Autor Wątek: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?  (Przeczytany 19637 razy)

Innowierca

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 20, 2010, 07:50:17 am »
CDTI to silniki Opla. My jeździmy na TDCI  :-super

qbaty

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 20, 2010, 08:03:39 am »
kolka - moim zdaniem, jeśli podczas pracy silnika jego temperatura dość mocno spada to musi być to wina termostatu. Sprawny termostat powinien się zamknąć i nie "wpuszczać" chłodziwa do chłodnicy. A jeśli temperatura mocno spada to nie ma innej opcji jak otwarty obieg chłodnicy.

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 20, 2010, 11:56:19 am »
Ze spalaniem na komputer nie patrze...bo go nie mam  :P taka wersja...
(co do komputera to założę nowy wątek)

Zakupiłem termostat fordowski "Ford 1 096 283" (Kogutki, dzięki za numery :-thank)

Umowiłem się juz w warsztacie co to na forum fordowkim we Wrocławiu polecają i zobaczymy.
U majstra x-typy juz chyba byly bo brzmiał na zorientowanego w temacie.
Jak go sprawdze to dopiszę do wątku warsztatów.

Tym samym mam nadzieję ze poznamy odpowiedź :)

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2010, 10:44:16 am »
Więc tak:

wymieniłem termostat duży, termostat mały, pan mi urwał zawias przy pokrywie akumulatora, zapłaciłem za to w sumie 300 pln i...jest tak samo jak wczesniej...  :-cry

Reasumując domniemam ze jestem przewrażliwiony i sobie odpuszczam..
Jak dla mnie średnie spalanie zimą w miescie na krotkich odcinkach moze wynieść 11l,
wskazówka temp. nie musi być cały czas na samej połowie, a moze być kreskę przed..

Całkiem możliwe jednak ze wymieniłem nie te sprawne częsci co trzeba ;)

kolka

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 23, 2010, 12:04:24 pm »
ja tak panikowałem jak kupiłem pierwszego diesla cdti=tdci ale poczytałem trochę literatury i okazało się , że ten typ tak ma
a chociaż oddał wymienione termostaty
może sprzedaż na jakiejś aukcji
termostat jest jedną z najmilej awaryjnych części
w lato będziesz miał spalanie od 6.0 do 6.8 przy 90/120 km\h
do 8.0-8.5 przy 130-170km\h
miasto 8-9.5km\h

kolka

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 23, 2010, 12:07:45 pm »
stara konstrukcja 2.0 tdci musi trochę spalić i do tego 1.5t

Innowierca

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2010, 14:38:16 pm »
Ale Panowie, to nie jest normalne. Stary nie oznacza zły, mniej dopracowany itd. Mam Volvo z silnikiem VW 2.5tdi R5 które było montowane już w Audi 100/A6 bodajże w 1995r. Ten samochód waży 1680kg i spala średnio 8-9L na odcinkach około 10-20km ZIMĄ.  Latem udało mi się przy w miarę dynamicznej jeździe zejść do 6.5  w cyklu  mieszanym. Kiedyś znajomy miał problem z Suzuki SX4. Spalało mu po 14 litrów w mieście. Śmiał się, że w ciągu 12tys km, jakie nim zrobił od nowości 8 było do serwisu. Okazało się, że winny był FAP. Oczywiście tutaj go nie mamy, ale mówię to jako taką ciekawostkę. Według mnie powinieneś jechać do jakiegoś serwisu Jaga i dowiedzieć się, o co biega...

artleks

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 23, 2010, 14:41:18 pm »
moje zużycie (jeżdzę spokojnie) obecnie (od ostatniego tankowania tydzień temu) 7.2 litra. Miasto 60% ( z czego ok. 30% w korkach) 40% poza miastem. 11 litrów to zdecydowanie za dużo  :-W

