Autor Wątek: Jaguar - droga marka  (Przeczytany 2763 razy)

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Jaguar - droga marka
« dnia: Październik 12, 2009, 12:30:24 pm »
Wg. niektórych sprzedawców Jaguar jest tak ekskluzywnym i drogim samochodem (a może świetną inwestycją), że normą jest uregulowanie po zakupie podatku od wzbogacenia ;D

Ten sprzedawca zwalnia nas z tego obowiązku :-nuts
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10138681
'XJR XJ40

oskioski

  • Gość
Odp: Jaguar - droga marka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2009, 12:33:03 pm »
a co w tym dziwnego  ?????? jeżeli gościu wystawia Ci fakturę Vat to jesteś zwolniony z opłacenia podatku . on go zapłaci .dot. to każdego innego samochodu w takim przypadku
albo inaczej - on już go zapłacił sprowadzając samochód na działalność gospodarczą - w tym przypadku na autohandel - dlatego wystawia fra. vat
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 12:38:50 pm wysłana przez oskioski »

qbaty

  • Gość
Odp: Jaguar - droga marka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2009, 12:40:26 pm »
Dziwny jest ten podatek "od wzbogacenia"  :-nuts
Panu się chyba pomyliło z podatkiem od czynności cywilno-prawnych  :-gwizd

Oski - uwierz mi, ten Pan na pewno nie zapłaci za Ciebie żadnego podatku. Nie ma w nazwie firmy słowa 'Caritas'  ;D Cena na pewno uwzględnia VAT, który będzie musiał odprowadzić z tutułu sprzedaży tego auta.

oskioski

  • Gość
Odp: Jaguar - droga marka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2009, 12:43:43 pm »
tak naprawdę to podatek od wzbogacenia powinni płacić ci co wzieli kasę , a nie samochód . na swojego jagvana i dwa volvo tez dostałem fr vat ,i nie musiałem nic płacić . wystarczy tą fakturę pokazać przy rej. pojazdu zamiast kwitka z US za opłacony podatek

Prywatna księgowa tłumaczy to tak -

firma kupująca samochód zawsze płaci pod. vat .  sprzedając go też płaci - więc ty jako kupujący jesteś zwolniony z pcc - tak w skrócie
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 12:47:58 pm wysłana przez oskioski »

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Jaguar - droga marka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2009, 17:37:19 pm »
przy zakupie auta uiszczasz podatek od czynnosci cywilnoprawnych
od wzbogacenia to jakbys go kupił za 5 a sprzedał za 8 (przed upływem pół roku) to wtedy od 3 tys bys placil podatek od wzbogacenia
'XJR XJ40

robertth

  • Gość
Odp: Jaguar - droga marka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2009, 20:01:20 pm »
przy zakupie auta uiszczasz podatek od czynnosci cywilnoprawnych
od wzbogacenia to jakbys go kupił za 5 a sprzedał za 8 (przed upływem pół roku) to wtedy od 3 tys bys placil podatek od wzbogacenia
Z tego co wiem, to podatek od czynności cywilno-prawnych to właśnie podatek od wzbogacenia ::)
2% wartości pojazdu według Eurotaxu

Natomiast ten przed upływem 6 miesięcy, to podatek dochodowy, czyli te 3 tys. trzba wykazać w dochodzie rocznym  :-W