Autor Wątek: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327  (Przeczytany 226044 razy)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:43:48 pm »
Wielkie podziekowania - kolergo voitec.
O to wlasnie mi chodzilo .
Pomiar skanerem robilem na cieplym niepracujacym silniku.
Kociak stal, silnik byl wylaczony - wiec dlaczego skaner wskazal mi 730 obrotow na minute
oraz obciazenie ?
Szybkosc wskazal prawidlowo: 0 km/g - bo auto stalo.

Swieta sie zblizaja... zastanawiam sie co kupic na gwiazdke kotu.
Moze ladowarke?  Zachwalano tutaj te z firmy CETEK ( czy cos podobnie )

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 16, 2015, 21:53:32 pm »
Dałeś dane z zamrożonej ramki. Czyli błąd ktory sie zapisał w zamrożonych nastapil przy takich wartosciach jakie podales. Wiec pewnie stałes na światłach moze albo na podwórku
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:24:42 pm »
Dokładnie - zamrożona ramka to nie ramka zapisana w momencie odczytu błędów, a po prostu odczytana z historii. Może być np. sprzed miesiąca i tak sobie czekać w pamięci.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline ManiekMx3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 20, 2016, 17:07:21 pm »
Witam koledzy:)
Zakupiłem kabelek  VCM  MINI OBD na aukcji pisało ze współpracuje z ford vcm i focom.
Dziś dostałem kabelek lecz ani przez vcm obd ani przez focom nie mogę się połączyć z X-Typem.
Macie może jakieś porady ?

sstream

  • Gość
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 01, 2016, 07:23:57 am »
Hej,czy próbował ktoś z Was coś takiego http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=291644852876&alt=web

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:41:50 pm »
hej hej . czyli jaki kupić kabelek bądź użyć oprogramowania żeby połączyć się z ABSem w moim kotku? chce wyśledzić czujnik kąta skrętu i go w końcu ustawić jak należy . Bo zima atu DCS- brak :(
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:00:41 am »
Zakupiłem kabelek  VCM  MINI OBD na aukcji pisało ze współpracuje z ford vcm i focom.
Dziś dostałem kabelek lecz ani przez vcm obd ani przez focom nie mogę się połączyć z X-Typem.
Macie może jakieś porady ?

Którego masz X`a?
Mam ten sam kabel i z focomemem działa bez problemowo (X 2.0D 2005).
COM1 standardowo jest konieczny - działa na wszystkich Windowsach.
Grunt by kabel był widziany przez focom`a i nie ma problemów - oczywiście do tego musi być sterownik ELM327 USB - jest w focomie.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 02, 2017, 20:41:39 pm »
Także zakupiłem sobie ELM 327 + Torqe Pro. Działa bardzo ładnie na androidzie. Teraz pytania:
1. Jaka apka do laptopa ?
2. Drugie pytanie natomiast jaka jest różnica między wersjami 1.5 a 2.1 ?
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 20:45:43 pm wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 24, 2017, 14:53:37 pm »
1.
Pytanie nieco z innej beczki : czy jest jakaś niedroga opcja (kilkaset zł), aby pójść wyżej niż ELM327?
Nie mam laptopa  i nie zamierzam, a nawet jeśli to byłby na linuxie :P ) nie chce tez kombinować z nielegalnym softem itd.

ELM327 sprawuje się świetnie za marne pieniądze jakie kosztuje, ale gdybym chciał w garażu mieć coś więcej i nie tylko do Jaguara (ale także np Citroena) to czy jest sens coś takiego kupować?

Coś w stylu Foxwell NT501/510, wspomniany wcześniej MaxiScan MS309 czy jakiś Creator C100 są czegoś warte?

Bo póki co nie widziałem aby któryś z tych skanerów umiał więcej niż ELM (parametry pracy silnika czy błędy ABS), a jednak trochę kosztują.

edit: Foxwell ma chyba niezłe możliwości ale można wgrać do 5 marek aut i aktualizacje softu tylko 18 miesięcy - trochę słabo. Zdążyłbym go użyć dwa razy i po zmianie auta znów koszt.
Droższy model NT414 ma 58 marek ale za to tylko 4 systemy (silnik, ABS , skrzynia i coś tam jeszcze) - czyli za 1300zł byłby niewiele lepszy od ELMa. lol.

