Autor Wątek: Układ hamulcowy Europa a USA  (Przeczytany 1706 razy)

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Układ hamulcowy Europa a USA
« dnia: Sierpień 13, 2021, 08:27:45 am »
Witam! Chciałem kupić kocki hamulcowe na przód do mojego jaguara 4.2 V8 wersja z USA. Tarcze mam 326 mm. Po katalogach w hurtowniach motoryzacyjnych wpisując dane samochodu, oraz po nr VIN  dobiera mi klocki np Brembo P 36 022. Wchodząc na stronę producenta Brembo przy powyższych klockach jest adnotacja: Strona zabudowy: Oś przednia, nie dla wersji dla kraju: Kanada, USA . Sprawdzałem także innych producentów np Textar, quaro też mają taką informację, ale np ATE, Ferodo takich informacji nie ma do klocków przypisanych do mojego jaguara
.
Dzwoniłem do przedstawiciela firmy Textar. Pan z Textara nie potrafił mi do końca wyjaśnić czemu tak jest, stwierdził, że musi być inna budowa układu hamulcowego na USA czy Kanade, np: ina średnica tłoczka i , że tam są inne przepisy dotyczące prędkości i nie są wymagane tak dobre hamulce jak w Europie. W takim razie mam pytanie, czy poza Europę były stosowane inne układy hamulcowe do tarcz 326? Czy ktoś zakładał europejskie klocki do samochodów z poza Europy?

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • X358L/4.2/2008
Odp: Układ hamulcowy Europa a USA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2021, 20:57:05 pm »
Być może chodzi o czujnik zużycia, mam jankesa na 326mm i u mnie akurat tego nie ma, ale dobierając klocki widziałem, że niektóre są w to wyposażone, niektóre nie, kształt klocka jest ten sam, kwesta obcięcia kabla. Z tego co mi wiadomo to nie było różnych zacisków na 326, EPC też nic o tym nie mówi.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: Układ hamulcowy Europa a USA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2021, 08:24:30 am »
czujniki sa oddzielne - nie wbudowane w klocek - o ile dobrze pamiętam - klocki na rynek NAS maja deliktanie inna mieszanke kompozytow.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2