Autor Wątek: klimatyzacja raz jeszcze  (Przeczytany 3400 razy)

Jar

  • Gość
klimatyzacja raz jeszcze
« dnia: Lipiec 01, 2009, 14:51:02 pm »
Witam ponownie ze swoimi problemami. Jak juz kiedyś pisałem w kotku mam problem z klimą. Lewy nawiew zimno, lewy środek pół na pół ciepło z zimnym, prawy środek ciepło, prawy nawiew gorąco. Wspomnę tylko, że byłem w warsztacie na sprawdzenie i obsługę klimy i wszystko, co trzeba zostało zrobione, więc nie wiem, co może powodować taki stan rzeczy. Czy są tam jakieś czujniki, sterowniki czy cos takiego, co może powodować taki podział nawiewanego z klimy powietrza? Bardzo proszę o podpowiedzi. Jako kierowca mam komfort, ale pasażer z prawej strony cierpi katusze (zwłaszcza latem). Pozdrawiam DP. :-cry

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: klimatyzacja raz jeszcze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2009, 15:58:08 pm »
3 miesiące tak z tym jeździsz to pewnie nie jest tak źle. W tym roku lato chłodne, także pasażer może być ci tylko wdzięczny.
Skoro nikt nic nie wie to może pojedź do ASO.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

adam74

  • Gość
Odp: klimatyzacja raz jeszcze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2009, 16:55:56 pm »
to jako pasażerki zabieraj tylko te w przedziale 18-20 i jeszcze podgrzewanie foteli włączaj.....

naughtycat23

  • Gość
Odp: klimatyzacja raz jeszcze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2009, 16:58:35 pm »
I najlepiej te gorące już z natruy latwiej i zdecydowanie szybciej pójdzie  :-V

adam74

  • Gość
Odp: klimatyzacja raz jeszcze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2009, 17:05:21 pm »
a tak na poważnie - miałem podobny problem ale citroenie C5 - za całość był odpowiedzialny niejaki motoreduktor, który porostu zacinał mieszalnik.
Przyczyna może być jeszcze jedna i raczej nie wykazywana przez komputer - walnął Tobie jeden z czujników temperatury wewnątrz kabiny i jest jemu wiecznie zimno.

Tyle mi przyszło do głowy

Jar

  • Gość
Odp: klimatyzacja raz jeszcze
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2009, 14:52:41 pm »
No dobra wobec powyższego szukam tych panienek to najlepsze rozwiązanie! A tak bardziej poważnie to gdzie czujniki temperatury mogą być schowane? A ten motoreduktor to cos w klimatyzacji? Chyba zbędne jest w tych okolicznościach uświadamianie kolegą, że mechanik ze mnie to raczej kiepski, ale za to autko jest zawsze wypucowane na błysk, co nie oznacza, że jestem konserwatorem powierzchni płaskich. Pozdrawiam DP. :)