Autor Wątek: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327  (Przeczytany 226049 razy)

ieuei

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2011, 18:44:09 pm »
Kolejny program pokazuje, że widzi port, interface, nawet napisał napięcie akumulatora w samochodzie (zdjęcie). I nagle - rozłącza się. :-zly
Tak jakby w ogóle nie z winy programu, czy interface-u... tylko kota. Bo z dwoma innymi samochodami nie ma problemu i łączą się od razu.
Chyba się poddaje - wyrzuciłem pieniądze na kabelek, bo kotek nie chce być sprawdzany... :(
Tak czy siak, dzięki za pomoc.
Jak ktoś jeszcze na coś cudownego wpadnie to chętnie spróbuję. :-W :-thank

piotr170169

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2011, 19:43:59 pm »
Spróbuj ściągnąć PCMSCAN. Jak chcesz to wyślę Ci klucz aktywacyjny. Może wtedy się połączy.

zadek07

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2011, 20:15:02 pm »
PCMScAN w zasadzie wystarczy ma duzo ciekawych funkcji i bez problemu mozna sciagnac pelna wersje

ieuei

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2011, 00:45:20 am »
PCMSCAN też próbowałem. Zresztą nie różni się zbytnio od XL-a.
Co prawda nie wiem czy to dobra wersja (PCMSCAN v2.4.9. PL), ale z innymi samochodami się łączy. Nie wszystko tam działa, ale się przynajmniej bez problemu łączy...
A z Jagiem odmawiają współpracy wszystkie programy już przy próbie połączenia...
Może sama gniazdo OBD...? Nie mam pojęcia, ale wygląda na winę ze strony samochodu. Chyba, że rzeczywiście X-Type 2.2D jest tak wybredny i czeka na lepszy program... :- pojecia
Jeśli ktoś ma program, który mu działa z X-Typem i jest chętny przesłać (podać link do miejsca z którego ściągał/zachomikować) to byłbym wdzięczny. :-super
Albo by zadziałało, albo jasne by się stało, że to wina Jaga.

robertth

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2011, 02:47:08 am »
IDS Jaguar  ;)

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2011, 09:28:11 am »
IDS Jaguar  ;)

tak ,ale do tego programu potrzeba zestaw " VCM",podobno na ELM nie chodzi ,
ale nie sprawdzałem więc pewności nie ma  ;)

lexxus

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 20, 2011, 21:44:31 pm »
ieuei u mnie tez tak było że się nie bardzo łączył , ale po kilku próbach i po skonfigurowaniu jednego z portów usb w lapku jako tego pod który podłączasz OBD wszystko jest ok.

ieuei

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2011, 19:24:48 pm »
Ale konfiguracja portów czy gniazd usb nie może być przeszkodą bo bez problemu łączę się z innymi samochodami...
Pozostaje:
  • albo konkretnie z X-Type-em 2.2D nie współpracują programy, które próbowałem (PCMSCAN, ScanXL, EasyOBD...)
  • albo mam złe wersje tych programów
  • albo, po prostu, mam coś nie tak w samym Jagu (gniazdo OBDII, cały system..? - nie znam się na tym... :- pojecia)
Wciąż czekam na ewentualne pomysły albo linki do działających z Waszymi Jagami programów. :-help
I z góry dziękuję. :-thank
                                
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 19:31:32 pm wysłana przez ieuei »

zadek07

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2011, 20:40:57 pm »
A czy kiedykolwiek podpinales auto pod IDS-a? Bo jezeli IDS by sie nie chcial polaczyc tzn ze cos z twoim gniazdem jest nie tak a jezeli by sie polaczyl to obstawialbym tu zla konfiguracje. Ja pamietam ze dostalem dosyc dluga instrukcje jak skonfigurowac swoj skaner, trzeba bylo ustawiac porty, czestotliwosci itp

lexxus

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2011, 20:47:43 pm »
No a ja na tym samym programie też wiem że walczyłem dłuższą chwilę zanim się połączył trzeba było na włączonym silniku go zmuszać kilka razy naciskając ikonkę połączenia aż załapał ale jak już zechciał łaskawie to teraz łączy się za każdym razem...

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:46:34 pm »
Gdzie można pobrać IDS do celów testowych?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2011, 12:59:28 pm »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 17, 2011, 20:15:14 pm »
Nie wiem czy wogóle warto zabierać zdanie w tej kwestii, ale nie wiem o czym tutaj rozmawiacie...
co dają te programy i co to jest wogóle ten ELM?
nie znam się na tym i może mi ktoś wyjaśni w prosty sposób o co w tym wszystkim chodzi. :-wstyd
Co można zdiagnozować za pomocą tych programów? Czy jest to przydatne czy  w zasadzie taki bajer raczej?
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2011, 16:25:26 pm »
bodi mam podobnie jak Ty. Często słyszę o podpinaniu pod kompa, o diagnostyce komputerowej i innych ingerencjach w elektroniczne systemy informacji o stanie aut, ale jakoś niewiele z tego wynika dla mojego kota.Kasowano mnie kilkukrotnie od 50-100 i d... Nic z tego nie wynika. Jest sprawdzony i tyle. Dołączam sie do Twego pytania.Po co to robić i co z tego wynika?

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:14:09 pm »
ot, taka nowa zabawka:), kupiłem skaner ELM327 na bluetooth i jestem zadowolony, np można takie coś:

http://www.youtube.com/results?search_query=obd2+torque&aq=f

natomiast oprogramowanie diagnostyczne potrafi wiele więcej, np ScanXL lub IDS (jeszcze nie sprawdziłem czy działa z tym skanerem)