Autor Wątek: Opony zimowe  (Przeczytany 4237 razy)

piotrekn

  • Gość
Opony zimowe
« dnia: Wrzesień 24, 2011, 12:03:47 pm »
Witam

Jakie polecacie opony zimowe do X-type 2,5 v6 w rozmiarze 205/55r16

zadek07

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2011, 19:23:38 pm »
I to jest bardzo dobre pytanie , bo tez musze kupic a jeszcze nie wiem co

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 10:16:04 am »
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony
tu mozna poczytac opinie

Ja osobiscie sklaniam sie ku Dębicy, trzeba wspierac rodzimą gospodarkę :-V Tyle że nie ma rozmiaru 215, a raczej taki chciałbym założyć. No i felg jeszcze nie mam... :-\
W grę wchodziłyby również opony Nankang i Dayton, na pewno nie bede wydawal 600pln/szt za markowe ani nie będę szukał starych używek.
X-Type 3.0 Sport

sanchez

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2011, 10:45:31 am »
Ja w zeszłym roku kupiłem Nokiany WRG2, wcześniej miałem model WR. I nie jestem zawiedziony, aczkolwiek WR chyba trochę lepiej trzymał w zakrętach. Nokiany na zimę to moim zdaniem dobra inwestycja.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:02:10 pm »
Dunlop SP WINTER SPORT 3D ja na tych jezdze i nie mialem problemow zadnych.. a wrecz proba jazdy na recznym na sniegu wypadala mizernie. Rozmiar jaki posiadam to 205/50/17. Debicy bym nie zalozyl.. choc slyszalem opinie ze przeciez najlepsze opony robia u nas bo przeciez u nas jest snieg. Coz.. nietrafia do mnie ten argument.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Artur G.

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 12:44:01 pm »
I ja się  podłączę do   tematu:
Jeśli   jeździmy    po  zaspach, śniegu,  mamy  trudny  wyjazd  z posesji (np.  daleko  od  głównej drogi), to proponuje  coś  polskiego, np.  Dębica Furio. Są tzw.  drapieżne  na śnieg. W przypadku  możliwości częstej  jazdy  np. podczas gołoledzi    najlepiej markowe, w zależności od zasobności portfela. Nie  polecam używanych. Taką słyszałem  opinie od  gumiarzy. 

Ale mam tez  pytanie, mam cztery  zimowe Pirelli na 16" po poprzednim  właścicielu. Dwie są   w stanie  bardzo  dobrym,  dwie powiedzmy  dobre. Które  założyć na  którą  oś? Lepsze na  tył? czy  przód?  Ja  mam ciężki  wyjazd z posesji, nastawiam się raczej  na zaspy,  raczej nie  jeżdżę  po   głównych  drogach,  jazda  małomiasteczkowa,   prawie zero   asfaltu  w zimie.
Dzięki  za  konkretne podpowiedzi...

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 21:20:14 pm »
Mowi sie tak.. zawsze lepsze na tyl.. bo jak Ci miotnie tylkiem to nie wyciagniesz.. ale przy 4x4 to nie wiem szczerze.. ja raz zalozylem slabsze na tyl.. od tamtej pory zawsze zakladam lepsze :-A . Ale z drugiej strony.. nie polecasz uzywek a masz po poprzednim wlascicielu i chcesz ich uzywac?? :-W Ja sie oczywiscie tego nie czepiam bo wole piekne uzywki niz chinczyka. Oczywiscie max 1-2 letnie z prawie pelnym bieznikiem.. nie 10 letnie i lyse..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:01:59 am »
Gdyby to byl naped na przod to zalozylbym na przod, w przypadku napedu awd bylyby wskazane takie same opony(o takim samym stopniu zuzycia). Duza roznica w przyczepnosci pomiedzy poszczegolnymi kolami moze sie zle odbic na mechanizmach rozdzialu napedu.
Jesli juz mialbym zakladac zalozylbym lepsze na przod, powinny sie "wyrownac" po pewnym czasie pod wzgledem zuzycia.
X-Type 3.0 Sport

Artur G.

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:10:30 pm »
Ale z drugiej strony.. nie polecasz uzywek a masz po poprzednim wlascicielu i chcesz ich uzywac?? :-W Ja sie oczywiscie tego nie czepiam bo wole piekne uzywki niz chinczyka. Oczywiscie max 1-2 letnie z prawie pelnym bieznikiem.. nie 10 letnie i lyse..

Ależ, nie uważam  żebyś się czepiał,  oczywiście  słuszne twoje twierdzenie,   ale wyjaśniam, że  ja  mam samochód  od  I wł..  opony zimowe  na  felgach  16" m-ki OZ, opony które  były  dotąd  na  tyle były  nowsze  z  2008r.  ok.  6-7 mm,   a  na  przodzie  2007r. 5-6 mm. Sprzedającemu  wierzyłem a  i przy przekładce   kół na  letnie 17" gumiarz  dokładnie wyważył i  sprawdził  opony.
Używki owszem,  ale  porządnie sprawdzone,  wyważone z co najmniej  dobrym bieżnikiem  i jak piszesz dobrej marki.
Jeszcze nie zdecydowałem ale chyba  dam lepsze  na  tył (różnica  w wysokości bieżnika  ok.  1 -2 mm to chyba  nie zrobi  różnicy dla  napędu - mam nadzieję) ale wyjeżdżam  tyłem z  garażu  spod domu, to  chyba  łatwiej na  lepszym.  A  po zimie  kupimy  cztery  nówki i  rozwiążemy  problem  :)

BlackV6

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:56:20 pm »
A co myślicie o oponach snow storm ? bo zakupiłem właśnie 4 szt. nie weidząc nich o nich haha :)