Dział Techniczny > I-PACE (2018 - obecnie)

Zamowilem I-Pace...

<< < (6/8) > >>

Yoohas:
A nazywa się to zgrabnie bezpieczeństwo ekonomiczne - firmy, rodziny...zagadnienie zupełnie ostatnio zapomniane, dziś boleśnie przypominające o swoim istnieniu.

rmazurek:
Auto wrocilo z serwisu, w sumie zrobili tylko aktualizacje oprogramowania (nie dawalo rady przez SOTA), problemu z tempomatem nie wykryli, znalezli blad NFS ale po wykasowaniu sie juz nie pojawil, ogolnie nie jestem za bardzo zadowlony. Humor poprawia fakt,ze odkad auto odebralem tempomat i LKA dziala ok, profil sie juz nie kasuje, PIVI dziala szybciej/ plynniej niz wczesniej

rmazurek:
Mialem wczoraj okazje wyprobowac wlasciwosci trakcyjne Ipace- jest duzo duzo lepiej niz w XJ (w XJ to ja byl bym ten z tylu) i jest tez wyrazna roznica pomiedzy Ipace i Epace (na kozysc tego pierwszego)

zarkoma:
Jest coś takiego jak wstawienie na stan firmowy własnego , zakupionego I-pace'a jako używanego; po 1/2 roku. Dalej można go już zamortyzować w ciągu 2 i 1/2 roku.
Za to przez te pierwsze  1/2 roku odliczasz w kosztach 20% ubezpieczenia i  też 20% kosztów ładowania.
Obecny koszt nowego I-Pace'a dobrze wyposażonego (też z zawieszeniem pneumatycznym) - tj. ok. 450 tys.
To zablokowanie sporej ilości gotówki. Ale:
nie masz blokady przy odsprzedaży przez Urząd Skarbowy - 20% od wzbogacenia. A jeżeli oprzeć się na kredycie bankowym, to można go wcześniej spłacić, bez dodatkowych , przymusowych kosztów jak w leasingu np. na 4 lata.
Aha, auto kupione za gotówkę daje możliwość tańszego ubezpieczenia. Agencje ubezpieczenia tak wolą.
Jak chciałem kupić Toyotę CHR w leasingu, to wyszło płatności ok. 30 tys. więcej za 3 lata.
Czyli jakbym 1 miesiąc w roku pracował za darmo. ;)

rmazurek:
auto ma juz prawie 3 lata wiec nadszedl czas zmiany - zamowilem kolejnego ipace - wersja bardzo podobna (rowniez HSE) tyle ze z dodatkami (zawieszenie pneumatyczne, 22calowe felgi, black pack, panoramiczny dach i siedzenia kubelkowe)

W gre wchodzilo kilka roznych aut ze stajni JLR (miedzy innymi F-Pace PHEV, Velar PHEV, Defender 130 3.0d, Defender 110 PHEV oraz Discovery) jendakze frajda z jazdy i koszt utrzymania mialy znaczacy wplyw na decyzje;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej