Autor Wątek: Niejednostajne drzenie auta po resecie ECM  (Przeczytany 1589 razy)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Niejednostajne drzenie auta po resecie ECM
« dnia: Czerwiec 15, 2014, 21:04:05 pm »
Czesc,

Po resecie ECM pojawila mi sie dziwna wibracja auta, ktora jest niejednostajna (sinusoidalna).
Pojezdzilem zgodnie z zaleceniami "Green" ECM. Wszystko niby sie ustawilo, przejechalem 100km i nadal mam ta wibracje.

Opis objawu: Skrzyniana pozycji "P" obroty przykladowo 2000 i sinusoidalnie pojawia sie drzenie budy, czyli pojawia sie przyrostowo i zanika, pojawia sie i znowu zanika :)  i tak co sekunde... dziwne... Podczas jazdy niewyczuwalne, auto nie kopci, nie szarpie, bledow brak. Zauwazylem pod OBD czasy wtryskow te nazywane Long Term banku1 -3% a banku2 -7% moze stad te wibracje przez niewyrownane czasy na obu bankach?
Czy dalej jezdzic az sie zrownaja te czasy czy lepiej zrobic ponowny reset ECM i ruszyc gdzies w trase?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 21:16:22 pm wysłana przez NorbertN »
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Niejednostajne drzenie auta po resecie ECM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2014, 20:12:13 pm »
Dodam że po drugim resecie to samo. Nie jestem pewien czy jest to powiązane z tym procesem. Miałem robiona cała skrzynie z konwerterem. Czy możliwe ze coś jest zle wyważone/skręcone ? Albo to poduszki? Czy to autko ma dwumase? Komputer dalej nie wywala błędów. Na drive żadnych wibracji wszystko git.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)