Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

xtype 3.0 benzyna z automatem 2009r.

<< < (2/5) > >>

rav:
Czemu nie bierzesz pod uwagę S-Type?   :-chyt

CiGaR:
Rav racja, tylko s type jest mniej praktyczny za sprawą mniejszego bagażnika oraz chowających się zawiasów do środka bagażnika. Pomijając powyższe kwestie znaleźć teraz s typa sensownego graniczy z cudem, pełno jest tych starszych modeli zniszczonych/zużytych bez progów, zgnitymi sankami i nadkolami, a modeli pow. 2004 nie ma.

ostrD91:

--- Cytat: CiGaR w Sierpień 14, 2020, 09:14:46 am ---To zależy, auto jest warte tyle ile ktoś za nie zapłaci, nie porównuj aut między sobą z allegro, a tymbardziej starszych roczników i różnicy w cenie, bo nigdy to spójne nie będzie. Spójrz na to z innej strony, to jest ostatni rocznik modelowy, dodatkowo nie widziałeś tych starszych modeli, nie wiadomo w jakim są stanie. Ciężko stwierdzić, czy ten egzemplarz się opłaca, dowiesz się ile w niego włożysz po kupnie eksploatując go na codzień. Przykład ostatnio mój też mam taki model, ale przebieg 175 tys. km, regenerowałem prawy slynny przegub długiej przedniej półosi i poszło na to 800 zł z wysyłkami, a auto używane wyłącznie na trasie. Uważam, że kupując auto z takim przebiegiem i starsze musisz liczyć się z tym, że pewne rzeczy będziesz miał do zrobienia.

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie tak jak mówisz, dlatego zastanawiam się czy rozsądnym nie byłoby odpuścić ten konkretny egzemplarz ze względu na przebieg i poczekać na coś z przebiegiem mniejszym o równie dobrym stanie. Dla przykładu jest taki z przebiegiem 192 tyś, również książka serwisowa do ostatniego kilometra, w podobnym stanie jak ten z przebiegiem 250 tyś. Jest po po prostu mniej atrakcyjny dla mnie (kolor, wyposazenie) i troszeczkę droższy. Podsumowując zastanawiam się czy:

1. Dla xtype'a (oraz samochodu 10 letniego) 50 tyś przebiegu mniej robi aż taką różnicę, żeby był to przeważający argument decydujący o zakupie (biorąc pod uwagę, że obydwa są w podobnym stanie).
2. Czy 250 tyś. km dla Xtype to dużo, biorąc pod uwagę, że był serwisowany na bieząco (np. wytrzymałość automatu).


--- Cytat: rav w Sierpień 14, 2020, 09:16:39 am ---Czemu nie bierzesz pod uwagę S-Type?   :-chyt

--- Koniec cytatu ---
S-type mi się zwyczajnie nie podoba

Pozdrawiam

CiGaR:
Może się powtórzę, ale uważam, że nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi. Kupujesz auto używane, nigdy nie wiesz jak było użytkowane i serwisowane, kupując bierzesz na siebie ryzyko potencjalnych napraw. Masz w sumie dwa wybory, kupić jak coś wyjdzie robić i jeździć, albo znaleźć egzemplarz od prywatnej osoby, który ma mniejszy przebieg i większość bolączek tego auta wyeliminowano. Egzemplarze o które pytasz są od handlarza, który bladego pojęcia nie ma o tym modelu.
Odbywając jazdy próbne, to jakie prędkości uzyskiwałeś?

ostrD91:
Jeden jest od handlarza - 192tyś, drugi od osoby prywatnej 250 tyś. Obydwa ze Szwajcarii, z książkami serwisowymi, obydwa przejechały w Polsce po pare tyś km. Obydwa testowałem do prędkości około 110 km/h więcej niestety droga nie pozwalała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej