Dział Techniczny > E-PACE (2017 - obecnie)

Mapy. Aktualizacja.

(1/3) > >>

mojomr:
Koledzy,
mam pytanie. Jakie macie mapy  u siebie? Chodzi mi o wersję.
O co chodzi: dwa tygodnie temu byłem na serwisie (przegląd po 30k km). Kilka razy dopytywałem się o aktualizację nawigacji/map (samochód zgłaszał już od trzech miesięcy "Zaktualizuj mapę") - czekałem do przeglądu. Pytałem gdy umawiałem wizytę ("oczywiście, zaktualizujemy"), gdy oddawałem auto, gdy odbierałem oraz chwilę później: wyświetlacz zwraca info, że ostatnia aktualizacja jest z 2018 (odbiór samochodu z salonu). Usłyszałem, że "system tak działa" (pokazuje pierwszą jako ostatnią (???). Wczoraj jechałem do Lublina - ani śladu po nowych drogach (niektóre już nie takie nowe), Nawigacja w ogóle nie widzi ekspresówki do Lublina, a do tego... woła "Zaktualizuj mapy"!
Czy w serwisie rzeczywiście robią mnie tak bezczelnie w trąbę? Kłamią w żywe oczy? Gdy odbierałem samochód podpisałem jedynie odbiór = nie wziąłem żadnego poświadczenia/specyfikacji co robili (samochód na gwarancji więc wszystko bezpłatnie). Spieszyłem się, nie pomyślałem.
Po serwisie Jaguara mogę spodziewać się wszystkiego, fakt, ale to byłby już gruby numer. Może mam pecha: akurat teraz wyszła dodatkowa aktualizacja (już po odbiorze z serwisu) a nowe drogi są za nowe i jeszcze ich nie wgrali?
Możecie zerknąć u siebie? Jeśli ktoś ma nowszą wersję to spuszczę w serwisie bombę atomową!!! :-zly
Dołączam screena jak to u mnie wygląda. Chodzi mi bardziej o polskie serwisy - nie wiem, być może za granicą inaczej to wygląda.

brawet:
Ja po ostatnim serwisie mam mapę z 2020. I tak się wyświetla. Zdjęcie wrzucę w wolnej chwili bo to samochód Żony i ja go nie użytkuję, ale ostatnio sprawdzałem i na 100% jest 2020.

mojomr:
Chyba żadnego pliku nie załączyłeś? Bo się nic nie wyświetla ;D

mir:
Ja mam u siebie jeszcze starszą mapę.
Wersja 8.30.78.151
Ostatnia aktualizacja mapy: 02.02.2018.

Aktualizację map robisz sobie samemu.
Na PC wchodzisz na https://www.jaguar.here.com/ i logujesz się do swojego konta.
W zakładce "MAPS & SERVICES" masz informacje o dostępnych dla Twojego auta aktualizacjach, które samodzielnie pobierasz na USB i instalujesz w JAG wg instrukcji https://jaguarshop.here.com/web/WFS/HA-JaguarEMEA-Site/en_GB/-/EUR/ViewWebCompanion-InstallationGuide

Jestem na etapie pobierania aktualizacji na USB - 33GB.
Jak skończę i zaktualizuję, to mogę udzielić informacji jakie info mam w wersji map. :)

Serwis odmówił mi aktualizacji map, bo ponoć to proces użytkownika ;)

mojomr:
@mir
To daj znać, proszę , jak poszła Ci samodzielna aktualizacja. Gdy sprawdzałem czy "się da samemu" to jakoś skomplikowanie to wyglądało.
Problem nie jest w tym, że mam ew. stare mapy - jakoś się to zaktualizuje w końcu. Problem to potencjalne oszustwo w żywe oczy = serwis parokrotnie pytany czy zaktualizował za każdym razem "przysięgał", że tak. Jeśli oszukiwali to naprawdę się zawezmę i spróbuję aby dyscyplinarnie wylecieli z pracy. A może nie wymienili klocków? Albo tarcz? Albo płynów? Twierdzą, ze wymienili? Z nawigacją też twierdzili...
Poproszę o Twoje info i wtedy zobaczę co dalej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej