Autor Wątek: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?  (Przeczytany 10349 razy)

Jaro

  • Gość
XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« dnia: Grudzień 15, 2011, 13:40:16 pm »
Witam wszystkich powtórnie,

Jako że przymierzam się do zakupu mojego pierwszego jaga (do tej pory głównie mercedesy) i robię to za sprawą emocji, do których skłania model XF, chciałbym jednak zapytać obecnych posiadaczy XF jakie są główne wady i problemy napotkane podczas eksploatacji?

Czytałem wiele niepochlebnych opinii użytkowników w USA (zawieszająca się skrzynia biegów, rozładowywanie akumulatora przez elektronikę, losowo zapalające się światła wewnątrz itp) i prawie żadnych od użytkowników z UK.
Natomiast na rynku aut używanych wiele jest tych z USA właśnie... będę wdzięczny za każdą opinię...  :-help

pozdrawiam!
Jarek

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2011, 07:28:47 am »
Witaj,
nie mam żadnych doświadczeń z XF benzynowcami (a z tego co wiem w   USA same benzyny) ale chętnie się podzielę  moimi doświadczeniami z dwóch lat eksploatacji mojego XF diesla 3,0 241 km.
Samochód kupiony nowy u dealera we Wrocławiu aktualnie przejechane 36 000.
Naprawy jakie trzeba było wykonać:
- wymiana tylnej skrzynki bezpieczników (uszkodzenie mechaniczne)
- wymiana tylnych  górnych wahaczy po 35 000 (auto eksploatowane głównie w mieście na dziurawych wrocławskich drogach)
- wymiana zatrzasku maski usterka mechaniczna
- wymiana  elektrycznego zamka wlewu paliwa
- wymiana tylnych głośników
- 2x wymiana tylnej lampy (przepalone pojedyncze diody)
- wymiana klocków hamulcowych tył
No i oczywiście 2x przegląd filtry oleje (uwaga zalecane  oleje Castrola w koszmarnych cenach) itd.
Z tego co się orientuje prawie przy każdej wizycie w ASO aktualizowano oprogramowanie, wgrywano nowe sterowniki itd.
Generalnie lista jest co prawda przydługawa, ale samochód nigdy nie zawiódł, a wszystkie wymienione naprawy to drobne usterki  robione przy okazji, w przypadku wahaczy to ASO samo przy przeglądzie wyłapało luzy (ja jeszcze nic nie słyszałem) .
O żadnej ze wspomnianych  przez Ciebie usterek nie słyszałem.
Niestety jest jeden mały problem z XF - kiepska bieżąca dostępność części zamiennych na wszystko trzeba czekać kilka - kilkanaście dni oraz brak alternatywnych serwisów (przynajmniej w okolicach Wrocławia) które coś wiedzą o tym aucie.
Samochód znacząco się wyróżnia   na naszych drogach wśród niezliczonych BMW 5, Audi 6, Mercedesów E i daje sporo frajdy z eksploatacji.
No i mało brakowało a bym zapomniał (już się do tego przyzwyczaiłem) niestety moje auto ma filtr cząstek stałych DPF :-zly :-nuts :-thumpdown >:( :-K i jeżeli jeżdzisz tylko po mieście to raz na 10- 15 dni trzeba przejechać się na trasie i wypalić filtr (pojawia się komunikat)


magic

  • Gość
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2011, 09:37:20 am »
Żebyś mnie źle nie odebrał (nie jestem złośliwy), ale nie wydaje Ci się, że serwis wynajduje usterki w Twoim aucie, których w rzeczywistości nie ma? Jak to możliwe, że auto przy przebiegu 35 tyś miało "robione" już tyle rzeczy? Wymiana klocków przy tym przebiegu? Naprawa zawieszenia? itp. to jest po prostu niemożliwe!

