Autor Wątek: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?  (Przeczytany 7551 razy)

Rob_W

  • Gość
Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« dnia: Listopad 19, 2009, 09:39:17 am »
Witajcie,

Już przebieram nogami w oczekiwaniu na decyzję leasingową i możliwość wyjazdu samochodem z komisu, ale żeby emocje tak do końca nie wzięły góry, to proszę napiszcie na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem? (prawie) mój model to sedan 3.0 V6 z 2005 roku z USA. Przebieg teoretyczne to ok 40000km (ale jestem w stanie w to uwieżyć, bo wnętrze, stan skóry, drążków itp. jest jak w dwulatku).

z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

R.

Huckleberry

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2009, 18:53:26 pm »
Sprawdź czy poprzedni właściciel nie mieszkał w nadmorskiej miejscowości. Tam sól wyżera od środka każde auto w dwa lata.

oskioski

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2009, 19:01:57 pm »
to najprawdziwsza z prawd  :-W tak wyglądał mój po dwóch latach

rutrix

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2009, 19:56:17 pm »
Sprawdź czy % Twojego wynagrodzenia pozwoli Tobie na to, abyś nie oglądał go tylko garażu!! A dosłownie - tankowanie. Chociaż, użytkowników Jaguarów, nie powiinno sie o to pytać...

Rob_W

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2009, 22:53:42 pm »
Dzięki za wsazówki.
Pozostałości po soli gdzie najlepiej szukać - podnieść wykładzinę?
Właśnie przczytałem ciekawy post Innowiercy odnośnie drogi hamowanie - macie może jeszcze więcej tego typu testów? :)
Co do paliwożerności, to już się z tym pogodziłem. Na szczęście ten samochód będzie głownie reprezentacyjny (wożenie nowożeńców itp.), a do codziennej walki na ulicach mam typowego woła roboczego - Focusa (zwinności kota to on nie ma  :P )
Coś czuję, że w weekend wpadnę jeszcze do tego komisu i dokładnie "obmacam"  :D

robertth

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2009, 00:08:41 am »
Obmacaj Jaga i to dokładnie  ;D
A najlepiej weź ze sobą kogoś, kto zna się na Jaguarach, albo chociażby na skrzyniach automatycznych (jeśli jest to automat).
Jaguar, to jaguar, a nie zwykły samochód  :-tylko
A poza tym zastanów się nad wożeniem nim do ślubów. Miejsca na nogi z tyłu nie jest za wiele.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 00:12:16 am wysłana przez robertth »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2009, 01:52:05 am »
Nie wiem ile kosztuje 3.0 z 2005 roku, ale za te pieniążki postawiłbym budke z hotcatami.
Myśle że większy interes zrobisz niż na ślubach.
Jest XE MY20, XJ6 1995, Daimler Super Eight 2006
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2009, 01:57:06 am »
sprawdź autko w carfaxie jeśli jest z usa, potwierdzisz przebieg i bezwypadkową przeszlość :-za :-tylko

Rob_W

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2009, 09:12:01 am »
sprawdź autko w carfaxie jeśli jest z usa, potwierdzisz przebieg i bezwypadkową przeszlość :-za :-tylko

Dzięki za info - czy ta strona jest rzeczywiście warta zapłacenia 30USD za raport? Na ile informacje na niej są dokładne?
Pokazało mi, że znaleziono 21 rekordów ... sam nie wiem co o tym myśleć ...  ??????

qbaty

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2009, 09:22:20 am »
Nigdy nie korzystałem z carfax'u, ale podobno warto. Oczywiście jest ryzyko, że jakieś "zdarzenie" nie będzie tam wpisane, ale to podobno rzadkość.
Przede wszystkim, oprócz bezwypadkowości (jeśli auto kupujesz jako bezwypadkowe), będziesz mógł potwierdzić przebieg, bo jak wiemy w Polsce skręcanie liczników traktuje się jako zabieg kosmetyczny na równi z myciem i sprzątaniem samochodu ;)
Ilość rekordów nie świadczy o niczym.
Na początek sprawdź (za darmo) VIN na http://www.carfax.com/airbag - jak tam będzie nie-OK to już możesz sobie odpuścić dalsze sprawdzanie - wymiana airbagów rzadko następuje z przyczyn innych niż wypadek ;)

Rob_W

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2009, 09:47:09 am »
Właśnie wyłożyłem 85zł i już wiem nieco więcej :-) Strona jest rzeczywiście rewelka :-)
Pierwsze primo to takie, że kociak ma rzeczywisty przebieg. Drugie to takie, że był zarejestrowany i serwisowany u dealera w NYC (mam nadzieję, że nie ma tam zbyt dużo soli morskiej ;-) ). Trzecie - że miał wypadek - ale o tym już mnie uczciwie informowano w komisie - mają nawet zdjęcia, że miał lekko puknięty prawy przód - na szczęście nie na tyle mocno, żeby wyciągać słupki czy inne elementy. Z tego co jest na tej stronce, to nawet nie miał nigdy żadnych poważnych napraw - wymiana opon, olejów i kociaka z maski (mają branie nawet w USA  :D )
Jeszcze raz dzięki za info o tej stronie!

oskioski

  • Gość
Odp: Na co zwrócić uwagę przed zakupem X-Type'a?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2009, 00:44:41 am »
pamiętaj jeszcze , zeby sprawdzić czy poprzedni właściciel nie trzymał samochodu gdzieś blisko jeziora  :-super
np. mazury , obszar wielkich jezior w usa  - tam samochody wpierdziela od środka sól potasowa - cichy zabójca każdego samochodu  :-W zapytaj prawdziwego macho