Autor Wątek: nawigacja i mapy na karcie sd  (Przeczytany 1855 razy)

Offline Jaccom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2024, 16:02:36 pm »
UFS lub SFX edytor pro, Nie mam pewności, strzelam że taki coś może dać radę.
Ale wstrzymaj się jeszcze. Gdybym tylko miał dostęp do sprawnego auta z nawigacją wiedział bym czego szukać na karcie. I które informacje są kluczowe łącznie z VIN. Win to nie wszystko.
XE 25T
F-Pace P400

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2024, 21:58:02 pm »
Skoro inni zajmują się wgrywaniem map, do naszych systemów incontrol touch to znaczy że jakoś się da.

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2024, 22:00:26 pm »
Ale wstrzymaj się jeszcze. Gdybym tylko miał dostęp do sprawnego auta z nawigacją wiedział bym czego szukać na karcie. I które informacje są kluczowe łącznie z VIN. Win to nie wszystko.


Czekam na wieści gdyby coś się udało. Mam nadzieję że się uda w końcu to cholerstwo rozwiązać.

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2024, 12:06:38 pm »
Podbijam pytanie, pomocy??

Offline Czester Bednarz

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2024, 19:25:34 pm »
Ja się trochę pobawiłem używaną kartą, ale nic z tego. Pojawia się komunikat, że licencja nie należy to tego numeru nadwozia. Jedyne co mogę potwierdzić to, że obraz karty sd można nagrywać na dowolne inne karty i działa. Czyli sam fizyczny nośnik nie ma znaczenia.
Patrząc na pliki i daty modyfikacji wydaje mi się, że nowa karta ma "wyzerowane" pliki licencyjne, które zostają nadpisane po pierwszym włożeniu do czytnika karty w samochodzie. Po tym karta jest sparowana z nawigacją i koniec.
Możnaby się grupowo zrzucić na jeden "dziewiczy" obraz karty i spróbować przycebulić coś  ;D No tak, kupiło się auto premium, a potem kombinacje jak przy Ładzie.

Dzwoniłem do jednej firmy co to robi nawigacje i było krótko:
"Masz pan auto z usa to trzeba 1200 płacić, bo nie aktywowane pewnie"
na co ja odpowiedziałem, że auto już po konwersji jest radio odbiera polskie stacje itd. a on dalej
"Masz pan tylko język zmieniony" no i odechciało mi się z takimi fachowcami dalej gadać
XF x260 2017 AJ126

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2024, 06:13:48 am »
Gdzie Ci ten komunikat o licencji się pojawił? Na ekranie w aucie czy na stronie www incontrol? Wydaje mi się że po ingerencji w pliki na karcie SD nie powinno się łączyć takiej karty ze stroną incontrol na kompie bo zawsze wykryją ją jako błędną. Po modyfikacji plików, sprawdzanie działania powinno odbywać się bezpośrednio w aucie (offline). Tak mi się wydaje. Każde połączenie z internetem weryfikuje kartę przez bazę danych firmy jaguara. Też kiedyś dzwoniłem do takiej firmy co się zajmuje mapami w JLR i wspominali że sami robią również aktualizacje map wgrywanych przez nich.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 469
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2024, 07:43:06 am »
Nie łączysz karty z internetem poprzez stronę, pobierasz pliki poprzez updater i wgrywasz na kartę, karta włożona w slot w aucie pokazuje to co na karcie. Jeżeli pliki na karcie nie są przypisane do nr VIN to nic nie zrobisz.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
By³o - XE 25d AWD MY2017

Offline Czester Bednarz

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2024, 20:09:38 pm »
Gdzie Ci ten komunikat o licencji się pojawił? Na ekranie w aucie czy na stronie www incontrol?

W aucie
---
Karta europejska którą kupiłem z innego XFa miała ostatnie pliki modyfikowane w 2017. Wychodzi na to, że nikt jej nie próbował aktualizować.
Karta z usa (która działa) miała ostatnie daty modyfikacji dokładnie kiedy uruchomiłem updater w celu sprawdzenia czy ten serwis w ogóle funkcjonuje.

Jeżeli pliki na karcie nie są przypisane do nr VIN to nic nie zrobisz.

Być może zrobisz, ale jesteśmy za ciency póki co ;D Sama nawigacja musi jakoś bez internetu poznać nową kartę i się z nią "ożenić" czyli ktoś w kodzie do Harmana zrobił funkcję "If [kod licencji blablabla] then [aktywuj kartę], [przepisz nr vin na kartę] END"

Trzeba pojechać na węgry do firmy nng, żeby dali swój program do edycji. Może akurat ktoś się będzie zwalniał i chętnie nabruździ szefostwu
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2024, 20:14:30 pm wysłana przez Czester Bednarz »
XF x260 2017 AJ126

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 12, 2024, 14:44:55 pm »
Coś na pewno można z tym zrobić, skoro są firmy, które to robią i działa

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2024, 16:57:14 pm »
Gdybym miał pliki z karty SD z mapami Europy z innego auta, chętnie bym z tym powalczył trochę

Offline dzojo3

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2024, 13:09:56 pm »
Znalazłem coś takiego, w wypowiedzi wspomniane jest coś o pliku reg

Offline Czester Bednarz

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: nawigacja i mapy na karcie sd
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2024, 13:42:26 pm »
Tak jest ten plik reg.sav gdzie jest numer VIN, numer software nawigacji, ale nadpisanie swoimi danymi nic nie daje, bo jest jeszcze plik Harman_Opennav_JLR_NLI_HM_EU_2014(...).lyc, który też ma jakieś informacje, ale bez znajomości wsadu wgranego do sterownika Harman jest to bez sensu. Dowiedziałem się za to z tych postów, że nowe karty aktywuje się Jaguar map updaterem. Nie mniej karta to wydatek 300 funtów i raczej nie jest to tego warte.

https://allegro.pl/oferta/czytnik-karta-nawigacji-jaguar-xf-x260-2016-16600844888

Kup używaną kartę i spróbuj
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2024, 13:47:39 pm wysłana przez Czester Bednarz »
XF x260 2017 AJ126