qbaty

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 23, 2010, 14:59:52 pm »
A ja cały czas będę się upierał, że przy sprawnym termostacie temperatura silnika nie powinna spadać podczas jazdy - owszem w skrajnych warunkach może się długo rozgrzewać, ale spadać nie powinna, bo to oznacza otwarty termostat. A sprawny termostat powinien się otworzyć dopiero w okolicach 90 stopni.
Nasz kolega, blackyR, miał to samo - samochód się nie nagrzewał, palił jak smok i do tego kopcił - z tego co wiem to dopiero druga wymiana termostatu pomogła i wszystko wróciło do normy.
Masz jeszcze stary termostat ?? Jeśli tak to wrzuć go do garnka z wodą i zacznij podgrzewać - powinien się zacząć otwierać praktycznie przy prawie wrzącej wodzie. Jeśli wcześniej - to znaczy, że był walnięty (no chyba, że w temperaturze pokojowej jest już otwarty, to możesz sobie odpuścić test). A jeśli po wymianie samochód (nie)grzeje się tak samo, to znaczy, że nowy termostat też jest walnięty.

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 23, 2010, 15:02:28 pm »
Jak juz wymieniełem termostaty to pozostaje mi sprawdzić czy spalanie spadło.
Temperatura jest taka jak poprzednio, ale moze nie bedzie bardziej spadać na postoju..
Zatankuję jutro do pełna i po kilku dniach się okaże..
Mam stosunkowo cięzką nogę.. :-wstyd więc nie spodziewam się poprawy..przynajmniej w miescie.
Na trasie musi być inaczej bo jak go kupowałem to spalił mi średnio 7L (Wawa-Wroc). Zauważyłem ze jak go cisne to ma własciwą temperaturę...tez i moze wtedy mniej pali..

Termostaty mechanikowi zostawiłem.
Nowe są po 80 pln, w sieci mozna kupić po 40, a za moje uzywane pewnie po 10 złotych bym dostał..




Rastafara

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 23, 2010, 21:17:19 pm »
Witam

Jestem posiadaczem jaga od tygodnia i mam podobne objawy oprocz spalania ktore w trasie pokazuje 6,4l/100 km (nie przekraczam 120km/h) wskazowka od temperatury gdy jade 120 km/h utrzymuje sie w zasadzie w pionie ale wystarczy ze zwolnie to doslownie w oczach spada:(  :-X
W sobote kupilem i wymienilem termostat na nowy niestety nic sie nie zmienilo wiec zakrylem calkowicie wlot do chlodnicy i znowu nic tzn. takie same obiawy jak przedtem....
dodam ze autko w srodku grzeje normalnie :-help

mam jeszcze kilka innych malych problemow ale napisze je w oddzielnych watkach

mieszkam w Szkocji-  temperatura    rano -4 a po polodniu ok 4

Pozdrawiam Jagowiczow

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 23, 2010, 21:49:43 pm »
Nurtowało mnie to qbaty i wrocilem do mechanika po swoj termostat:) duzy, bo mały juz gdzieś posiał..
Zrobiłem tak jak napisałeś i otworzył się przy prawie wrzącej wodzie, więc prawidłowo (przy okazji dzięki za test, fajnie to wyglądało i pewnie przyda się na przyszłość. Następnym razem przed wymianą poproszę mechanika aby go ugotował :))

Mam jeszcze pytanie do wszystkich którym Jagi chodzą prawidłowo :-tylko
Czy gdy temperatura w normalnych warunkach osiągnie 90 stopni to później stoi twardo i ani drgnie?
Nie spada juz wogóle? bo mi zawsze o jedną kreske przynajmniej..ale o dwie juz nie..

Spalanie jak juz mowilem sprawdze po zatankowaniu i zdam relacje:)

Rastafara

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 23, 2010, 22:06:56 pm »
a jest jeszcze maly termostat????
a gdzie on sie dokladnie znajduje??

artleks

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 23, 2010, 22:32:38 pm »
u mnie nigdy (nawet podczas powolnej jazdy w korkach w upalne dni) wskazowka nie przekroczyla polowy zakresu

vonKohler

  • Gość
Odp: średnie spalanie 11 litrów w 2.0 TDi ?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 24, 2010, 07:53:23 am »
Mały termostat:

Cytuj
drugi jest w układzie chłodzenia oleju taki mały (...), a znajduje się on pod przewodami od pompy paliwa z prawej strony patrząc od przodu.

ROCCO25,5 chodzi mi o to czy temperatura spada, czy wskazówka stoi twardo w połowie zakresu i ani drgnie? Połowy zakresu tez mi nie przekracza.