Autor Wątek: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)  (Przeczytany 16789 razy)

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2012, 12:19:18 pm »
Czyli oni używają określenia "prop shaft", które teoretycznie oznacza podporę wału, a jak widać w rzeczywistości (na tym zdjęciu dobrze widać, ale też na innych) jest to właśnie cały wał napędowy.

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 19, 2012, 09:06:54 am »
Obejrzałem tę aukcję na allegro, gdzie sprzedają samą nową podporę z łożyskiem (czy to specjalne łożysko, w którym osłony kręcą sie ze środkową szalką?) - wychodzi taniej niż kupić na eBay-u cały używany wał napędowy wraz z podporą. Tylko jedno pytanie: jak oni sprzedają nową podporę wraz z łożyskiem, skoro to jest niewymienne i jest zdaje się razem z wałem napędowym? Można kupić samo łożysko, ale tu oferują podporę z łożyskiem? To jak to jest, może to ktoś wytłumaczyć?

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 19, 2012, 09:21:35 am »
zobacz sobie roczniki do których pasuje ta podpora wału ,jak już wspominałem w ASO mi powiedzieli ze tylko 2001 rocznik ma nie wymienialną podporę i było trzeba zamawiać cały wał od 2002 są już wymienialne  ;D

benjamin

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 19, 2012, 10:41:39 am »
zobacz sobie roczniki do których pasuje ta podpora wału ,jak już wspominałem w ASO mi powiedzieli ze tylko 2001 rocznik ma nie wymienialną podporę i było trzeba zamawiać cały wał od 2002 są już wymienialne  ;D

powiedz w jakim aso dowiedziałeś się takich informacji?
sam mam 2002 i podpora jest nie wymienialna, mało tego z jtis sprawdzałem i 2003 też na 100% ma niewymienialna, osobiście oglądałem wał z 2006r  i też był nierozbieralny....

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2012, 10:46:25 am »
MM CARS w katowicach mnie tak poinformowało

benjamin

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 19, 2012, 10:57:11 am »
jutro będę w Łodzi to podjadę na przybyszewskiego i ciekawy jestem czego się u nich dowiem

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 19, 2012, 11:22:55 am »
Przydałoby się w końcu to ustalić ,ciekawy jestem czy każde ASO poda inną informacje

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 20, 2012, 09:40:05 am »
Znawcą w tym temacie jest Zadek - może mógłbyś zabrać głos? Co radziłbyś mi kupić - na allegro tę nową podporę z łożyskiem, czy na eBatu ten używany cały wał napędowy (ceny są w linkach)? Co sugerujecie? I jakim cudem oni sprzedają samą podporę?

zadek07

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 20, 2012, 10:09:33 am »
Podpora jest napewno wycieta z walu, tylko umyta i z nowym lozyskiem. Cena tej podpory nie jest zachecaja bo najlepsze lozysko KOYO kosztuje 150zł a co tam jest wlozozne to nie mam pojecia. Pozatym na tej podporze na allegro nie ma takich okraglych blaszek oslaniajacych lozysko, wiec zaraz padnie. I tak do wymiany podpory musisz rozciac wal, wiec nie wiem nad czym tu sie zastanawiac.
Do 2005 roku lozysko napewno nie bylo wymienne, nowszego X-type nie widzialem od spodu, ale jeszcze nigdzie na allegro nie widzialem walu z wymiennym lozyskiem.
Zadzwoncie do serwisu i spytajcie sie czy wal z 2001 roku i 2007 roku maja ten sam numer czesci, jesli tak to wiadomo ze waly wszedzie sa takie same.
KTR-jesli nie chcesz ciac walu, to musisz poszukac dobrej uzywki z nowszego rocznika. Podzwon na allegro napewno cos znajdziesz. Za przesylke z Anglii zaplacisz pewnie wiecej jak za wal.

Bedek

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 20, 2012, 13:17:03 pm »
Dzwoniłem do gościa i twierdzi że podpora jest na 100% nowa a czy jest wymienna czy nie to on nie wie ale występuje jako część zamienna. Zresztą nie on jeden ma taką podporę tu też jest http://allegro.pl/podpora-walu-jaguar-x-type-2002-2006-nowa-warszawa-i2095850419.html dziwne że wszędzie piszą że od 2002 a co z 2001 ?? może faktycznie jest jakaś różnica.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 13:22:39 pm wysłana przez Bedek »

BlackV6

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 20, 2012, 14:12:33 pm »
za duzo nieścisłości jest z ta podporą

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 21, 2012, 08:31:04 am »
No właśnie, za dużo nieścisłości, a sprawa ważna dla wielu. Czy komuś udało się rozwikłać te zagadki?

benjamin

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 22, 2012, 15:52:34 pm »
Podpora jest niewymienna i nie występuje w sprzedaży oddzielnie, we wszystkich wersjach i rocznikach x-typa, wał regenerowany fabrycznie kosztuje 3200 brutto, tyle się dowiedziałem w ASO, a to że ktoś sobie sprzedaje coś takiego na allegro to o niczym nie świadczy, nie podaje przy tym ani producenta ani numeru części...
znając rozmiar łożyska to taką podporę wykona każda firma pokroju np poz-gum-u
w Łodzi byłem osobiście, dzisiaj dzwoniłem też do Warszawy do ASO i to samo usłyszałem, wał nierozbieralny i podpora nie wymienialna, bez cięcia oczywiście

Bedek

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 22, 2012, 22:38:47 pm »
Znaczy że sprzedawcy którzy oferują takie podpory ( zakładam że pasują ) mają coś co pasuje a więc ktoś to pomierzył znalazł coś co pasuje i teraz sprzedaje. Jeżeli ma to odpowiednią jakość ( trwałość ) to jak dla mnie OK. Jak zdechnie podpora kupię nową a z tego co się dowiadywałem to konieczność cięcia wału występuje jeszcze w kilku markach głównie z USA.

ktr

  • Gość
Odp: chyba pasek podpiskuje (x-type 2.5)
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 23, 2012, 10:16:10 am »
Ja w konsultacji z zakładem specjalizującym się w naprawach wałów napędowych (w-wa ul. Chrobrego 39) zamówiłem wczoraj na allegro tę podporę, coś około 270 zł. Oni też ją widzieli na allegro. Za kilka dni przyjdzie, umówię się wtedy na robotę w zakładzie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

U mnie jest padnięte łozysko i słaba podpora. Sam jestem ciekawy efektu.