Autor Wątek: Przedsezonowe prace przy Kotku  (Przeczytany 5437 razy)

Jakub32

  • Gość
Przedsezonowe prace przy Kotku
« dnia: Luty 25, 2010, 18:54:32 pm »
Z racji niechybnego nadejścia lepszej pogody mój kotek dziś przeszedł duży serwis w Boschu. Wszystkie płyny, filtry, serwis klimy, nowa sonda lambda. Okazało sie również, że z otworku w pompie wody zaczyna się mały podciek, pompę zamówiłem, jutro powinna być. Jeszcze tylko poczekać ze 3 tygodnie, na zmianę kapci, dobre woskowanie po zimie (która w tym roku była wyjątkowo śnieżna) i można powiedzieć, ze kotek gotowy do sezonu. A jak Wasze kotki, budzą sie ze snu powoli?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 18:56:06 pm wysłana przez micky »

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 08:14:44 am »
ja swoim od 4 dni jezdze bez przerwy po 2 miesiacach stania i przepalania :-za
ale jest teraz umorusany :-wstyd
'XJR XJ40

Cornea

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2010, 12:25:40 pm »
Mój z konieczności się serwisuje (bliskie spotkanie z wielką kałużą), ale dzielnie spisywał się całą zimę.

Mam nadzieję, że z pogodą będzie już tylko lepiej i po doprowadzeniu auta do porządku i wizycie w myjni będę mogła się w pełni cieszyć jazdą.

Do wymiany sonda lambda, amortyzatory z tyłu, listwa zderzaka i prawdopodobnie przepływomierz, także trochę roboty jest...

Bazyli

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 14:34:58 pm »
Kotek dał radę z zimą i śniegiem, teraz go tylko wypolerować. Ja natomiast muszę dowód rejestracyjny wymienić, bo mi się miejsce na pieczątki skończyło  :-\

szczypior

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 23:12:14 pm »
Ja niestety wymieniam całą instalację

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2010, 00:54:21 am »
Ja swojego kocura obudziłem wczoraj ze snu zimowego - tak zaryczał że się przestraszyłem i uciekłem, a bo to kto wie co mu do głowy/głowicy strzeli - jeszcze się wnerwi że go za wczesnie obudziłem i gotowy mi głowę odgryźć... Albo gorzej - pomysli że to wiosna, zachce mu się i mnie od tyłu zaatakuje!! O nie, nie - lepiej nie ryzykowac - poczekam jak jakiś kundelek zbliży sie do bramy, wtedy szybko otworzę garaż i schowam sie w domu - niech psina martwi :)
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

Cornea

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2010, 10:17:58 am »
Wczoraj sobie z nudów wypolerowałam wszystkie chromy w jagu. Mam jakąś tam pastę i efekt ogólny był bardzo dobry. Niestety, na "grillu" nazbierało się dużo więcej osadu i już nie zszedł tak ładnie. Znacie jakiś dobry sposób/preparat na doczyszczenie tego?

Jakub

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2010, 10:28:00 am »
Znawcy polecają Autosol. Więcej przeczytasz w tym temacie. Osobiście sam za niedługo przetestuję jego działanie to będe mógł coś więcej powiedzieć. Jeśli to nie pomoże to zderzaki trafią do galwanizerni.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2010, 12:37:33 pm »
- pomysli że to wiosna, zachce mu się i mnie od tyłu zaatakuje!!

 ::)

Wczoraj sobie z nudów wypolerowałam wszystkie chromy w jagu. Mam jakąś tam pastę i efekt ogólny był bardzo dobry. Niestety, na "grillu" nazbierało się dużo więcej osadu i już nie zszedł tak ładnie. Znacie jakiś dobry sposób/preparat na doczyszczenie tego?

wykręć sobie kratki te z żeberkami tak zeby sam obwód grilla zostal, dużo łatwiej i szybciej się czyści a odkręcenie 4 śrubek zajmuje 4 minuty :-za
'XJR XJ40

Cornea

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2010, 17:20:30 pm »
Dzięki za radę, na pewno tak zrobię.
A Przynajmniej spróbuję...  :-wstyd

Nie wie  tylko gdzie można dostać ten Autosol?

Jakub

  • Gość
Odp: Przedsezonowe prace przy Kotku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2010, 17:46:33 pm »
Na allegro jest tego dostatek.