Autor Wątek: Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???  (Przeczytany 3464 razy)

champagne

  • Gość
Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???
« dnia: Czerwiec 28, 2009, 22:55:53 pm »
Czołem Koledzy.
Mam takie pytanie jak w temacie, czyli czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać, bo u mnie występuje takie zjawisko, po zdjęciu kołpaków jak dotknąłem osłon łożysk na przednich kołach to były dość gorące. Czy to jest normalne zjawisko???

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:34:59 pm »
a może to tarcze się zgrzały ::) ::)

champagne

  • Gość
Odp: Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2009, 00:10:52 am »
nie wiem, być może bo robiłem testy z użyciem hamulców, dlatego że mam gdzieś luzy i nie wiem gdzie bo już wszystko wymieniłem na nowe w układzie kierowniczym i przy hamowaniu z prędkości powyżej 100km/h jest wyczówalne szarpnięcie auta na boki najpierw w prawo i potem lewo. Ogólnie zachwianie stabilności przy hamowaniu. Może w kolumnie/maglownicy mam luz i dlatego przy hamowaniu odczówam myszkowanie??? Czy ktoś to przerabiał???

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2009, 00:22:08 am »
łożyska się dokręca, często jest luz na wałku kierowniczym, jest to droga część i nie ma zamienników, łozysko nie powinno sie grzać no chyba że ma opór. Wymieniłeś tulejki metalowo gumowo trzymające maglownicę?

big wroblewsky

  • Gość
Odp: Czy łożyska w przednich kołach mogą się grzać???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2009, 00:12:37 am »
nooo, ja mam ten sam problem, tylko u mnie jeszcze biją tarcze hamulcowe, wiec jest walka. tarcze jutro przetocze żeby sprawdzic co sie polepszy, natomiast ja bym stawiał na nierówno biorące zaciski hamulcowe. U mnie najpierw odbija troche w lewo, potem bije i kierownica lata. tuleje mam wymienione, sworznie są OK, ogólnie mam jakis luz na zawieszeniu ale nie taki żeby takie dramaty z hamowaniem usprawiedliwiały. a łozyska dokręcałem bo miałem z kolei za luźne- ręką mogłem dokrecac nakrętke od łożyska.