Autor Wątek: Daimler XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok  (Przeczytany 390 razy)

Offline cougar_87

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Daimler XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok
« dnia: Wrzesień 08, 2024, 18:39:29 pm »
DAIMLER XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok. Tył i prawa strona działa. Na desce informacja o przepalonym bezpieczniku Fuse 1 i Fuse 2 chociaż wszystkie bezpieczniki sprawdzone i są ok. Co może być przyczyną?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
  • Niedrzwica Du¿a/Lublin
Odp: Daimler XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2024, 20:48:37 pm »
Moduł sprawdzałeś ? XJ40 jest podzielony na ćwiartki , każda ma swój moduł. Moduły są na widoku pod maską , jeden w okolicach filtru powietrza a drugi  po drugiej stronie blisko rurek od klimatyzacji. Oba moduły są przymocowane do pasa przedniego. Teoretycznie jeśli nie były nigdy otwierane nie powinno się z nimi nic dziać , ale swoje lata maja i uszczelki mogły puścić i weszła korozja na płytkę( przerabiałem to , musiałem przelutować połowę modułu i nawalić masę mostków , ale działało to do samego końca użytkowania auta ). Powodzenia  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L by³
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesi±ca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.014
Odp: Daimler XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2024, 19:56:51 pm »
U mnie już z 10 lat temu z kabli z przodu mało co zostało, pora wyciągnąć schemat z Haynesa, miernik i po kolei zacząć sprawdzać.

Offline cougar_87

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Daimler XJ40 - brak kierunkowskazów lewy przód i bok
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2024, 07:54:06 am »
Skończyło się wymianą "dobrych" bezpieczników na nowe imwszystko wróciło do normy :)

O modułach od lamp wiem i też o nich myślałem ale na szczęście problemem okazały się bezpieczniki ;)