwszym objawem zużycia większości tych elementów jest wycie a później stukanie najczęściej przy zmianie biegów lub kierunku jazdy. Warto zwrócić uwagę na zawieszenie w szczególności tylne - gumki i tuleje są nie trwałe ale za to dostępne nawet jako poliuretany nie drogie i łatwe w wymianie - pierwsze objawy to piszczenie przy ugięciu. Poza tym to zwykłe auto i należy wykazać ogólną staranność przy oględzinach.

BivBell

  • Gość
Odp: Pytanie przed zakupem X-type
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2013, 21:04:31 pm »
Podłączam się do tematu. Szukam X-type 3.0 z manualna skrzynią. Na co zwrócić uwagę przed kupnem? Wycie mostów, stukanie podczas zmiany biegów? Jakie usterki potrafią być najbardziej bolesne dla kieszeni i najcięższe w naprawie?