Dział Techniczny > I-PACE (2018 - obecnie)

Zamowilem I-Pace...

<< < (5/8) > >>

JCPF7777:

--- Cytat: a1410 w Grudzień 04, 2020, 19:36:31 pm ---
--- Cytat: JCPF7777 w Październik 26, 2020, 23:04:00 pm ---Kto nie ryzykuje, szampana nie pije....
--- Koniec cytatu ---
Jeżeli jesteś tak przekonany co do możliwości przyszłej odsprzedaży elektryka to dlaczego nie kupisz go na firmę, zamortyzujesz w 5 lat i nie odsprzedasz?
Ta opcja jest nawet atrakcyjniejsza od leasingu pod warunkiem, że jesteś pewny iż uda Ci się go dobrze odsprzedać. Ale jak sam napisałeś, kto nie ryzykuje...

--- Koniec cytatu ---

Oczywiście, że na firmę.
Po to wymyślono instytucję wynajmu długoterminowego i leasingu, aby nie zamrażać kapitału. Obracając kwotą 350.000 zł potrafię zarobić na ratę oraz na ... waciki, więc jaki jest sens zamrażać kapitał i amortyzować przez 5 lat, jeśli mogę każdą ratę wpisać w koszt i ... cieszyć się wacikami :)
W 1991 roku, więc blisko 30 lat temu, a był to czas, gdy polski kapitalizm raczkował, poznałem człowieka, który sprawiał wrażenie zamożnego. Poznaliśmy się w Kijowie, w dobrym hotelu i spędziliśmy na rozmowach kilka wieczorów w nocnym klubie. Gdy już odważyłem się zadać niedyskretne pytanie o jego dom i samochód, odpowiedział, że nic nie ma, do niczego się nie przywiązuje, bo to ograniczałoby jego rozwój, byłby przywiązany do miejsca lub rzeczy. Wszystko, czego używa, jest wynajęte. Dom zmienia do 3-5 lat, gdy zaczyna się starzeć i wymaga pierwszych napraw - kończy umowę i podpisuje na nowy dom. Samochodów nie kupuje, nie leasinguje, a po prostu wynajmuje na tyle dni, ile potrzebuje, bo po co jemu auto w Warszawie, jak wyleciał na 2 tygodnie do Kijowa i tutaj wynajął kolejne.
Nie ukrywam, że od 30 lat "słyszę" tego człowieka, gdy planuję coś kupić i choć nie udało mi się osiągnąć Jego poziomu oderwania od własności, to wciąż do tego dążę. :)

rmazurek:

--- Cytat: brawet w Grudzień 24, 2020, 07:54:13 am ---Super, że  Ci się dobrze jeździ. Odnośnie LKA i tempomatu - wybierasz się na serwis? Czy to znany problem? Czy tylko u Ciebie?

A jak oceniasz pili pro? W porównaniu do Incontrol (czasami się wiesza, nie włącza, odłącza telefon, samoczynnie włącza/wyłącza radio nagle gubi zasięg - moje problemy:(. )

Zdarzają się takie rzeczy czy poza wylogowaniem jest ok ?

--- Koniec cytatu ---

Z LKA i tempomatem na pewno wybiere sie do serwisu - planuje w styczniu - niestety wymyslilem sobie ze tydzien przed swietami wymienie kuchnie w domu wiec nie mialem czasu zajac sie autem. O ile problemy z profilami maja inni, o LKA i tempomacie nie slyszalem wczesniej...

Jesli chodzi o PIVI Pro - na pewno jest to duzy skok jesli chodzi o predkosc dzialania i intuicyjnosc systemu, niestety wszystko psuje brak mozliwosci zapisu preferencji z uwagi na uzywanie profilu "gosc". Do tej pory nic sie nie zawiesilo.

Jesli chodzi o auto:
Wczoraj mialem dziwna sytuacje - musialem dosc gwaltownie zahamowac (z malej predkosci okolo 20 MPH) bo taksiaz przede mnia zadecydowal ze musi sie natychmiastowo zatrzymac by pasazerowie mogli wysiasc - auto zareagowalo w dziwny sposob - wyczuwalne bylo dosc gwaltowne szarpniecie (dla porownania jak szarpniecie automatu zrzucajacego bieg w trybie sport) i skrzynia przelaczyla sie na N - zadnych bledow, po wcisnieciu D pojechalem dalej.

a1410:

--- Cytat: JCPF7777 w Grudzień 24, 2020, 12:59:44 pm --- 
Po to wymyślono instytucję wynajmu długoterminowego i leasingu, aby nie zamrażać kapitału. Obracając kwotą 350.000 zł potrafię zarobić na ratę oraz na ... waciki, więc jaki jest sens zamrażać kapitał i amortyzować przez 5 lat, jeśli mogę każdą ratę wpisać w koszt i ... cieszyć się wacikami :) 

--- Koniec cytatu ---
Wiele polskich firm na dzisiaj nadpłynność i w związku z tym wolne środki na rachunkach. Dla takich firm laesing czy wynajem nie jest optymalnym rozwiązaniem...

JCPF7777:
To przykre, że są w biznesie ludzie, którzy nie wiedzą, co robić z pieniędzmi.
Nie mają pomysłów? Wypalili się? A może strach ich obleciał i przestali w siebie wierzyć?

a1410:
Czy Ty nie widzisz co się na świecie dzieje? Jestem pewien, że właśnie te firmy które mają odpowiednie zabezpieczenie finansowe na nadchodzące ciężkie czasy przetrwają ten kryzys i rozbudują swoje biznesy o biznesy tych, których strach nie oblatywał i bezgranicznie wierzyli w siebie ponieważ właśnie ci przedsiębiorcy, dla których zawsze było za mało i ciągle żyli na kredyt mogą tego załamania nie przeżyć. Pierwszy przykład z brzegu to hotelarz Gołębiewski... 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej