Autor Wątek: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?  (Przeczytany 22840 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« dnia: Maj 19, 2011, 01:33:03 am »
Jak donosi niemiecki Auto-Bild, premiera wersji Estate, wiec kombi modelu XF odbywa sie jeszcze w tym roku,
w ramach targi IAA w Frankfurcie (15.-25.09.2011). Wg nowych, nieoficjalnych raportow, wersja Estate pojawi sie
na drogach w 2012 roku.

Nowa wersja nadwoziowa "malej" limuzyny XF prezentuje doskonale uzupelnienie oferty obejmującej jak na razie
jedynie sedana. Auto mogloby konkurowac nie tylko z modelami Audi A6 Avant, BMW 5 Touring czy Mercedes E Kombi,
ale rowniez z wszelkiej masci crossoverami.



Rob_W

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2011, 09:35:27 am »
No to ciekawe co powiedzą teraz Ci, którzy śmieli się z X-Type Estate :-D
Jak dla mnie profil wydaje się być nienaturalnie wydłużony i nieco .... nudny? Tak jakby na siłę chcieli go zrobić ...
Poza tym to trochę mało praktyczne kombi - tył jest tak ścięty, że pralki to tam na pewno nie da rady upchnąć  :-hehe

e_gregor

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2011, 10:17:40 am »
Nawet ładny, ale proszę, to że Porsche robi Cayene i Panamerę nie oznacza że Jaguar ma robić kombiaki...

Rob_W

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2011, 11:01:28 am »
To chyba efekt tego planu X modeli w kilka lat.
Rozumiem, że BMW i Merc mają kombi w tej klasie ... ale żeby Jaguar?
Jak dla mnie to główni konkurenci - 5 i E przynajmniej na zdjęciach lepiej się prezentują ...  ::)

Konradop

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2011, 11:24:22 am »
A dla mnie jedno z najładniejszych kombi i to własnie dzieki temu ze ma ścięty tył  :-super

Ale i tak bym nie kupił Jaga kombi jakoś jedno z drugim mi sie gryzie  :- pojecia
Ale jesli juz musi być - to dla mnie OK

Arturo85

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 15:00:53 pm »
podoba mi się  :-super

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2011, 15:03:14 pm »
Nawet ładny, ale proszę, to że Porsche robi Cayene i Panamerę nie oznacza że Jaguar ma robić kombiaki...

Jaguar ma sprzedawać samochody, a to, że pasjonatom nie podoba się Jag kombi nie oznacza, że część dotychczasowych klientów Audi i Mercedesa kupująca właśnie kombi tej samej klasy nie zechce kupić takiego Jaguara.  
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

owczar

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2011, 15:19:13 pm »
Podobno będzie również wersja Coupe XF :-yipee Moje skromne zdanie na temat kombiaka: spoko sie prezentuje  :)

e_gregor

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2011, 16:04:34 pm »
Nawet ładny, ale proszę, to że Porsche robi Cayene i Panamerę nie oznacza że Jaguar ma robić kombiaki...

Jaguar ma sprzedawać samochody, a to, że pasjonatom nie podoba się Jag kombi nie oznacza, że część dotychczasowych klientów Audi i Mercedesa kupująca właśnie kombi tej samej klasy nie zechce kupić takiego Jaguara.  

Racja. Jaki klient takie auta. Kiedyś prawdziwi faceci piszczeli oponami w swoich E-Type czy 911 a teraz kupują Cayene albo XF kombi bo się boją się teściowej i/lub zony że zbulzga za niewygodne wsiadanie, zbyt mało drzwi, mały bagażnik, itp.

roman

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2011, 16:26:44 pm »
[quote author=Rob_W link=topic=14180.msg118539#msg118539 date=1305790527
Poza tym to trochę mało praktyczne kombi - tył jest tak ścięty, że pralki to tam na pewno nie da rady upchnąć  :-hehe

[/quote]
ale jaga nie kupuje sie po to, zeby wozic pralki (chyba) ;)

champagne

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2011, 00:04:39 am »
Moim skromnym zdaniem Jaguar ciągle błądzi, dlatego że nie potrafi zachować swojej tożsamości tak jak RR. Ponieważ w przeciwieństwie do Jaguara, RR potrafi zachować swoją tożsamość i nie eksperymentuje zbytnio z designem czy nowymi sygmentami. Oczywiście Jaguar to nie RR i cenowo nie są w tej samej klasie, jednak obie marki reprezentują tzw. brytyjską elegancję i coś z tego powinno wynikać. No cóż takie czasy, książę bierze sobie kopciuszka i Jaguar już nie ten sam co dawniej...

khamsin

  • Gość
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2011, 11:34:10 am »
Jaguar w ogóle nie błądzi!!!
Kombi jest potrzebne! To jest oczywiste!
Czasy się zmieniają i obok tego nie da się przejść obojętnie!
Auta trzeba sprzedawać i kombi jest do tego potrzebne a w tej chwili XF to jedyny kandydat i tyle.
Kombi X-Type już był i oczywistym było to, że nastepca musi się pojawić. I tak długo to trwa.
Ale czy akurat Jaguar się w tym temacie łamał?
No przeciez nie wiem  :( ale... nie sądzę!

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2011, 12:07:20 pm »
Jak dla mnie to wszystkie Jagi powinny mieć klasyczne rysy a nie jakieś nowoczesne ale niestety rynek weryfikuje wszystko i tak jak kiedyś nikt nie dopuszczał myśli że Porsche może być w dieslu tak musimy się pogodzić z Jaguarem kombi, który i tak lepiej się prezentuje niż np. E klasa kombi.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2011, 13:23:23 pm »
Według mnie auto wygląda ciekawie, ale osobiście uważam, że Jaguar powinien zostać autem, które ma styl i klasę..czy kombi uważane jako auto rodzinne/robocze będzie takim? Wątpię, obym się mylił.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: XF Kombi - Premiera jeszcze w 2011?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2011, 23:29:13 pm »
Mam informację z pewnego źródła że będzie XF kombi....