2. Czy bawił się ktoś nowszymi interfejsami na STN11xx i np programem FORScan? Interfejs kosztuje około 150-400zł, program na androida kolejne 20. Według producenta programu ogarnia różne podsystemy w Fordach, ale nie współpracuje z tanimi klonami ELMa. Z moim nie działa. Nie widzi interfejsu. OBDLink MX (~400zł) obsługuję fordowskie MS-CAN.
Albo taki polski wyrób : http://allegro.pl/polski-elm327-v3-bluetooth-ms-hs-can-ford-stn1170-i5562551507.html#thumb/1

http://forscan.org/home.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 15:56:28 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:32:57 pm »
Cześć!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad interfejsem diagnostycznym.

Widzę że dosyć popularny jest taki : http://allegro.pl/sdprog-interfejs-diagnostyczny-elm327-obd2-usb-pl-i6704058766.html
Obecnie posiadam 3 auta ( Ford, Toyota i Jaguar) i chciałbym żeby współpracował z wszystkimi wymienionymi.

Pytania są takie:
1)co to jest i czy jest warte swojej ceny?
2) w cenie do 200 zł znajdę coś lepszego?
3) co mogę tym zrobić?




Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:53:33 pm »
Jak ma być uniwersalnie, to nie ma co przepłacać, tylko wybierz tańszego ELM z bluetooth i np. Torque, nawet w wersji darmowej.
Jak liczysz na coś więcej, to szukaj takiego softu, który defaultowo potrafi się połączyć z innymi modułami w Twoim aucie, nie wiem czy tu będzie uniwersalnie, bo np. do Forda pewnie dobry byłby Forscan, ale czy do Toyoty i Jaga się nada, to wątpię. Pewnie z błędami silnika sobie poradzi, ale z innymi modułami już nie. Jak masz dobry soft (ale to chyba >200zł), to i parametry bieżące innych modułów da się odczytać, co czasem się przydaje.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 02, 2018, 11:25:09 am »
Producent tego sprzętu bardzo zachwala swoje urządzenie.
http://allegro.pl/nowosc-bluetooth-android-dowolna-marka-vscan-md136-i6636633969.html
(wymaga Androida, ale nie jest to ELM, aplikacja jest dedykowana)

Według tabelki w Jaguarze obsługuje bardzo dużo, żeby nie powiedzieć, że wszystko.
Można dokupić inne marki.

Niestety jeszcze nie zaryzykowałem kupna tego sprzętu, bo ELM mi wystarcza.
Jeśli to co mówi producent byłoby prawdą, byłby to pewnie najlepszy diagnoskop w tym przedziale cenowym.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline marcinm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:48:32 pm »
Tez o tym myślę
Warto zwrócić uwagę na to że można sprzęt zwrócić jak będzie coś nie tak

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 03, 2018, 09:38:44 am »
Co natomiast nie jest fajne, to sposób licencjonowania aktualizacji - czasowy na jedynie PÓŁ roku.
W domowych warunkach diagnoskop może równie dobrze przeleżeć rok w szafie, bo na szczęście z autem wszystko w porządku.
Przez ten czas licencja wygaśnie.
Pół biedy, jeżeli oprogramowanie jest już dopracowane i super działa - wtedy do auta które przestało być produkowane x lat temu pewnie w ogóle nie trzeba aktualizować.
Gorzej jeżeli dostaniemy z interfejsem wersje beta, gdzie coś nie działa ( a można mieć wątpliwości czy Jaguar był dokładnie wytestowany ).
Zanim zdążymy skorzystać z interfejsu okaże się że trzeba zapłacić ponownie.

I znowu - pół biedy jeżeli mamy jedynie Jaguara. Gorzej jeżeli mamy 3 auta, każde innej firmy. I w końcu się okaże, że taniej zrobi to mechanik swoim interfejsem za 10 tys.

ELMa mam z 6 lat, zawsze jest gdy trzeba, a za soft zapłaciłem raz i ciągle mam aktualizacje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 11:28:31 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline marcinm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Programy do diagniostyki X-Type przez ELM327
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 12, 2018, 20:51:42 pm »
Masz rację ale jedna marka kosztuje gdzieś koło 80 zl wydaje mi się że to nie majątek oczywiście przy jednej marce. Jak zdecydujesz się spróbować tego produktu napisz   czy łączy się z tymi modułami co piszą