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2011, 09:56:58 am »
Jeżeli chodzi o klocki to jest to indywidualna sprawa, jak kto jeździ.. :-V A co do serwisu, to czy coś sugerujesz "magic" ?  :-gwizd Wrocławskie Aso ma nie pochlebne opinie, niestety brak jest alternatywy i prawdę mówiąc robią co chcą..  :-thumpdown
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

lysyyy

  • Gość
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2011, 10:12:36 am »
Albo wymiana tylnych głośników...? W piętnastoletnim Jaguarze głośniki grają super i nic im nie dolega...  :-chyt

magic

  • Gość
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2011, 10:20:09 am »
Jeżeli chodzi o klocki to jest to indywidualna sprawa, jak kto jeździ.. :-V A co do serwisu, to czy coś sugerujesz "magic" ?  :-gwizd Wrocławskie Aso ma nie pochlebne opinie, niestety brak jest alternatywy i prawdę mówiąc robią co chcą..  :-thumpdown
A nie wydaje Ci się dziwne, że "zużyły" się tylne klocki szybciej niż przednie? Jak to możliwe?  :-gwizd :-chyt
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 10:24:13 am wysłana przez magic »

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:52:24 pm »
Żebyś mnie źle nie odebrał (nie jestem złośliwy), ale nie wydaje Ci się, że serwis wynajduje usterki w Twoim aucie, których w rzeczywistości nie ma? Jak to możliwe, że auto przy przebiegu 35 tyś miało "robione" już tyle rzeczy? Wymiana klocków przy tym przebiegu? Naprawa zawieszenia? itp. to jest po prostu niemożliwe!
Poza zawieszeniem wszystkie usterki ja zgłaszałem więc ...
Padły tylne klocki co było dla mnie sporym zaskoczeniem, ale czujniki zadziałały  i nie ma dyskusji - wymiana.
Nie przesadzałbym z tą ilością napraw i wymian, to były drobne usterki, które mnie denerwowały, ale w żaden sposób nie przeszkadzały w bezpiecznej eksploatacji samochodu. Może jestem przewrażliwiony, ale kupując nowe auto tej marki mam prawo do jakości w najdrobniejszym szczególe i to egzekwuje, zapomniałem dodać że wymieniałem też wszystkie elementy drewniane bo drewno było na jednym elemencie zsiniałe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 13:06:33 pm wysłana przez wrojag »

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:53:48 pm »
Albo wymiana tylnych głośników...? W piętnastoletnim Jaguarze głośniki grają super i nic im nie dolega...  :-chyt

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:57:17 pm »
Albo wymiana tylnych głośników...? W piętnastoletnim Jaguarze głośniki grają super i nic im nie dolega...  :-chyt
Niestety wraz z pożądanymi dźwiękami z głośnika wydobywało się przykre charczenie więc trzeba było wymienić.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:25:58 pm »
Co do głośników, to po 5 latach tracą swoje właściwości.. Ale charczenie w nowych głośnikach..przykra sprawa, jak na auto za ponad 200 tys. Masz tam Bowers & Wilkins?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Jaro

  • Gość
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:37:02 pm »
wrojag - wielkie dzięki!!!  :-thank

kupuję kota z drugiej ręki, więc na wiele rzeczy muszę zwrócić uwagę, ale uspokoiłeś mnie... początkowo też myślałem nad dieslem, ale przy moich niewielkich rocznych przebiegach wyliczyłem, że spora różnica w cenach na rynku wtórnym kompensuje się z różnicą w wydatkach na paliwo po 7 latach, więc wolę słuchać V8...  :-clap

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2011, 07:42:14 am »
Co do głośników, to po 5 latach tracą swoje właściwości.. Ale charczenie w nowych głośnikach..przykra sprawa, jak na auto za ponad 200 tys. Masz tam Bowers & Wilkins?
Niestety nie, :-nie mam zamontowane jakieś no name  z wyposażenia standardowego

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2011, 07:50:18 am »
wrojag - wielkie dzięki!!!  :-thank

kupuję kota z drugiej ręki, więc na wiele rzeczy muszę zwrócić uwagę, ale uspokoiłeś mnie... początkowo też myślałem nad dieslem, ale przy moich niewielkich rocznych przebiegach wyliczyłem, że spora różnica w cenach na rynku wtórnym kompensuje się z różnicą w wydatkach na paliwo po 7 latach, więc wolę słuchać V8...  :-clap

Fakt V8 brzmi dużo lepiej, :-R ale jak będziesz używał tego auta do codziennej jazdy po mieście, do sklepu itd... to przepiękny dźwięk silnika będzie zagłuszany przez siorbanie ze zbiornika i syczenie węża w kieszeni   :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:20:24 am »
W samochodach z początku produkcji czasami pojawiał się problem w zacinaniu się pokrętła od zmiany biegów...

ciamajda

  • Gość
Odp: XF - potencjalne problemy - jakie są mity i fakty?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2011, 19:00:31 pm »
z klockami-zgoda :)
ale wahacze  ;)- ??????