Autor Wątek: demontaż słupków i podsufitki  (Przeczytany 3129 razy)

Asgautr

  • Gość
demontaż słupków i podsufitki
« dnia: Czerwiec 10, 2014, 08:47:51 am »
muszę zdemontować przednie słupki ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać żeby ich nie uszkodzić, czy posiada ktoś wiedzę, a jeszcze lepiej fotki jak to zrobić ? Przy okazji jeśli ktoś wie jak zdemontować całą podsufitkę to taki opis też mógłby się przydać bo niestety albo nie umiałem albo nie ma tego wątki na forum..

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: demontaż słupków i podsufitki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2014, 12:03:22 pm »
To proste nie ma się czego bać :), ja demontuje je zwyczajnie odciągając od karoseri są takie żabki one odskakują i te słupki są przymocowane na takich jakby plastikowych paskach, które wysuwasz zwyczajnie (jak odczepisz będziesz wiedział o co chodzi), słupki boczne to samo ciągniesz od góry (żabka), ale na dole są zaczepy dwa które musisz umiejętnie odczepić, przyświeć latarką od góry to zobaczysz, to samo tyczy się tyłu, też odciągasz i też są na paskach jak przednie z tym, że na dole są takie haczyki które łapią tylną półkę ( jak odczepisz załapiesz o co chodzi), a podsufitka, to ściągasz lampkę  z tyłu i z przodu, ale tą przednią najlepiej podważać od przodu palcami, a później masz kable po przednich słupkach itd, to je wyczepiasz z karoserii i przód podsufitki zleci w dół, tylko zanim przód opuścisz odczep ją z tyłu, tam jest taki bolec delikatny na wysokości tych wgłębień pod zaczepy rolety, a sam koniec podsufitki przy lampie stop jest na taśmie dwustronnej, ale uważaj bo ją łatwo połamać, nie radzę wyciągać, ja ją prałem w aucie sam.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Asgautr

  • Gość
Odp: demontaż słupków i podsufitki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:42:05 am »
Dzięki za odpowiedź. faktycznie śmiesznie prosty temat zrobili i trzeba mieć farta żeby coś połamać :) co Jag to Jag :)