Autor Wątek: hak holowniczy do x-a  (Przeczytany 6448 razy)

frugol

  • Gość
hak holowniczy do x-a
« dnia: Lipiec 31, 2009, 22:37:16 pm »
Panowie nosze się z zamiarem zamontowania haka holowniczego do mojego x-a . Czy może ktoś montował coś takiego? i może polecić jakąś firme ( producenta) czego się wystrzegać itd.  Chodzi oczywiście o taki hak do którego montażu nie trzeba ciąć zderzaka ( oooj bolało by kotka a ja bym nie przeżył  :-cry) najlepiej gdyby był rozkładany tzn. zdejmowany gdy nie jest potrzebny . No i może macie jakiś warsztat który zrobi to fachowo?

Huckleberry

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:45:14 pm »
Witter to najbardziej znana firma produkująca haki holownicze dla X-Type'ów (i nie tylko).
Na stronie  www.witter-towbars.co.uk  kliknij se pan "witter towbars" a potem "towbar range" które poprowadzi pana poprzez wybór sprzętu odpowiedniego do marki auta. Osobiście nawet Xj bym nie zaprzęgał do jakiejś przyczepki. To zbyt rasowa marka żeby bawić się w cygańskie karawany. Kot padnie i co wtedy?  :D

Sebastian

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:46:02 am »
   Produkuje takie haki również BOSAL z siedzibą w Łodzi, ale niestety do zamontowania tych haków występuje konieczność wycięcia części zderzaka. Nr katalogowy bosala: 034-563 (taki sam do wersji sedan i kombi).
 Wycięcie jest ponoć niewidoczne nawet po zdemontowaniu haka, ponieważ wycina się część zderzaka od spodu auta, ale po co kaleczyć kotka   :-W      :-gwizd

frugol

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2009, 15:36:13 pm »
Dzięki za podpowiedzi  :-thank   Myśle że to kota nie zabije (przecież to nie jest zwykły dachowiec tylko rasowy JAGUAR  :-yipee) A co do tych cygańskich praktyk to bez przesady . Zamierzam jechać na camping a nie objazdowo sprzedawać patelnie. Także opinia marki na tym nie ucierpi.
Co do cięcia zderzaka to mówie stanowcze NIE !!! wole zapłacić więcej ale mieć pewność że żadnego kawałka kota mi nie brakuje.

Huckleberry

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2009, 19:25:28 pm »
Rozumiem zaprzęgać konia, ale kota?  ;D  Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wypoczynku.

sebus34

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:16:37 pm »
ja też myśle o haku do mojego X-a mam przyczepe kamping-ową i z powody samochodu marki Jaguar zwany tez KOT nie będę rezygnował z wczasów z przyczepą jest to rzecz niesamowicie przyjemna i nie wszyscy o tym wiedzą.
Panowie znacie definicje, pojęcie słowa SAMOCHÓD AUTO.

friday250f

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2013, 21:17:56 pm »
Witam, chciałbym odświerzyć temat, jaki jest ewentualny koszt założenia haka do x-a i gdzie taki hak moge dostać. Pytałem w sklepach z częsciami, ale dostępne są tylko automaty po 1200zł, mi by chodziło o zwykły hak. Ewentualnie może jakiś hak od innego auta pasuje.

Roobs

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:46:32 pm »
Potwierdzam, Witter wygląda najbardziej sensownie. Nic praktycznie nie widać. W sumie cięcie nic złego pod warunkiem że producent haka przewidział odpowiednią zaślepkę-maskownice!!! W Thule jej nie ma:/
Co do prestożu to bez przesady, to nie "Rols". Ja ciągam skutery wodne, quady, motory ...też platformę na rowery itd.

Tu link : http://www.youtube.com/watch?v=V8Waiy3HXCM

eMWuGSM

  • Gość
Odp: hak holowniczy do x-a
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2014, 19:17:23 pm »
Oryginalny hak do X-a Estate wymaga wycięcia kawałka dokładki zderzaka (półkole o średnicy chyba 5cm). Hak ma wkładaną główkę i jest blokowany zapadką z prawej strony. Takie rozwiązanie z tabliczką znamionową miałem w dwóch kotach. Notabene mam jedną koncówkę jeszcze mi została po sprzedaży auta (zagubiła sie przy sprzedaży a nabywca już się pozbył mojego szarego kota).