Autor Wątek: System Engine Fault  (Przeczytany 1780 razy)

Offline bartekxf

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
System Engine Fault
« dnia: Sierpień 11, 2021, 19:45:34 pm »
Czesc wszystkim

Od 4 latach uzytkuje XFa z 2014r w benzynie 2.0T przebieg 90k

Auto sprawowało się bez zarzutu do teraz....

Pewnego razy przy gwałtowniejszym przyspieszaniu wywaliło "check engine" auto straciło moc. Mechanik, diagnoza turbina. Umówiony na wizytę i naprawę. Po kilku dniach (jeszcze przed wymianą turbo) auto przy próbie odpalenia nie reaguje na przycisk "Start&Stop". Auto się otwiera zamyka, szyby chodzą światła ale nie ma reakcji na przycisk, po kilku godzinach postoju auto odpaliło. Po tygodniu sytuacja znowu sie powtórzyła, ale tym razem kombinuje i wciskam wszystkie przycisku w samochodzie, sprawdzam akumulator który jest ok i nagle naciskam pedał hamulca i przycisk na desce od otwierania samochodu i on odpala. (przyciskiem od zamykania auta i tym również gasi, też w to nie wierzyłem) Na desce widnieje 'System engine fault" Auto jeździ ale gasi od opala się przyciskiem od zamykania/otwierania. Wziąłem nowy akumulator Boscha 95ah włożyłem do auta i nastąpił cud. Wszystko pogasło auto odpala z przycisku. Jeździłem tydzień  i nagle auto znowu nie reaguje na przycisk, tym razem już na żaden. Nie chce odpalić po nacisnieciu Start z opoznieniem auto zapala i za sekunde gaśnie ale tak jak by go system gasił....coś się nieźle zadziało. :-help Na kompie zero błedów.

Czy podpinanie komputerów przez mechaników mogło coś zaszkodzić? Po pierwszej wizycie zaczęły się cyrki..
Czy nowy aku się programuje? W poprzednim XFie tego nie robiłem i nic sie nie działo...
Czy tak nagle może paść ECU?
Czy ma ktoś jakiś namiar na elektryka od Jaga łódzkie/mazowieckie?


Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 118
  • Samochód jest dobry do kiedy je¼dzi
Odp: System Engine Fault
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2021, 12:35:32 pm »
Oczywiście że się Aku programuje

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: System Engine Fault
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2021, 13:09:49 pm »
Ja po wymianie aku ,bez podtrzymania pradu i wpisania w system mialem przez pol roku wysyp bledow i problemy.
Teraz juz zostal naladowany na maxa i wpisany w auto.Zrobilem ok.3000 km i jest ok.


https://www.bannerbatterien.com/pl/WIEDZA-I-PRAKTYKA/7-HOW-TO-Prawid%C5%82owa-rejestracja-akumulator%C3%B3w-do-pojazd%C3%B3w-z-systemem-startstop

Choc po przeczytaniu tego artykulu mam troche metlik w glowie.Bo twierdza,ze auto moze ale nie musi sie nauczyc nowego akumulatora.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: System Engine Fault
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2021, 13:34:59 pm »
procedure resetu BMS teoretycznie powinna sie raz na jakis czas sama zainicjować
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2