Autor Wątek: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327  (Przeczytany 222284 razy)

wow

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 12, 2012, 21:04:46 pm »
No tak , w moim pytaniu nie ma ukrytego znaczenia - tester diagnostyczny , to tester diagnostyczny , nie jakieś kable , tudzież wynalazki bt .
Czy ja muszę pokazywać ile mam już samochodów za sobą i jakie mam doświadczenie  , żeby otrzymać sensowną odpowiedź .....sam sobie odpowiem - nie .
Poczekam cierpliwie  na konkret .
 8)

BlackV6

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 12, 2012, 21:18:42 pm »
FORD VCM IDS

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 20, 2012, 21:22:03 pm »
No to ja podam Ci sensowną odpowiedź:
http://allegro.pl/ford-vcm-ids-mini-jak-rotunda-mazda-jaguar-i2107687173.html

Kupiłem sobie tak o dla testów (miałem kupić to, albo IDS Rotundę clone) i jestem pozytywnie zaskoczony. Pomimo braku jaguarów na liście bez problemu łączy się z TDCi (możliwe kodowanie wtryskiwaczy, niestety z TDCi nie działają operacje PATS). Łączy się bez problemów z GEM (ha, pokazało mi 5 zapamiętanych błędów i dało się je pokasować), ABS (VDM), AirBag. Bez problemu łączy się ze sterownikami 4X4Q-xxxx-xx pomimo, ze nie ma ich w spisie.

Najśmieszniejsze, jest wyszczególnione w opisach gniazd diagnostycznych Mazda i Jaguar.

PS. Kupiłem też ForDiaga, niestety nie bangla z kicią, ale mam kontakt z Tomasem i będzie coś kombinował żeby szło obsługiwać kotecka.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 11, 2012, 09:34:18 am »
No dobra kolego. Dałeś super sprawę ze ~2900 a znasz może coś, dla kogoś kto nie ma warsztatu, a lubi się pobawić? Ostatnio pokazało sieę coś takiego:http://www.citeam.pl/oferty/cala-polska/sprzet-diagnostyczny-do-auta?utm_source=citeam-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-2012-06-10-cala-polska-9237&e=c&uid=995606&nid=9237&t=e7f5e0a7d74cbbe701153e7079b0c395e580c204&utm_term=Inne+oferty
Sorry, że tak długi adres,ale inaczej nie chce wyświetlić tego co ma.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:00:33 am »
Może jednak miał/miaaał/hehe coś wspólnego z takim wynalazkiem? Jeśli tak by było to proszę o informacje, czy warto sobie tym zawracać głowę.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2012, 00:06:42 am »
Czytałeś temat od początku?

...to zwykły ELM, wiec przeczytaj temat od początku jeszcze raz, a później to co napisałeś, później jeszcze raz zobacz jaka jest cena ELM'a i jego możliwości, a później z tymi 65zł idź i wydaj je pożyteczniej, np. na piwo ;]

Artur G.

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 27, 2013, 18:50:10 pm »
Witam serdecznie, potrzebuję  program  skaner do  X-a 3.0, miałem dotąd Pcmscan,  ale   skończyła sie  licencja, a że  używam go  sporadycznie (raz na  pół roku) upłynął termin ważności i nie  ma sensu kupować.
Jak dotąd zawsze  skaner  pokazywał   0 błedów ale teraz chciałem go odpalić i nici z tego. Brak licencji. Potrzebuję sobie zdiagnozować dlaczego raz  na  jakiś czas  "opadają" ksenony czyli  wchodzą w tryb awaryjny.
bardzo proszę o  w  miarę  możliwości jakiś  link, może spakowany program do  powyższych  celów  - oczywiście  niekomercyjnych za co  z  góry serdecznie dziękuję ... w razie czego mój  mail -  arturg3@op.pl
ps. jestem laikiem w tych sprawach, zatem coś prostego lub z  instrukcją  :-thank
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2013, 12:52:34 pm wysłana przez BlackV6 »

Jawe83

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2013, 14:30:30 pm »
To może i ja coś dorzucę w temacie. Wszyscy piszą o programach na laptopy, a czy nie prościej by było zainwestować w interfejs ELM 327 z Bluetooth i dedykowaną aplikacją pod Androida? Polecam Torque, wersja płatna ma naprawdę spore możliwości!
W ten sposób macie możliwość zdiagnozowania swojego kota w każdym momencie :) Sam mam taki zestaw i działa wyśmienicie :)

Są już nawet ELM'y z modułem WiFi, co pozwala na podłączanie się i diagnozę przez urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka, w których komunikacja po BT jest mocno ograniczona.

Fiorino

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2013, 08:16:02 am »
A czy pełna wersja Torque ma możliwość diagnozowania i kasowania błędów poduszek? Czy wogóle ELM327 ma taką możliwość?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2013, 09:10:45 am »
Nie ma możliwości, tylko silnik.

monteki

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 24, 2014, 22:43:29 pm »
http://allegro.pl/ford-vcm-mini-ids-obd2-rotunda-i4508528187.html

słuchajcie przeczytłaem cały temat i mam klika pytań , czy  powyższym urządzeniem moge :
-zczytywać i kasować błędy ze wszystkich sterowników
-robić testy el. wykonawczych ,
-przestawiać  ustawienia np centralnego zamka itd ?

i czy do tego jest potrzebny specjalny program czy oni dają już do kabla ten program ?

i czy warto to kupić ?


z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi
-

Sonix

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 25, 2014, 11:10:03 am »
Też jestem ciekawy czy Jaguara obsłuży tamten kabelek?

Podobno nie, ale nie miałem go fizycznie by to sprawdzić.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 08, 2014, 21:53:23 pm »
Też jestem ciekawy czy Jaguara obsłuży tamten kabelek?

Podobno nie, ale nie miałem go fizycznie by to sprawdzić.
Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem i zobaczył co pisałem parę postów wyżej, to byś wiedział.

Sprawdź: Odpowiedz #47 : Kwiecień 20, 2012, 21:22:03

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 04, 2014, 10:27:32 am »
Mam pytanie do osób obcykanych w temacie.

Ze 3 lata temu kupiłem na allegro  skaner ELM327 na USB i trochę się tym pobawiłem i potem zalegał na półce. Dzisiaj chciałem go sobie podłączyć, ale nie udaje mi się. Zapomniałem już czy w komplecie była jakaś płytka ze sterownikami lub też programami...
Ściągnąłem program PCMSCAN, ale nie mogę się połączyć. Po podłączeniu do kompa pali się na tym skanerze czerwona dioda. W momencie wpinania się we wtyczkę diagnostyczną przez chwilę zapalają się kolejne (różnokolorowe diody) na tym skanerze, ale potem pali się znów tylko czerwona dioda. Czy tak powinno być? Wydaje mi się, że komputer nie odnajduje sterowników do tego skanera. Sęk w tym, że niczego nie jestem pewien, bo ten mój laptop Lenovo to też jest trochę zagadka i czasami mam z nim różne problemy.

Czy to czerwone światło to normalne, czy może w którymś momencie powinno być już np. zielone???
Jeżeli tak to kiedy?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ghrh

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 04, 2014, 11:16:12 am »
Tak dokładnie to Ci nie powiem, ale pamiętam, że trzeba było zainstalować driver do kabelka i skonfigurować wirtualny port szeregowy.
Ten artykuł mniej więcej odpowiada mojej pamięci:
http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software