Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Olej do wspomagania/levelingu

<< < (2/3) > >>

Robson:
Jeżeli nie jesteś pewien tego co tam jest zalane, to ja bym spuścił cały i wymienij na nowy. nie wszystkie oleje czy płyny dobrze się ze soba mieszają. A jeżeli zrobisz dolewke, a później się okaże że i tak trzeba wymienić? Strata czasu i pieniędzy. Zrób raz a dobrze, tak żeby Kotek cię za to kochał. :-V

jannaf:
Robson. Też tak myslałem, że całkowita wymiana załatwi sprawę, ale przeraża mnie ilość ostrzeżeń i wykrzykników umieszczonych przez fabrykę w okolicy omawianego wczesniej zbiorniczka. Gdzie bym nie spojrzał pod maską, a nawet w bagazniku pełno jest nalepek, żeby nic samodzielnie nie grzebać w wysokociśnieniowym układzie samopoziomującym. Serwis fabryczny w Poznaniu odpada i to nie tylko z racji cen (w gablotce mają krawat z logo Jaguara za 440,-PLN  :-\ ), ale wczoraj kupując właśne olej HSMO doświadczylem ich totalnej niekompetencji. Facet na stoisku serwisowym nie wiedział w ogóle że jaguar miał samopoziomujące zawieszenie, zapobiegawczo odpowiedział mi, że castrola HSMO nie mają ale spróbuje go dla mnie zamówić, a jak powiedziałem, że potrzebuję to do modelu XJ40, to widziałem na jego twarzy wyraz absolutnego zdumienia, że takie Jaguary w ogóle istnieją. Dopiero po konsultacji z innym gościem znalazł właściwy płyn w komputerze i tłumaczył się, że o coś do modelu XJ40 nikt się od dawna nie pytał....  :-thumpdown .
Wracam do tematu: KTO WIE JAK BEZPIECZNIE (dla siebie  :o no i oczywiście auta  ;D )WYMIENIĆ PŁYN W ZINTEGROWANYM UKŁADZIE WSPOMAGANIA I LEVELINGU ????? (może Jagoholic zajrzy w końcu na "Dział techniczny" ??)

V12:
No to zaglądam ;)
Jeśli masz wątpliwości co do zawartości układu, to najlepiej wymienić, być może ktoś dolał tam np. płynu do hydrauliki do citroena. Będę miał wkrótce w ofercie oryginalny HSMO, będzie kosztował ok 20zł/flaszkę. Procedurę wymiany ściągnę z serwisówki i wyślę Ci na maila.

jannaf:
Będę niezmiernie wdzięczny za instrukcję wymiany płynu. HSMO mam na razie 2 butelki (po 31PLN w serwisie  :-thumpdown ) Nie znam niestety nawet pojemności układu bo w instrukcji o tym cisza.

dred:
Odgrzeje kotleta, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Czy zamiast Castrola HSMO JLM9886 można wlać coś innego? Muszę przejechać ok 50km, aby odebrać kota i jest za mało płynu. Inter Cars w katalogu ma jako zamiennik LHM. Ale katalogi IC są warte niewiele. Zamówiłem przed chwilą na V12 2 butelczyny HSMO, ale pewnie przed Wigilią nie dotrą, więc szukam jakiegoś rozwiązania zastępczego.... A może ktoś w Warszawie lub w Poznaniu ma jakieś zbędne 2 butelki HSMO i poratuje na szybko?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej