Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

podsufitka

<< < (6/13) > >>

sebek1111:
Jeszcze jedno. Kolka po urwaniu lebka i tak nie wyciagniesz. Jedyne wyjscie to oblamac go do konca (tylko w okularach ochronnych bo te kolki sie strasznie rozpryskuja) i wepchnac w otwor, tak zeby spadly w slupek. Dzieki temu nie bedziesz musial kupowac tych przezroczystych wkladek umieszconych w slupkach, w ktore wchodza kolki. A jesli nie chcesz wepchnac ich w slupek to bedziesz je musial wyjac z tymi przezroczystymi gniazdami, niszczac je przy okazji. Tylne plastiki maja jakies inne kolki i daja sie wyjac i zalozyc bez zniszczen.

chris1796:
No to rwałem, sprzęt z tworzywa do wyciągania kołków nie zdał egzaminu. Metalowy duży śrubokręt i ostro rwać.
Swoją drogą kołki kupowaliście pod wymiar otworu czy jakieś bardziej fikuśne znaleźliście?
A jeszcze jedno, na rogach z przodu miałem podsufitkę podklejoną na taśmę dwustronną gąbkową. Też tak mieliście?

jarek-jerryjag:
aby nie rwać  łba z kołka używać trzeba odpowiednich  narzędzi .
 dla przykładu ten z czarnymi raczkami:
https://www.ebay.com/i/322212701285?chn=ps
 łapie sie nóżkę a nie łeb.
  Sporo podsufitek wymieniał  mnie  mój tapicer. zauważyłem ze on nie wyjmuje starej podsufitki   zrywa starą ( rzredtem nakłada na siedzenia koc  czy temu podobne aby łatwo oczyścić wnętrze z gąbki) . Potem miękką plastikową  szczotką delikatnie  ściera  starą gąbkę nie niszcząc tektury. .  Boczków nie ściąga . zakrywa je papierową taśma . Potem po wywaleniu koca kładzie nowa podsufitkę na siedzenia i  pistoletem pryska  na tekturę i na podsufitkę  klej typu butapren .
 Jak wszystko wyschnie to  zaczyna naklejać  od środka wklejając  na boki.. . przy listwach odcina z lekkim zapasem i używając plastykowej szpachli wkłada za listwy . . Przeciętnie robi to około godziny .  do tego jeszcze 1/2 godziny na szyberdach .   Tutaj większość używa grubszej podsufitki  1/4 incha  . Problem bo ta podsufitka jest za gruba na szyberdach. powinna być cieńsza 1/8.
 apropos  materiału na podsufitkę,  czy jest ktoś zorientowany aby kopić  podsufitkę ale bez gąbki  tylko na cienkim materiale .  Jaguar stosował taki materiał w bokach drzwi - kieszenie v8  jak i  na przykrywach przeciwsłonecznych i  w innych miejscach.  Szukam  tutaj i nikt o takim materiale nie słyszał.

chris1796:
dzięki Jerry, takiego sprzętu niestety nie mam. Fajny temat z tym podklejaniem bez zdejmowania. Pewnie zrobię jeszcze 3 podsufitki i też będę podklejał bez zdejmowania ;D ;D. Zaraz, zaraz... pewnie szybciej umrę niż podkleję jeszcze 3 podsufitki  ;D.
 czyli się nie zdążę nauczyć.. Trudno. A tak na poważnie, to masz rację, szybciej, taniej, bez problemów, tylko trzeba mieć doświadczenie.

sebek1111:
Ja kupowalem oryginalne kolki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej