Autor Wątek: Nagłośnie poszukiwane  (Przeczytany 2714 razy)

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Nagłośnie poszukiwane
« dnia: Marzec 09, 2020, 21:13:26 pm »
Witam. Jestem nowy. Przedstawiłem się w odpowiednim miejscu. Posiadam X type z 2007 roku z nawigacja i zmieniarką. Chciał bym zmienić głośniki w przednich i tylnych drzwiach ponieważ strasznie grają. Jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam pojęcia jakie muszę kupić  nie wiem jakie się zmieszczą w drzwi. Kolega mi mówił że trzeba jakieś dystanse dokupic czy coś takiego. Możecie podesłać kilka linków z odpowiednimi rozmiarami i tymi dystansami. Najlepiej jakiś dobrych firm typu jbl czy coś takiego. Z góry dzięki i pozdrawiam

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2020, 22:06:35 pm »
Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć? Bo rozstrzał cenowy może być kosmiczny. Moja rada to taka, że na cokolwiek będziesz wymieniał to wygłusz sobie drzwi. W zasadzie to nawet samo wygłuszenie bez wymiany głośników pomoże. W razie czego mam fabryczny subwoofer do bagażnika, z tym że przerobiony pod zwykłe wyjście głośnikowe lub na wzmacniacz.  Oddam za grosze.

Co do głośników - na przód tylko i wyłącznie zestaw odseparowany - żadne dwu czy trójdrożne. Tył wystarczą zwykłe dwudrożne. Wymiary to 160/165mm, które nie wymagają zbytniej rzeźby.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2020, 10:12:09 am »
Koło 500 zł max mogę dać za wszystko. Jakieś linki możecie podesłać?

Offline bialas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2020, 23:21:18 pm »
Trochę mała kwota na całość, polecam Ci w pierwszej kolejności tak jak pisał sztandi7
wygłusz sobie drzwi.
z tego co pamiętam to trzeba liczyć 1,5 na jedną ściankę czyli żeby zrobić zamkniętą skrzynkę to 3 sztuki na drzwi wychodzą, myślę że kolega wyżej poprawi bo widziałem że też robił ;) (bez tego nie licz na jakiś bas i dynamikę), w drugiej kolejności wymienić głośniki.
U siebie kombinowałem i zrezygnowałem z głośników współosiowych (gwizdek w głośniku midbas'owym) i wybrałem taki zestaw:
https://allegro.pl/oferta/excursion-shx-6c-db-zestaw-odseparowany-4-woofery-6957675062
Efekt niebo, a ziemia... Wysokie tony zamontowałem na słupkach i brzmi to rewelacyjnie.. ps nawet logo X pasuje do auta ;)
Jeśli budżet jest sztywny to zrobiłbym tylko przednie drzwi, ew tył jedynie wytłumił.
Jeśli koniecznie ma być całość to jako minimum bym założył https://allegro.pl/oferta/excursion-sx-6c-zestaw-odseparowany-4-szt-165mm-7213755188
To radio i tak jest dosyć słabe więc przód w zasadzie i tak Ci powinien wystarczyć.
Głośniki bez mat to naprawdę strata pieniędzy.

A i dystans oczywiście potrzebny. Widzę że te które kupowałem już są niedostępne, ale znalazłem coś takiego.
https://allegro.pl/oferta/dystanse-mdf-jaguar-xf-8371339677
Mam dziwne wrażenie że to może być to samo (tak na oko nie widzę różnic z moimi, ale wiadomo że mogą być), zapytaj sprzedawcy może akurat będzie wiedział.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2020, 23:57:16 pm wysłana przez bialas »
Jest XJ40 4.0 1989r
By³ XJ300 4.0 1996r
By³ X 3.0 2002r

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • XF SV8
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2020, 07:54:51 am »
Excursion miałem u siebie plus wygłuszone drzwi (Ford Mondeo) i mogę polecić tą firmę.

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2020, 13:38:20 pm »
Zależy jaka wielkość mat bo one są w różnych rozmiarach sprzedawane. Nie pamiętam już ile brałem sztuk, ale łatwo to obliczyć. Do powierzchni drzwi dolicz sobie z 10% i tyle kup. Mając 500zł zrobiłbym tylko przednie drzwi. Wygłuszenie matami butylowymi 2mm z alu, grubszych nie ma sensu. Dokup sobie od razu spinki tapicerki, bo na pewno przy zdejmowaniu boczków któraś się podda :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2020, 17:31:02 pm »
Dzięki Białas o to konkretnie mi chodziło. Czyli zamówię te głośniki i dystanse i wszystko będzie ładnie pasować?

Offline bialas

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2020, 19:56:34 pm »
Głośniki będą ok, ale dystanse musisz potwierdzić ze sprzedawcą czy będą pasować żeby była pewność.
Jeszcze wykopałem te i wiem że pasują (sprawdzałem) ale są z plastiku a ja wolałem MDF.
http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=6480

Pamiętaj że przy takim zestawie będziesz musiał zamontować głośnik wysoko tonowy wyżej czyli trzeba przewiercić dziurkę na śrubę do przymocowania.
Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie i Ci pokazać jak to u mnie wygląda.

I porada na później poza spinkami o których wspominał sztandi7 przygotuj sobie opalarkę lub przynajmniej suszarkę żeby podgrzewać klej mocujący szarą piankę wygłuszeniową co jest pod boczkiem to klej Ci ładnie puści i nic nie porwiesz ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 20:03:35 pm wysłana przez bialas »
Jest XJ40 4.0 1989r
By³ XJ300 4.0 1996r
By³ X 3.0 2002r

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2020, 12:32:11 pm »
Jak będzie wygłuszał, to może rwać tą piankę w strzępy :) Chyba, że nie będzie to cóż ...  :-thumpdown
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2020, 11:57:44 am »
Mogę się podłączyć? Szukam dla odmiany oryginalnego suba do State/Kombi. Tylko błagam nie w tak chorych pieniądzach jak na znanym portalu aukcyjnym...

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...

Offline DzidaPN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2020, 22:07:24 pm »
Dzięki. Drzwi nie będę wygluszał bo to mi nie potrzebne zmieniam nagłośnienie bo stare oryginalne głośniki się posypały strasznie rzężą dostały wilgoci. Dzięki i pozdrawiam

Offline Kavaa

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type 2003 3.0 V6
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2020, 07:21:52 am »
Siemka, jeżeli nie wygluszasz drzwi i podłączasz głośniki tylko pod radio bez wzmacniacza, to odpuść sobie głośniki za taką cene.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:13:01 am »
Kolega zapewne chcę Ci przekazać że nie ma sensu pchać wypasionych przetworników/głośników do nie wygłuszonej puszki - analogicznie do kolumn głośnikowych a to podstawa. Następna sprawa to samo radio które najoględniej mówiąc jest słabe. Nic nie zyskasz a możesz tylko stracić (czas-pieniądze).

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2020, 20:25:25 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2020, 20:13:07 pm »
Lepszy efekt dałoby samo wygłuszenie drzwi bez wymiany głośników. No ale to Twoja decyzja.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Alll

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nagłośnie poszukiwane
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2020, 14:19:21 pm »
Ja również montowałem excursion, nie wygłauszałem drzwi i grają fajnie ale napewno zagrały by lepiej z wygłuszeniem. Jeśli masz w planach skrzynie dać do bagażnika to moim zdaniem nie ma sensu montować głośników w tylnie drzwi.
Warto zamontować taką piankę jak jest w linku, bo między głośnikiem a tapicerka jest spora przestrzeń, po uszczelnieniu tej przestrzeni jest duża różnica😉
http://caraudio.basser.pl/pl/jaguar/73-jaguar-x-type.html